, środa 14 kwietnia 2021
Obowiązkowa kwarantanna po powrocie z Czech i Słowacji?
W dzienniku ustaw nie ma jeszcze aktualizacji rozporządzenia w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, które regulować będą nowe plany polskiego rządu.  fot: MMDodaj do Facebook

Obowiązkowa kwarantanna po powrocie z Czech i Słowacji?

MM
W reakcji na sytuację epidemiczną w Czechach i na Słowacji, od soboty 27 lutego polski rząd chce kierować na kwarantannę wszystkich przekraczających południową granicę Polski. Według wstępnych informacji wyjątek miałyby stanowić osoby zaszczepione dwoma dawkami szczepionki przeciw COVID-19 lub osoby posiadające negatywny wynik testu otrzymany maksymalnie 48 godzin przed przekroczeniem granicy. O czym jeszcze była mowa podczas środowej konferencji prasowej ministra zdrowia?

W dzienniku ustaw nie ma jeszcze aktualizacji rozporządzenia w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, które regulować będą nowe plany polskiego rządu. Powinny się w nim znaleźć m.in. szczegółowe informacje na temat ewentualnych wyjątków oraz zasad kontroli. Przypomnijmy, iż według słów Bartosza Grodeckiego - podsekretarza stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji, zapowiadane na początku tygodnia kontrole na granicy z Czechami i Słowacją miały być wyrywkowe prowadzone przez mieszane patrole, których w regionach przygranicznych miało być więcej niż dotychczas.

Oprócz informacji na temat planowanych ograniczeń w przekraczaniu granic, rząd zdecydował także o przedłużeniu dotychczas obowiązujących zasad bezpieczeństwa w całym kraju oraz zaostrzeniu obostrzeń w województwie warmińsko-mazurskim. Co najmniej do 14 marca dotychczasowe ograniczenia mają więc obowiązywać branżę gastronomiczną oraz siłownie. Dodatkowo od soboty, 27 lutego obowiązywać będzie zakaz używania m.in. przyłbic i chust do zakrywania ust i nosa.

[AKTUALIZACJA z 25 lutego 2021 r.]

Rzecznik rządu - Piotr Müller poinformował, iż w czwartek lub najpóźniej w piątek rano zostanie opublikowane rozporządzenie w sprawie opisywanych wyżej obostrzeń. Rzecznik rządu zaznaczył, że z obowiązku kwarantanny po wjeździe z Czech i Słowacji zostaną zwolnieni pracownicy transgraniczni.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama