, piątek 3 lipca 2020
Certyfikat Akredytacyjny dla Szpitala Śląskiego
Podczas swojego przemówienia dyrektor podziękował i pogratulował personelowi szpitala, dzięki któremu, jak zauważył Czesław Płygawko, było możliwe uzyskanie tak wysokiego wyniku. fot: mat. pras.Dodaj do Facebook

Certyfikat Akredytacyjny dla Szpitala Śląskiego

MB/MAT.PRAS.
Certyfikat Akredytacyjny dla Szpitala Śląskiego

Podczas uroczystości pojawili się przedstawiciele władz powiatu i miasta, a także dyrektor Centrum Monitorowania Jakości Jerzy Hennig oraz reprezentanci poszczególnych oddziałów szpitalnych, fot. mat. pras.


Certyfikat Akredytacyjny dla Szpitala Śląskiego

Certyfikat Akredytacyjny. Szpital Śląski zdobył 91 na 100 możliwych punktów, fot. mat. pras.

Dyrektor Szpitala Śląskiego w Cieszynie, Czesław Płygawko odebrał certyfikat akredytacyjny, będący wynikiem kontroli Zespołu Wizytatorów Ośrodka Akredytacyjnego. Obecnie ta placówka plasuje się w czołówce polskich szpitali.

Po kontroli Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia, która odbyła się w maju, Szpital uzyskał wynik 91 procent, co stanowi ocenę o 10% wyższą niż przed trzema laty. To duży sukces - wystarczy wspomnieć, że na 913 szpitali w kraju tylko 170 posiada podobny certyfikat, a zaledwie 5 z nich ma wynik powyżej 91 procent.

Podczas uroczystości pojawili się przedstawiciele władz powiatu i miasta, a także dyrektor Centrum Monitorowania Jakości Jerzy Hennig oraz reprezentanci poszczególnych oddziałów szpitalnych.

Podczas swojego przemówienia dyrektor podziękował i pogratulował personelowi szpitala, dzięki któremu, jak zauważył Czesław Płygawko, było możliwe uzyskanie tak wysokiego wyniku. - Jestem przekonany, że tak, jak dla mnie, tak też dla wszystkich pracowników szpitala otrzymany dziś certyfikat, będący potwierdzeniem otrzymania tak wysokiej oceny, zmotywuje nas do utrzymania poziomu wszystkich standardów - stwierdził dyrektor placówki, jednocześnie szczególnie dziękując zarządowi i Radzie Powiatu Cieszyńskiego za przekazane lub zabezpieczone w formie poręczeń środki finansowe na inwestycje i nowoczesne wyposażenie Szpitala Śląskiego.

- Akredytacja to jedyny system monitorowania jakości unormowany prawnie w Polsce i funkcjonuje od 2010 roku. Ma on na celu określenie standardów i ich spełniania w placówkach ochrony zdrowia - poinformował Jerzy Hennig. - Niektóre placówki nie są w stanie spełnić tych wymagań, nawet korzystając z pomocy funduszy europejskich. Są to placówki, które nie potrafiły spełnić minimum, czyli uzyskać 75 procent. Powinno to skutkować tym, że taki szpital nie powinien funkcjonować. Owszem, może za swoje pieniądze, ale bez czerpania ze środków publicznych, bo prawdopodobnie wykorzystuje je w nie najlepszy sposób. Te środki powinny być przekazywane dla szpitali akredytowanych, które spełniają kryteria i dla pacjenta robią wszystko w miarę posiadanych środków. Dlatego gratuluję dyrektorowi, a przede wszystkim personelowi, bo to ich ciężka praca, zaangażowanie i wiele włożonych chęci oraz trudu sprawiają, że te standardy są utrzymywane - dodał.

Jerzy Hennig przeczytał również list gratulacyjny podpisany przez Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Zdrowia, Piotra Warczyńskiego, po czym odbyło się uroczyste wręczenie certyfikatu. Nie zabrakło też gratulacji od starosty, Jerzego Nogowczyka. - Wyrażam radość w imieniu Zarządu i Rady Powiatu Cieszyńskiego oraz wszystkich mieszkańców i przekazuję słowa najwyższego uznania dla dyrekcji oraz całej załogi, że po trzech latach jeszcze bardziej udało się poprawić wyniki akredytacji - powiedział starosta.

Komentarze: (3)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Panie Gluza daj pan spokój

rozumiem, że teraz kolonoskopia jest wykonywana ze znieczuleniem.

Gratulacje za świetne zarządzanie dla nowej Dyrekcji. Brawo! Oby tak dalej!

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama