, sobota 18 września 2021
Cieszyn: Samochód wjechał pod pociąg
Nie ma utrudnień drogowych, z kolei policja przewiduje utrudnienia w ruchu kolejowym na trasie Cieszyn - Zebrzydowice. fot: Oliwier Grochal/www.facebook.com/PodrozujKolejamiSlaskimiDoCieszynaDodaj do Facebook

Cieszyn: Samochód wjechał pod pociąg

MB
Cieszyn: Samochód wjechał pod pociąg

Prawdopodobnie przyczyną zderzenia było to, że kierowca volkswagena transportera nie zauważył nadjeżdżającego pociągu. fot. Oliwier Grochal/www.facebook.com/PodrozujKolejamiSlaskimiDoCieszyna

Dzisiaj ok. godz. 14.00 na niestrzeżonym przejeździe kolejowym przy ul. Frysztackiej w Cieszynie pociąg zderzył się z busem. Nie ma utrudnień drogowych, z kolei policja przewiduje utrudnienia w ruchu kolejowym na trasie Cieszyn - Zebrzydowice.

Do wypadku doszło na skutek wjazdu pod pociąg volkswagena transportera kierowanego przez 40-letniego mieszkańca Pogwizdowa. Pociąg uderzył w tył pojazdu i zatrzymał się po kilku metrach. Na szczęście kierującym pociągiem i samochodem transportowym nic się nie stało, pasażerowie również nie zostali ranni.

- Prawdopodobnie przyczyną zderzenia było to, że kierowca volkswagena transportera nie zauważył nadjeżdżającego pociągu. Zarówno kierowca, jak i maszynista byli trzeźwi - informuje Rafał Domagała, rzecznik cieszyńskiej policji.

Komentarze: (11)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Tych pociągów jest więcej + te towarowe jeżdżące do i z Czech tylko jak Rysiek napisał to miejscowi, widać to tez po wpisach że jedyny pociąg. Sam pracowałem w Polifarbie i wiem że ludzie z Pogwizdowa i w ogóle okolic nic nie wiedzą o kolei że tu jeździ itd. Ps. Szkoda że nie wpieprzył się pod towarowy o wadze 3 tyś ton to by było głośno że na przejazdach kolejowych trzeba uważać a nie słuchać opini innych czy czytać bzdurowaty Głos w którym piszą że pociągi do Cieszyna nie jeżdżą.

To w Cieszynie jeżdżą pociągi???

he, he, no właśnie, sam chciałem zadać takie pytanie :)

Nie pecha ale trzeba być debilem żeby na przejeździe ze STOP-em wjechać pod pociąg. Zresztą jak widać kierowca z Pogwizdowa. - nic dodać nic ująć. Kierowca był trzeźwy - wyjątkowo - gdyby był nawalony to by uważał.

Nie tylko szczęście ale i wytrwałość. Ile trzeba było czasu czekać na ten jeden moment :)

Zdjęcia w linku https://www.facebook.com/PodrozujKolejamiSlaskimiDoCieszyna

Uczestniczyłem w tym wypadku jako pasażer

To trzeba mieć pecha, żeby trafić w jedyny tego dnia pociąg.

Trollu przez ten przejazd przejeźdża 12 składów osobowych na dobę a dodatkowo od 10 do 30 składów towarowych.
Jeszcze jedno TAM JEST ZNAK STOP. Na tym przejeździe nikt się nie zatrzymuje, niedawno doszło tam do kolizji pociągu towarowego z TiR -em na szczęście bez ofiar i strat materialnych.

Akurat nie trzeba mieć takiego szczęścia jak ci się wydaje, bo pociągi pasażerskie przez ten przejazd przejeżdżają po 6, 7, 14, dwa o 15, dwa o 17, do tego jeszcze dwa pasażerskie służbowe i około 15 towarowych na dobę czyli raz na godzinę coś jedzie.

Co nie zmienia faktu, że pociąg choćby jechał raz na miesiąc np z wonglem do elektrowni to kierowca ma mieć oczy w tyłku i się rozglądać wokół co i gdzie się dzieje.

Swoją drogą polecam: https://www.facebook.com/idiocizakolkiembb?fref=pb&hc_location=profile_b...

Akuratnie na tym przejeździe włączając w to pociągi towarowe przejeżdża w ciągu doby od 25 do nawet 50 pociągów.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama