, wtorek 11 sierpnia 2020
Wręczono Nagrody Powiatu Cieszyńskiego w dziedzinie kultury
Pomysł ustanowienia Nagrody Powiatu w dziedzinie kultury pojawił się krótko po reaktywowaniu powiatów w Polsce w 1999 r.  fot: Cz. BrachaczekDodaj do Facebook

Wręczono Nagrody Powiatu Cieszyńskiego w dziedzinie kultury

MB/MAT.PRAS.
Wręczono Nagrody Powiatu Cieszyńskiego w dziedzinie kultury

Laureatkami tegorocznych zostały: Wanda Mider, Jadwiga Sikora i Irena Prengel-Adamczyk, fot. Cz. Brachaczek

Wczoraj, 27 października, w Sali Rzymskiej Muzeum Śląska Cieszyńskiego zostały wręczone Nagrody Powiatu Cieszyńskiego im. ks. Leopolda Szersznika w dziedzinie kultury.

Laureatkami tegorocznych zostały: Wanda Mider, poetka ludowa z Ustronia (w kategorii twórczości artystycznej), Jadwiga Sikora, dyrygent, pedagog i pracownik naukowo-dydaktyczny Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach (w kategorii upowszechniania kultury) oraz Irena Prengel-Adamczyk, historyk sztuki i muzealnik (w kategorii ochrony dziedzictwa kulturowego).

Statuetki wręczyli starosta cieszyński, Jerzy Nogowczyk i przewodniczący Rady Powiatu Cieszyńskiego, Stanisław Kubicius. Uroczystość poprowadziła Beata Sabath, przewodnicząca Komisji Kultury, Sportu i Promocji Rady Powiatu Cieszyńskiego. W części artystycznej spotkania wystąpił Chór Mieszany "Echo" z Zebrzydowic pod kierunkiem Jadwigi Sikory.

Pomysł ustanowienia Nagrody Powiatu w dziedzinie kultury pojawił się krótko po reaktywowaniu powiatów w Polsce w 1999 r. Na wniosek Komisji Kultury, Sportu i Promocji Rady Powiatu Cieszyńskiego i staraniem Wydziału Kultury Starostwa Powiatowego w 2002 r. Powiat Cieszyński po raz pierwszy przyznał nagrodę w dziedzinie kultury. Aż do 2008 r. Nagroda Powiatu Cieszyńskiego pozostawała bezimienna. W styczniu 2008 r. uchwałą Rady Powiatu po licznych konsultacjach, nadano jej imię ks. Leopolda Jana Szersznika. Nagrodę przyznaje się od początku w trzech kategoriach: tworzenia, upowszechniania i ochrony kultury.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama