, sobota 24 sierpnia 2019
Ćwiczenia "Wirus 2014" w Cieszynie
"Pacjent" został przewieziony przez specjalny zespół ratowników do Szpitala Sląskiego w Cieszynie. fot: KPP CieszynDodaj do Facebook

Ćwiczenia "Wirus 2014" w Cieszynie

SM/KPP Cieszyn
Ćwiczenia "Wirus 2014" w Cieszynie


Ćwiczenia "Wirus 2014" w Cieszynie


Ćwiczenia "Wirus 2014" w Cieszynie

Wczoraj w Śląskim Urzędzie Wojewódzkim oraz w Szpitalu Śląskim w Cieszynie odbyły się ćwiczenia zarządzania kryzysowego pod kryptonimem "Wirus 2014".

Scenariusz ćwiczeń zakładał, że jeden z petentów Sląskiego Urzędu Wojewódzkiego zgłosił nagłe pogorszenie stanu zdrowia. Miał objawy świadczące o zarażeniu wirusem Ebola, a jednocześnie informował o tym, że niedawno wrócił z kraju, w którym wirus ten występuje. Wyznaczono także specjalne strefy zamknięte oraz miejsca odbywania kwarantanny przez osoby, które miały bezpośredni kontakt z osobą podejrzewaną o zarażenie Ebolą. "Pacjent" został przewieziony przez specjalny zespół ratowników do Szpitala Sląskiego w Cieszynie.

- Działania policjantów polegały m. in. na zabezpieczeniu i koordynacji trasy przejazdu ekipy ratowniczej jadącej z Katowic do Cieszyna, a także zapewnieniu bezpieczeństwa i porządku publicznego przy współpracy z ochroną cieszyńskiego szpitala, gdzie wyznaczono strefę zamkniętą. Mundurowi zabezpieczali teren przed dostępem osób postronnych. Mundurowi mieli za zadanie ustalić osoby, które mogły mieć styczność z pacjentem podejrzanym o zarażenie niebezpiecznym wirusem - wyjaśnia Rafał Domagała, rzecznik cieszyńskiej policji.

Do działań w Cieszynie został skierowany służbowy pojazd "RSD" z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Ruchome Stanowisko Dowodzenia wyposażone jest m.in. w specjalne kamery wysuwane na maszcie, zainstalowane w podwoziu i przenośne. Dalsze działania lekarzy oraz strefę zamkniętą obserwowano właśnie dzięki zamontowanym na miejscu kamerom policyjnym.

Komentarze: (2)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

HAHAHAHA !!!!!

Coraz lepszy ten nasz cieszyński szpital

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama