, sobota 6 marca 2021
Czechy: W sklepach i środkach komunikacji w maseczkach FFP2 lub maseczkach chirurgicznych
Stosowanie się do nowych zasad będzie konieczne w miejscach, gdzie występuje duża kumulacja ludzi, a zatem m.in. w środkach transportu publicznego, sklepach oraz aptekach.  fot: Pixabay.comDodaj do Facebook

Czechy: W sklepach i środkach komunikacji w maseczkach FFP2 lub maseczkach chirurgicznych

MM
Od 25 lutego w Czechach zacznie obowiązywać nowe rozporządzenie, na mocy którego m.in. w transporcie publicznym, sklepach oraz aptekach konieczne będzie zasłanianie ust i nosa maseczkami ochronnymi typu FFP2, KN95 lub maskami wykonanymi z nanowłókien. Alternatywą dla nich będzie wykorzystywanie jednocześnie dwóch maseczek chirurgicznych. Nowe zalecenie jest odpowiedzią na pojawienie się w Czechach angielskiej mutacji koronawirusa.

Stosowanie się do nowych zasad będzie konieczne w miejscach, gdzie występuje duża kumulacja ludzi, a zatem m.in. w środkach transportu publicznego, sklepach oraz aptekach. Początkowo nowe zalecenie czeskiego rządu miało obowiązywać od poniedziałku, 22 lutego jednak dopiero późnym wieczorem rząd przyjął decyzję w tej sprawie.

Wprowadzenie zalecenia na temat stosowania maseczek chirurgicznych oraz maseczek typu FFP2 rozważa także polskie Ministerstwo Zdrowia. Resort zastanawia się bowiem, czy podobnie jak w Czechach nie dookreślić rodzaju stosowanych maseczek i zrezygnować z nieefektywnych zamienników, takich jak plastikowe przyłbice, szaliki czy bawełniane kominy. Z wstępnych informacji na ten temat wynika, iż będą to jedynie miękkie rekomendacje, a nie obowiązujące rozporządzenie jak to ma miejsce w Czechach.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama