, piątek 5 czerwca 2020
Drogomyśl: Remont ul. Głównej oraz pozostałe inwestycje
Koszt remontu ul. Głównej w Drogomyślu, wyniósł ok. 200 tys. zł. fot: Paulina KrzyżowskaDodaj do Facebook

Drogomyśl: Remont ul. Głównej oraz pozostałe inwestycje

PAULINA KRZYŻOWSKA
Prace związane z odtworzeniem chodnika, wykonaniem odwodnienia oraz przepustu dobiegły końca. Centrum wsi zyskało zarówno na bezpieczeństwie jak i estetyce. Jednak to nie jedyne inwestycje w Drogomyślu.

Ulica Główna w Drogomyślu jest niezwykle ruchliwa. - Ta droga jest bardzo uczęszczana, mnóstwo samochodów tędy przejeżdża w kierunku "katowickiej". Już od dawna wymagała remontu - mówią mieszkańcy.

- W ramach inwestycji wykonano odwodnienie, przepust pod drogą wraz z odtworzeniem chodnika. Koszt inwestycji wyniósł ok. 200 tys. zł. - mówi kierownik referatu inwestycji UM w Strumieniu, Jacek Jegierski.

W trakcie prac dokonano rozbiórki istniejącego chodnika, który przebiega nad kanałem. Następnie przebudowano kratki ściekowe, przepust pod ul. Główną oraz rów przydrożny, który dodatkowo umocniono. Po skończonych pracach chodnik z powrotem został odtworzony.

- Zrobili nowy, ładny chodnik. Wymienili też stare rury, które się pod nim znajdowały - mówi Mariusz Głowach, mieszkaniec Drogomyśla, który ulicę Główną przemierza codziennie.

W Drogomyślu trwają również prace związane z odwodnieniem budynku oraz izolacją ścian fundamentowych Zespołu Szkół. Prace mają zakończyć się w przyszłym roku. - Wykonanie odwodnienia budynku było koniecznością. Mieliśmy duży problem z wodą w piwnicy i zawilgoconymi ścianami - tłumaczy Legierski.

Prace w Zespole Szkół w Drogomyślu mają zakończyć się w przyszłym roku. Przybliżony koszt inwestycji to 400 tys. zł.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama