, czwartek 22 sierpnia 2019
Cieszyn: Konsultacje dla przedsiębiorców
Konsultacji udziela Katarzyna Kruszy, która wskazuje ścieżki rozwoju dla firmy, jak również udziela wskazówek dotyczących np. pozyskania środków na start. fot: mat. pras.Dodaj do Facebook

Cieszyn: Konsultacje dla przedsiębiorców

MAŁGORZATA BRYL
W Zamku Cieszyn działa punkt konsultacyjny, z którego oferty mogą skorzystać zarówno przedsiębiorcy, jak i osoby planujące rozpoczęcie działalności gospodarczej. Punkt cieszy się sporą popularnością, do Cieszyna przyjeżdżają zainteresowani z całego powiatu.

Od 4 lutego konsultacji udziela Katarzyna Kruszy, która wskazuje ścieżki rozwoju dla firmy, jak również udziela wskazówek dotyczących np. pozyskania środków na start. - Najczęstsze pytania są związane z pozyskaniem środków finansowych na rozpoczęcie działalności gospodarczej. Większość pytań dotyczy fundamentalnych spraw, takich jak np.: Jak założyć działalność gospodarczą?; Jakie kroki po kolei należy podjąć?; Jaka będzie najlepsza forma prawna przyszłej firmy, czy najkorzystniejsza forma opodatkowania? - wymienia Katarzyna Kruszy.

Od 2006 r. Zamek Cieszyn organizuje regularnie ABC Przedsiębiorczość, cykl dedykowany osobom, które pragną założyć własną działalność gospodarczą. By poszerzyć zakres informacji i nie ograniczać dostępu do wiedzy, został uruchomiony punkt konsultacyjny, który jest aktualnie finansowany z kasy gminy Cieszyn.

Dzięki temu mieszkańcy Cieszyna mogą korzystać bezpłatnie z porad podstawowych, z kolei usługi specjalistyczne są płatne według cennika. Mieszkańcy pozostałych gmin korzystają z obu rodzajów porad po uiszczeniu opłaty. Jednak, jak wskazuje pomysłodawczyni punktu konsultacyjnego, Anna Kańska-Górniak, już trwają spotkania i rozmowy w urzędach, by inne miasta powiatu także zaangażowały się w inicjatywę od strony finansowania. - Rozmowy są trudne, bo dotąd wszyscy przyzwyczaili się, że takie poradnictwo jest opłacane z środków unijnych, które właśnie się skończyły. Tymczasem tworzony przez nas punkt konsultacyjny jest czymś unikalnym nie tylko na skalę powiatu, ale i kraju - wskazuje Kańska-Górniak. - Brakuje tego typu punktów poradnictwa, a są one potrzebne. W ciągu miesiąca działania punktu konsultacyjnego w Zamku Cieszyn zgłosiło się do nas 57 osób, a łączny czas przyjmowania wszystkich chętnych to ponad 47 godzin - dodaje.

Punkt działa w budynku Oranżerii Zamku Cieszyn (ul. Zamkowa 3 abc, parter). Konsultacje odbywają się w każdy wtorek (godz. 8.00-17.00) i czwartek (8.00-15.00), po wcześniejszym umówieniu spotkania osobiście, telefonicznie bądź mailowo. Szczegółowe informacje znajdują się tutaj.

Komentarze: (11)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

"Jakie najczęściej błędy są popełniane przez świeżo upierzonych przedsiębiorców?
Najczęstszym błędem jest zbyt szybka i nieprzemyślana decyzja o rejestracji firmy. Do tego dochodzi brak środków finansowych potrzebnych do utrzymania płynności finansowej firmy i na pokrycie bieżących kosztów. Podstawowa rejestracja działalności nie jest obciążona opłatami, natomiast na kolejnym etapie pojawiają się koszty związane z czynszem, zakupem specjalistycznego sprzętu, oprogramowania itp. Trzeba pamiętać o tym, że każda, nawet najprostsza działalność wymaga odpowiedniego zabezpieczenia finansowego."

Fragment ze strony Pałacu. Dziekuje za takie "porady"
W momencie rejestracji firmy w US pojawia sie obowiazek w postaci ZUS i to jest podstawowe obciazenie przedsiebiorcy !
Czynsz czy zakup oprogramowania to koszty fakultatywne - równie dobrze mogłaby powiedzieć ze pojawia sie konieczność zakupu koparki.
Z reszta jezeli ktoś potrzebuje porad na takim poziomie, to z pewnoscia bedzie potrzebował usług ksiegowych - każde biuro rachunkowe pomoże mu w załozeniu działalnosci.
cd..
"Rozmowa ta jest wstępem do cyklu artykułów poświęconych sferze przedsiębiorczości. Już niebawem zapraszamy Was na wywiad z Anną Kańską-Górniak, głównym specjalistom ds. przedsiębiorczości Zamku Cieszyn, kobietą, która swą energię i serce poświęca osobom zainteresowanym rozpoczęciem działalności gospodarczej. Wskazuje właściwą ścieżkę ludziom stawiającym na rozwój osobisty, nie bojących się podejmować nowych wyzwań i walczyć o wyznaczone cele i marzenia. To właśnie dzięki tej niezwykłej kobiecie wiele osób rozwinęło skrzydła i wzniosło się na wyżyny sfery biznesu."

Chetnie poznam jakieś przykłady firm, które osiagneły sukces dzieki poradom z "PAłacu"

JA udzielę rady za darmo - jak chcesz zrobić biznes, a na niczym sie nie znasz, to:
1. Zalóż firmę wycigajac dotacje - (dotacje sa latwiej dostepne na nowe firmy niz na istniejace - PUP)
2. Poszukaj programu unijnego i rób "szkolenia" - temat zalezny od dostepnej dotacji, nie przejmuj sie ze sie nie znasz - nie ma to zadnego znaczenia.
3. Po zakonczeniu finansowania z UE zamknij dzialalnosc i zarejestruj sie w PUP jako bezrobotny
4. Powroc do punktu 1.

I tak to wyglada....

Mozesz jeszcze bedac całkowityk golodupcem załozyc "fundacje". - wtedy wrota dotacji otwieraja sie szerzej, ale musisz uważać i jak wypłacasz kase z bankomatu to od razu wrzuc to w "cele statutowe", żeby nie wpaść głupio jak Śpiewak, tylko zyc dostatnio jak....

Jezeli nie wiesz na jaki obrac cel statutowy - wybierz go zgodnie z zasada - "Najlepiej leczy sie nieistniejace choroby"

Dziekuje za uwagę,

Jakie ta pani ma kwalifikacje żeby doradzać jaką firmę prowadzi ,lub jaką prowadziła,ludzie robią z was osłów ,dostali następne granty
z UE zatrudnili pociotków i muszą wydać jakoś kasę.Chciałbym wiedzieć ile firm po doradztwie tej pani odniesie sukces,odpowiem Wam ani jedna ,a ta pani kasę skasuje.Jeżeli chcecie otwierać działalność to róbcie to sami i działajcie w oparciu o instynkt i własną wiedzę .powodzenia

Do włodarzy Cieszyna.
Ludzie rządzący tym miastem jesteście niedouczeni ,niekompetentni i jako menagement na żenująco niskim poziomie.Opowiem wam historię otóż jakiś czas temu jeden z ważniejszych przedsiębiorców w tym mieście czyt. właściciel firmy MDM wydeptywał ścieżki w waszych urzędach chcąc uzyskać choćby minimalne wsparcie dla inwestycji w hale logistyczno produkcyjne które dałyby kilkuset ludziom pracę.I co ? I dostał kopa tak jak każdy uczciwy przedsiębiorca w tym mieście ,poszedł do Bielska i przygarnięto go z otwartymi rękami a teraz dodatkowo likwiduje swój punkt na ul.bielskiej i około setka ludzi traci dobrze płatne miejsca pracy ,CZY WAS to obchodzi a skądże.Druga sprawa zrobił z was idiotów właściciel ''merkury marketu'' wy wiecie jak ale stało się to tajemnicą poliszynela w mieście Cieszyn ,otóż jest uchwała która mówi o ograniczeniu stawiania sklepów wielkopowierzchniowych ,to facet postawił jeden budynek i nazwał go miejsce ekspozycyjne a drugi budynek jako wydawka towaru i się śmieje się z tej bandy kretynów w urzędzie.Mało tego facet zatrudnia ludzi jak w obozie pracy ,są tzw. kapo czyli kierownicy którzy karzą donosić pracownikom na siebie,ludzie pracują po 12 godzin w trybie ciągłym,każdy kto się przyjmuje musi podpisać weksel in blanco ,w samym sklepie sprzedaje się ostatni sort towaru.Drodzy włodarze za to wszędzie dookoła koreańczycy stawiają produkcje gdzie ludzie pracują za troszkę ponad najniższa krajowa,w mieście same śmieciowe markety lidl,6x biedronka i już niedługo intermarche ,ani merkury market ani żaden z tych marketów podatku dochodowego nie płaci w tym mieście,to samo koreańczycy,podatki płacą w miejscu rejestracji firmy opole,krosno,warszawa.Cieszyniacy dlaczego jesteście tak głupi i dajecie sobą manipulować,jeszcze kilka lat i będziecie pracować za najniższą krajową,wpieprzać toksyczne żarcie z bieda marketów. I zrobią z was zombie ,jak czesi przestaną tu kupować po wejściu do strefy euro zostaną gruzy i strefa biedy.Wiecie kto wami rządzi muzyk ,historyk ludzie do tego nie przygotowani oni nie zaprojektowali by dobrze nawet domowego budżetu a co mówić o budżecie miasta.Klika wzajemnej adoracji.

Odpuść gazy i wyluzuj

Premier i Prezydęt to też historycy i też tak samo się sprawdzają. Ten typ tak ma.

Pogratulować odwagi oceny. Faktów podobnych jeszcze wiele. Wygląda jednak na to że liczba miejskich klakierów znaczna. Nieliczne oceny bardziej obiektywne, pomijając nałogowych malkontentów. A miało być tak fajnie. "Przedsiębiorczość i Sztuka". Może kiedyś Ktoś przyjrzy się przeznaczeniu miejskich działek i pieniążków. Może "otoczka" zostanie zbadana. Nie liczmy że nastąpi to szybko. Może jak dorośnie młodzież które kiedyś zafundowano betonowe stoły pingpongowe. Pożytek z nich był żaden. Efekciarstwo: bezcenne. Tak się toczy małomiasteczkowy pitaval. Ludzie tak zobojętnieli że obecni "włodarze" już szykują swoje żony, mężów, krewnych lub kochanków do kandydowania. Jak słychać ze wszech stron, nie ma chętnych do władzy. "Takiej" władzy.

Gdyby oni wiedzieli, jak robić biznes, to sami by go robili a nie uczyli innych. Chyba, że uczenie kogoś jak się robi biznes, jest najlepszym biznesem.

Z taką ładną panią można prowadzić konsultacje

Gdyby było więcej takich punktów konsultacyjnych (np. 10) to Cieszyn byłby wiodącym miastem we wzroście przedsiębiorczości w Polsce.

minimum 140 punktów - sukces gwarantowany

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama