, sobota 15 sierpnia 2020
Laury Srebrnej Cieszynianki 2014
W tym roku Srebrne Cieszynianki, będą wręczane już po raz osiemnasty. Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się 11 listopada w Teatrze im. Adama Mickiewicza w Cieszynie.  fot: mat. pras.Dodaj do Facebook

Laury Srebrnej Cieszynianki 2014

MB
Radni wszystkich gmin oraz Powiatu Cieszyńskiego podjęli już uchwały o przyznaniu Lauru Srebrnej Cieszynianki za rok 2014.

W gronie laureatów znaleźli się: Brenna – Zofia Chrapek, Chybie – Jan Puchałka, Cieszyn – Alicja Sajdok-Żyła, Dębowiec – Jan Wojnar, Goleszów – Andrzej Lacel, Hażlach – Zygmunt Wawrzyczek, Istebna – Jan Waszut, Skoczów – ks. Alojzy Zuber, Strumień – Marian Górnik, Ustroń – Dorota Kohut, Wisła – Jerzy Kufa, Zebrzydowice – Helena Wawrzyczek, Powiat Cieszyński – ks. Leopold Zielasko.

W tym roku Srebrne Cieszynianki, będą wręczane już po raz osiemnasty. Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się 11 listopada w Teatrze im. Adama Mickiewicza w Cieszynie. Samorządy są uprawnione do corocznego przyznawania wyróżnień osobom, które zasłużyły się dla społeczności w której działają, w szczególności wniosły nowe, pozytywne wartości lub były na tyle nowatorskie i innowacyjne, że ich działanie może zostać powszechnie uznane za godne naśladowania.

Laur Srebrnej Cieszynianki jest przyznawany osobom, które zasłużyły się w następujących obszarach: społecznym, regionalnym, tradycji kulturalnych, wartości uniwersalnych, prac twórczych, pracy z dziećmi i młodzieżą, działalności samorządowej, promocji regionu. Na poziomie gminy wyróżnienie ma charakter lokalny i jest adresowane do osób posiadających miejsce zamieszkania na jej terenie.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama