, czwartek 9 kwietnia 2020
Prestiżowa nagroda dla „Przytuli”
Wyróżnienie z rąk Premiera Jerzego Buzka oraz Andrzeja Dery - Ministra w Kancelarii Prezydenta odebrał Wójt Gminy Brenna Jerzy Pilch. fot: mat.pras.Dodaj do Facebook

Prestiżowa nagroda dla „Przytuli”

red./mat.pras.
W marcu pisaliśmy o tym, że Beskidzki Dom Zielin „Przytulia” znalazł się w gronie nominowanych do prestiżowego konkursu Top Inwestycji 2019. 14 maja odbyła się gala wręczenia nagród, a jedna z nich powędrowała właśnie do Brennej.

Wyróżnienie z rąk Premiera Jerzego Buzka oraz Andrzeja Dery - Ministra w Kancelarii Prezydenta odebrał Wójt Gminy Brenna Jerzy Pilch. Dom Zielin powstał dzięki współpracy transgranicznej z czeską Gminą Bystrzyca. Na gali wręczenia nagród, odbywającej się podczas XI Europejskiego Kongresu Gospodarczego obecny również Roman Wróbel starosta Bystrzycy.

Beskidzki Dom Zielin „Przytulia” w Brennej to prawdopodobnie jedyne muzeum ziół w naszym kraju. Jest to magiczne miejsce, w którym tradycja przenika się z nowoczesnością. Interaktywna wystawa opowiada historię regionu przez pryzmat ziół, a organizowane prelekcje i warsztaty zachęcają do korzystania z nich w różnych dziedzinach życia. Wokół budynku powstał ogródek zielny, w którym zgromadzono ponad 200 roślin występujących w Beskidzie Śląskim.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama