, środa 25 grudnia 2019
Komunikacja miejska z biletem elektronicznym
Bilet elektroniczny pojawi się w formie imiennej plastikowej karty – przypominającej kartę bankową. fot: arch. GCDodaj do Facebook

Komunikacja miejska z biletem elektronicznym

KT
Projekt pod nazwą „Budowa zintegrowanego węzła przesiadkowego w Cieszynie” wkracza w końcową fazę. W komunikacji miejskiej zostanie wdrożony bilet elektroniczny.

Bilet elektroniczny pojawi się w formie imiennej plastikowej karty – przypominającej kartę bankową. Na niej znajdować się będą bilety okresowe lub środki na zakup jednorazowych biletów. Będzie je można otrzymać w punkcie informacyjno-kasowym w budynku Dworca Cieszyn. Tam pasażerowie dokonają zakupu biletów okresowych lub doładują środki, by móc opłacić pojedynczy przejazd. Do tego posłużą również dwa samoobsługowe biletomaty zlokalizowane w budynku Dworca Cieszyn, punkty wyznaczone na terenie miasta oraz Internet. Jak korzystać z doładowanej karty? Wystarczy zbliżyć ją do specjalnych kasowników znajdujących się w autobusach. Co ważne, w przypadku osób opłacających jednorazowy bilet, należy kartę przybliżyć do kasownika również przy wysiadaniu, co będzie oznaczało wyrejestrowanie karty z autobusu. Posiadając imienną kartę będziemy mogli opłacić przejazd kilku osobom. Warunkiem jest jednak odpowiednia ilość środków na karcie. W tym przypadku pasażerowie muszą wysiąść razem z właścicielem karty lub wcześniej. W innym przypadku nie będą mogły wylegitymować się posiadaniem biletu.

W okresie przejściowym, podczas wdrażania biletu elektronicznego, będzie można korzystać również z tradycyjnych biletów jednorazowych i miesięcznych. Osoby które nie zdecydują się na posiadanie karty, opłat dokonają za pomocą zbliżeniowej karty płatniczej lub telefonem z funkcją NFC.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama