, sobota 24 sierpnia 2019
Rozwój Strumienia a opinie mieszkańców
Burmistrz Strumienia, Anna Grygierek, zapewnia, że prace nad formułowaniem dokumentu będą konsultowane i prowadzone w ścisłej współpracy z mieszkańcami. fot: strumien.plDodaj do Facebook

Rozwój Strumienia a opinie mieszkańców

MB
Urząd Miejski w Strumieniu zaczyna opracowanie Strategii Rozwoju Miasta i Gmina Strumień na lata 2014-2022. Pierwsze spotkanie okaże, czy plany w urzędzie pokryją się z oczekiwaniami mieszkańców.

Burmistrz Strumienia, Anna Grygierek, zapewnia, że prace nad formułowaniem dokumentu będą konsultowane i prowadzone w ścisłej współpracy z mieszkańcami. Jedną z form zaangażowania mieszkańców w te działania jest organizacja przez Urząd Miejski warsztatów. - Przewidzieliśmy dwa warsztaty strategiczne w początkowej i końcowej fazie prac - mówi Ewa Kuboszek-Owsiany, kierownik Referatu Rozwoju i Promocji.

Pierwszy warsztat odbędzie się już jutro. Tematyka spotkania będzie dotyczyć określenia warunków rozwoju Strumienia. Warsztat będzie moderować dr Krzysztof Wrana z Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. - To nie będzie wykład zakładający bierne uczestnictwo przybyłych. Poprzez zadawanie pytań będę pobudzał zgromadzonych do twórczego myślenia i wypowiadania się - zapowiada Krzysztof Wrana. - Z jednej strony omówię główne bariery w mieście, architektoniczne, kulturowe, społeczne, ekonomiczne, które utrudniają istnienie i poruszanie się po mieście. Z drugiej strony, zastanowię się nad potencjałami rozwojowymi miasta - dodaje Wrana.

Warsztat odbędzie się 28 marca, w godz. 14:00-17:00 w sali widowiskowej przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Bąkowie, ul. Osiedlowa 1.

- Oprócz warsztatów planujemy także przeprowadzić badania ankietowe mieszkańców w wersji elektronicznej i tradycyjnej oraz konsultacje społeczne w trybie on-line - deklaruje Kuboczek-Owsiany. - Przygotujemy również materiały informacyjne oraz prezentacyjne, które będą podsumowywać prowadzone przez nas badania i analizy na różnych etapach realizacji - dodaje. Prace nad strategią są finansowane z środków budżetowych gminy Strumień.

Mieszkańcy chętni do podzielenia się posiadaną wiedzą i przemyśleniami, mogą kontaktować się z Referatem Rozwoju i Promocji Urzędu Miejskiego w Strumieniu - pok. nr 11 lub pod nr tel. 33 8570 182.

Komentarze: (4)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Zapomiałem dodać że należy rynek wyłączyć z ruchu samochodowego i stworzyć strefę dostępną dla pieszych i rowerzystów oraz samochodów dostawczych i służb ratunkowych . Obecnie rynek psuje wizerunek tego miasta , a poza tym należy zachęcać do tego aby rower był traktowany jako codzienny środek transportu , mniej samochodów ,więcej rowerzystów- więcej kasy w budżecie , bezpieczniej , promocja miasta , korzyści dla mieszkańców , wystarczy spojrzeć na Europę Zachodnią czy sąsiednie Czechy

Priorytetem powinna być budowa infrastruktury rowerowej, rozwój gminy powinien iść w kierunku postawienia na rower jako codzienny środek transportu! tak jak jest to w krajach Europy Zachodniej , oczywiście wiadomo że dla mieszkańców byłaby to nowośc jednak aby miasto i cała Gmina stała się przyjazna dla mieszkańców to naprawdę tanimi rozwiązaniami można zapewnić mieszkańcom możliwość bezpiecznego poruszania się na rowerze (legalizacja ruchu rowerów pod prąd bez wyznaczania pasa rowerowego -prędkość 30 , pasy ruchu dla rowerów na drogach gdzie prędkość samochodów wynosi 30-50 km na godz, budowa ścieżek rowerowych na pozostałych ruchliwych drogach , budowa stref temp 30 i progów zwalniajacych , budowa parkingów rowerowych , śluz rowerowych na skrzyżowaniach. Powietrze będzie czystsze , mieszkańcy będą zdrowsi , i więcej kasy zostanie w Gminnym Budżecie ponieważ rozwiązania rowerowe o jakich mowa jak np legalizacja ruchu rowerów pod prąd czy pasów ruchu rowerów w jezdni oraz budowa parkingów rowerowych w porównaniu z tradycyjną infrastrukturą drogową to koszt dużo dużo tańszy, Kierunkiem rozwoju powinny być inwestycje w rower , zrezygnowanie z samochodu na rzecz roweru

Gratuluję Pani Burmistrz i pomysłu i sposobu jego przeprowadzenia. Będę kibicować.

Teraz się liczą z opinią mieszkańców przed wyborami.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama