, sobota 6 marca 2021
Minister zapowiada uszczelnianie granic z Czechami i Słowacją. Decyzja zapadnie w najbliższych dniach
Minister zdrowia potwierdził, że takie rozwiązanie brane jest pod uwagę i dotyczy ono zamknięcia bądź uszczelnienia granic z Czechami i Słowacją. fot: UMDodaj do Facebook

Minister zapowiada uszczelnianie granic z Czechami i Słowacją. Decyzja zapadnie w najbliższych dniach

UM
Minister zapowiada uszczelnienie granic z Czechami i Słowacją. W najbliższym tygodniu ogłoszone zostaną zmiany w obowiązujących obostrzeniach. Czego możemy się spodziewać? Najtrudniejszą zmianą może okazać się ponowne uszczelnienie granic z Czechami i Słowacją. Tylko negatywny wynik testu na koronawirusa pozwoli nam przekroczyć granice.

Dzisiaj trudno wyrokować czy zapowiedzi płynące z resortu zdrowia się potwierdzą. Nadal bowiem trwają rozmowy. Minister zdrowia podkreślił, że poważnie rozważane jest uszczelnienie granic.

Minister zdrowia podkreślił, że jest to zdecydowanie moment, żeby podjąć decyzje podparte analizą dotyczące nowych obostrzeń sanitarnych.

- Zastanawiamy się, jak wprowadzać obostrzenia skutecznie, ponieważ niestety jest zmęczenie materiału. Trzeba działać skutecznie, a nie na ślepo – powiedział Adam Niedzielski.

Niedzielski potwierdził, że takie rozwiązanie brane jest pod uwagę i dotyczy ono zamknięcia bądź uszczelnienia granic z Czechami i Słowacją.

Decyzja zapadnie w najbliższych dniach

- W najbliższych dniach zakomunikujemy informację o ewentualnym częściowym zamknięciu granic. Granice będą otwarte dla osób, które będą mogły wykazać się negatywnym wynikiem testu – powiedział Niedzielski.

Szef resortu zdrowia wyjaśnił, że granice mogłyby być zamknięte zarówno dla transportu publicznego, jak i osób prywatnie wjeżdżających na teren Polski.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama