, niedziela 9 sierpnia 2020
Wyremontowano ul. Stalmacha w Kaczycach
Powiat Cieszyński zakończył rozbudowę ulicy Stalmacha w Kaczycach na odcinku ok. 0,8 km od skrzyżowania z ul. Konopnickiej do granicy z Pogwizdowem. fot: mat.pras.Dodaj do Facebook

Wyremontowano ul. Stalmacha w Kaczycach

red./mat.pras.
Powiat Cieszyński zakończył rozbudowę ulicy Stalmacha w Kaczycach na odcinku ok. 0,8 km od skrzyżowania z ul. Konopnickiej do granicy z Pogwizdowem.

Wymieniono konstrukcję jezdni, ułożono nową nawierzchnię, przebudowano skrzyżowanie ulic Stalmacha i Morcinka. Pojawiły się dwie skomunikowane ze sobą zatoki autobusowe. Inwestycja obejmowała również: budowę prawostronnego chodnika oraz wykonanie lewostronnego pobocza, przebudowę odwodnienia drogi, wymianę przepustu w rejonie stacji benzynowej, doświetlenie przejść dla pieszych, przebudowę kolidujących sieci energetycznej, oświetlenia ulicznego i teletechnicznej oraz uporządkowanie ruchu poprzez wprowadzenie zmienionej stałej organizacji ruchu.

- Wartość zadania wyniosła ok. 2,78 mln zł, z czego 117 tys. zł stanowi dofinansowanie z budżetu Państwa ze środków rezerwy subwencji ogólnej, 578 tys. zł stanowi pomoc finansowa udzielona przez Gminę Zebrzydowice, pozostała kwota w wysokości 2,08 mln zł sfinansowana została z budżetu Powiatu – mówi Starosta Cieszyński Janusz Król.

Wykonawcą robót była firma DROGRÓD Szymon Tetla z Ćwiklic, Nadzór inwestorski sprawowała firma R.H.KONtrakt mgr inż. Rafał Heller ze Skoczowa.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama