, niedziela 9 sierpnia 2020
Strumień: Młodzi kształtują miasto
Projekt jest finansowany przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności, a zarządzany przez Polską Fundację Dzieci i Młodzieży. fot: mat. pras.Dodaj do Facebook

Strumień: Młodzi kształtują miasto

MB/MAT.PRAS.
Strumień: Młodzi kształtują miasto

Od 1 maja gotowe prace zostaną wystawione do oglądania w wyznaczonych miejscach w całej gminie i stworzą propozycję trasy rowerowej.


Strumień: Młodzi kształtują miasto

Projekt rozpoczął się wyjazdem do Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK w Krakowie, a następnie warsztatami plastycznymi.

W Strumieniu trwa nietypowa akcja, w którą jest zaangażowana młodzież. Młodzi zakasali rękawy i stworzyli instalacje plastyczne, które dotyczą ważnych ich zdaniem problemów społecznych. Z kolei gmina wystawi je na widok publiczny w różnych miejscach. Ta współpraca doprowadzi do stworzenia w Strumieniu propozycji trasy rowerowej.

Instalacje są współczesną, interesującą i coraz bardziej popularną formą wyrazu artystycznego, która w szczególności inspiruje młodych ludzi i pozwala im na wypowiadanie się w przestrzeni publicznej.

Od stycznia br. młodzież z gminy Strumień realizuje projekt "Zbiorowa Inicjatywa Sztuki Przestrzennej ArtSpace"- finansowany przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności, a zarządzany przez Polską Fundację Dzieci i Młodzieży.

Projekt rozpoczął się wyjazdem do Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK w Krakowie, a następnie warsztatami plastycznymi. Powstają na nich instalacje przestrzenne, które dotyczą ważnych dla młodzieży problemów społecznych. Pierwsze projekty powstały już w Drogomyślu, Zabłociu, Pruchnej i Bąkowie. Do końca kwietnia zrealizowane zostaną jeszcze pomysły grup ze Strumieniu i Zbytkowa.

Podczas realizacji swoich pomysłów młodzież z różnych miejscowości ściśle współpracuje ze sobą poprzez facebooka. Każda grupa przygotowuje własną instalację, a ponadto robi coś dla pozostałych osób. I tak powstał uniwersalny wzór pisma dotyczącego zgody na postawienie artystycznych form, projekt tabliczek informacyjnych, projekt plakatu, rozeznanie rynku w sprawie kosztów druku plakatów itp. Spotkania są również dobrą formą poznania swoich możliwości, granic wyobraźni i kreatywności. A przy okazji dobrej zabawy.

Od 1 maja gotowe prace zostaną wystawione do oglądania w wyznaczonych miejscach w całej gminie i stworzą propozycję trasy rowerowej. Będą się znajdowały w ogólnodostępnych miejscach, gdzie przy okazji będzie można odpocząć.

- Myślę, że projekt jest bardzo ciekawy i pomaga rozwijać naszą osobowość. Stworzył nam możliwości współpracy i poszerzył naszą wiedzę na temat sztuki współczesnej - mówi Marlena Siekierka - uczestniczka projektu „Zbiorowa Inicjatywa Sztuki Przestrzennej - Artspace”.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama