, wtorek 25 luty 2020
Artystyczne Lato w Dworze Kossaków
Do końca wakacji zorganizowanych zostanie wiele wydarzeń dla młodszych i nieco starszych uczestników. fot: Facebook/ Centrum Kultury i Sztuki "Dwór Kossaków" w Górkach WielkichDodaj do Facebook

Artystyczne Lato w Dworze Kossaków

red.
Artystyczne Lato u Kossaków trwa w najlepsze. Do końca wakacji zorganizowanych zostanie wiele wydarzeń dla młodszych i nieco starszych uczestników.

Dzięki owocnej współpracy ze Studiem Sztuki Bogusława Słupczyńskiego odegrane zostaną trzy spektakle teatralne w reżyserii tego cieszyńskiego artysty. 28 lipca o 20.00 w Teatrze „Stara Gorzelnia” przy Dworze Kossaków odbędzie się monodram Łukasza Matuszka „Russkij Ostrov” wg „Jak zjadłem Psa” J. Griszkowca – kultowego rosyjskiego dramatopisarza, historyka i aktora nazywanego „rosyjskim Proustem”. Z kolei 19 sierpnia o 20.00 warto wybrać się na recital Małgorzaty Pikus pt. „Aktorka na prowincji”. W repertuarze znajdą się m.in. utwory Edith Piaf i Ewy Demarczyk. Dodatkowo, ze względu na ogromne zainteresowanie, 25 sierpnia o 20.00 odbędzie się drugi pokaz spektaklu „Szlemiel” wg I. B. Singera. Informacje o biletach można znaleźć na stronie dworkossakow.pl

Letnią ofertę teatralną wzbogacił niedawno także spektakl dla młodych widzów w wykonaniu Teatru Gry i Ludzie z Katowic. To "Kłopoty Kacperka góreckiego skrzata" na podstawie baśni Zofii Kossak, które widzowie zobaczą 12 sierpnia o godzinie 15.30. Wstęp wolny!

Tradycyjnie już, na początku sierpnia (06-10.08) odbędzie się XI Międzynarodowy Plener Rzeźbiarzy. Tegorocznym tematem przewodnim będą zwierzęcy mieszkańcy parku Kossaków – m.in. podkowiec mały, sarna, puszczyk zwyczajny i wiele innych.

Do najważniejszych wydarzeń tegorocznego ALUK należy niewątpliwie koncert Krzysztofa Kiljańskiego, który odbędzie się 4 sierpnia o godzinie 20.00. Wstęp wolny!

Wszystkich miłośników książek organizatorzy zapraszają do udziału w lipcowej i sierpniowej edycji Letniej Wymienialni Książek (29.07, 11-12.08 w godzinach 10.00-16.00).

Artystyczne Lato u Kossaków 2018 zakończy V Jarmark Kultury i Sztuki, podczas którego będzie można nabyć dzieła, powstające w trakcie odbywających się w Dworze Kossaków plenerów i Warsztatów.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama