, środa 14 listopada 2018
17. Festiwal Teatrów Moraw i Śląska
W ciągu pięciu dni festiwalowych widzowie będą mieli okazję obejrzeć dziesięć przedstawień teatrów z Republiki Czeskiej, Słowacji i Polski. fot: Karina DziadekDodaj do Facebook

17. Festiwal Teatrów Moraw i Śląska

red.
Już 7 listopada w Teatrze Cieszyńskim w Czeskim Cieszynie rozpocznie się 17. Festiwal Teatrów Moraw i Śląska. W ciągu pięciu dni festiwalowych widzowie będą mieli okazję obejrzeć dziesięć przedstawień teatrów z Republiki Czeskiej, Słowacji i Polski.

Od 17 lat niezmiennym celem festiwalu jest prezentowane tego co najlepsze i najciekawsze w teatrach ościennych z Czech, Słowacji i Polski. Tak samo będzie w tym roku. Jak w każdej edycji będzie można zobaczyć coś dla dzieci oraz dla dorosłych, a stali widzowie w cenie abonamentu teatralnego zyskają możliwość uczestniczenia w tym wydarzeniu. Festiwal odwiedzają nie tylko okoliczni mieszkańcy, ale również widzowie z innych miast, np. z Ustronia, Wisły czy Katowic.

Na dzieci podczas 17. edycji czeka niezwykły program. Wśród propozycji znajdziemy m.in. adaptację teatralną opowieści Karla Čapka o przygodach sympatycznego białego psa pt. „Dášeňka” w wykonaniu aktorów Teatru Lalek z Ostrawy oraz przedstawienie na podstawie baśni Karla Jaromíra Erbena pt. „Ociosanek” Sceny Lalek „Bajka” Teatru Cieszyńskiego. Natomiast spośród propozycji dla dorosłych warto wyróżnić spektakl „Obraz” w wykonaniu Sceny Kameralnej Aréna w Ostrawie, a także doskonale przyjętą przez publiczność „Kolację na cztery ręce” Sceny Polskiej Teatru Cieszyńskiego. Widzowie powinni również zwrócić uwagę na adaptację „Poskromienia złośnicy” Szekspira w wykonaniu Teatru Dramatycznego im. J. Szaniawskiego z Płocka oraz na „Kontrabas” Teatru Kameralnego ze Słowacji, czyli teatralnej adaptacji sztuki Patricka Süskinda znanej polskiej części widowni za sprawą kultowego monodramu „Kontrabasista” Jerzego Stuhra.

Przedstawienia 17. Festiwalu TMŚ zostaną zaprezentowane na dużej scenie oraz na Scenie Lalek „Bajka”. Pełny program 17. Festiwalu TMŚ znajduje się na stronie internetowej Teatru Cieszyńskiego: tdivadlo.cz.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama