, piątek 5 czerwca 2020
Po raz kolejny uczczą pamięć strażaków
Uroczystość rozpocznie się o godz. 18:00 w piątek - 20 lipca. fot: arch. GCDodaj do Facebook

Po raz kolejny uczczą pamięć strażaków

KT
20 lipca od godz. 18.00, przy Moście Wolności, po raz kolejny zostanie uczczona pamięć członków Ochotniczych Straży Pożarnych Ziemi Cieszyńskiej, którzy zginęli podczas ratowania Mostu Wolności w 1970 roku.

Polscy i czescy strażacy spotykają się na moście Wolności od 48 lat, by stworzyć nad Olzą wodny most, pod którym płynie wieniec z polskimi i czeskimi barwami narodowymi. Wszystko by jak najdłużej mieszkańcy pamiętali o bohaterach. Podczas tragicznej powodzi w lipcu 1970 roku, ratując Most Wolności, śmierć w rozszalałych nurtach Olzy poniosło 5 polskich strażaków: Ludwik Bobrzyk, Wilhelm Dziadek, Ernest Jakubiec, Władysław Sułek i Andrzej Topiarz.

Komentarze: (2)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Piękna uroczystość ze sporym udziałem mieszkańców. Dobrze że po 40 latach pamięć o ofierze strażaków nie poszła w niepamięć. Forma jaką z roku na rok przyjęto dla upamiętnienia w/w wydarzeń świetna. Niestety w tym roku uroczystość przybrała nieoczekiwaną formę. Zabrakło mostu wodnego /z nieznanych przyczyn/ .Dopisali oficjele, dopisali mieszkańcy i zgromadzeni goście,pogoda też była łaskawa , media wyjatkowo poinformowały o uroczystości z wyprzedzeniem i tylko.....tylko chyba druhom pełniącym swą wieczną służbę w niebieskiej remizie było trochę smutno że zabrakło tego co z rzemiosłem strażaka związane jest na stałe czyli wody.

Cześć i chwała bohaterom.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama