, wtorek 2 czerwca 2020
4. Czechowicka Noc Kultury. Historia połączona z zabawą
Podczas tegorocznej Czechowickiej Nocy Kultury, w piątek 24 maja, będzie można odkryć kolejne ciekawe i interesujące miejsca w mieście, nie zawsze dostępne na co dzień. fot: mat.pras.Dodaj do Facebook

4. Czechowicka Noc Kultury. Historia połączona z zabawą

KT
Nadchodzi jedyna taka noc w roku, podczas której instytucje otwierają się dla zwiedzających. Podczas tegorocznej Czechowickiej Nocy Kultury, w piątek 24 maja, będzie można odkryć kolejne ciekawe i interesujące miejsca w mieście, nie zawsze dostępne na co dzień. Impreza tym razem jest organizowana pod hasłem „3L”, oznaczające trzy główne punkty programu.

I Lesisko – Biblioteczne Rekonstrukcje, godz. 18:00 - 19:30
(siedziba Miejskiej Biblioteki Publicznej oraz Plac Jana Pawła II)
- starcie z maszyną do pisania, legendami i pocztówkami
- quiz wiedzy o historii miasta
- prezentacja wyjątkowego filmu
- fotobudka
- plener malarski ze słodką niespodzianką
- grupa rekonstrukcyjna (możliwość zapoznania się „na żywo” z wyposażeniem, uzbrojeniem i umundurowaniem amerykańskim z okresu II Wojny Światowej; pokaz oryginalnych pojazdów wojskowych m.in. Dodge Wc52; okazja do wykonania zdjęć w towarzystwie żołnierzy-rekonstruktorów oraz prawdziwa, pyszna grochówka wojskowa z kuchni polowej).

II Lokomotywowania – Kultura Napędzana Parą, godz. 19:15 - 20:00
(teren spółki PKP Cargo)
- zwiedzanie z przewodnikami terenu niedostępnej na co dzień Lokomotywowni, którzy opowiedzą wiele ciekawych historii związanych z tym miejscem wraz z możliwością oglądnięcia interesujących eksponatów.
Uczestnicy zostaną przetransportowani na teren Lokomotywowni autobusem Ikarus udostępnionym przez spółkę PKM z Czechowic-Dziedzic. Ostatnia grupa zwiedzających przemaszeruje w zwartym szeregu do kolejnego miejsca wydarzenia ochraniana przez Grupę Strzelecką.

III Lasek – Stare Kino w Parku Miejskim z Movimento, godz. 20:00 - 22:30
(teren Parku Miejskiego tzw. Lasku)
- Tomasz Roth „Bajki dla Dorosłych”
- występ grupy tanecznej „Saida Dance”
- występ Teatru Muzycznego „Movimento” – „W Starym Kinie”
- prezentacja starych filmów na ekranie umieszczonym na budynku w Lasku
- pokaz ognia.

W tym samym czasie w Parku Miejskim, zwanym Laskiem, na terenie starych kortów tenisowych odbędzie się prezentacja zdalnie sterowanych samochodzików przygotowana przez RCArt przy współpracy z Automobilklubem Śląskim, natomiast wzdłuż placu zabaw będą przygotowane interesujące stoiska: ZSTiL z pysznymi ciastami i ciasteczkami, kawą i herbatą; stoisko Pań „Frywolitek” z wystawionymi pracami naszych artystek, tutaj też będzie można spróbować „artystycznych” kanapeczek oraz stoisko z pracami naszych Artystów regionalnych: państwa Rozalii i Józefa Szypułów z ich jedynymi i wyjątkowymi pracami.

W ramach organizowanej 4. Czechowickiej Nocy Kultury odbędzie się również gra miejska.
Uczestnicy staną w szranki, by ubiegać się o prestiżową pracę u Hrabiego Franciszka Karola Kotulińskiego. Jaśnie Wielmożny Pan Hrabia poszukuje sekretarza/bakałarzówny. Kandydaci i kandydatki proszeni są o stawienie się w trzech miejscach, by sprawdzić swoją wiedzę, odwagę i pomysłowość. Należy odszukać trzy miejsca związane z grą, gdzie oczekują harcerze z czechowickiego Hufca, którzy współrealizatorzy gry.

Między 18.00 a 19.30 należy stawić się w pierwszym punkcie - wystawa przy bibliotece na Lesisku, czyli na rekonstrukcjach bibliotecznych. Uczestnicy gry otrzymają tam kartę startową, na której będą zbierać pieczątki. Po zwiedzeniu stoisk przygotowanych przez Miejską Bibliotekę Publiczną będą mieli okazję zdobyć pierwszą pieczątkę.

W drugim punkcie czyli Lokomotywowni, pieczątkę można uzyskać uczestnicząc w zwiedzaniu. Jest to możliwe zorganizowaną grupą pomiędzy 19:15 a 20:15.

Trzecią pieczątkę będzie można otrzymać na ostatnim przystanku 4. Czechowickiej Nocy Kultury, czyli w Lasku pomiędzy 20:30 a 21:30. Stanowisko zostanie umiejscowione w okolicach sceny.

Jest to zadanie najtrudniejsze, bo wymaga poczucia humoru i dystansu do własnej osoby. Zadanie będzie polegało na użyciu rekwizytów stosownych dla czasów już zamierzchłych i „zapozować” do zdjęcia w specjalnie przygotowanej ramie.

Nagrodą dla uczestników zabawy będą gadżety możliwe do otrzymania w Lasku po okazaniu kompletu trzech pieczątek na stanowisku przygotowanym przez Towarzystwo Przyjaciół Czechowic-Dziedzic.

Osoby, które zgłoszą się z kompletem pieczątek jako 60 i 120 osoba otrzymają dodatkowo specjalne nagrody ufundowane przez: SKOK Szopienice, oddział Czechowice-Dziedzice.

Organizatorem 4. Czechowickiej Nocy Muzeum jest Towarzystwo Przyjaciół Czechowic-Dziedzic wraz z Miejską Biblioteką Publiczną, Miejskim Domem Kultury oraz Izbą Regionalną.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama