, czwartek 12 grudnia 2019
W Strumieniu powstał nowy parking z 43 miejscami postojowymi
Budowa nowego parkingu trwała niespełna pół roku i kosztowała 210 tys. zł. fot: Paulina KrzyżowskaDodaj do Facebook

W Strumieniu powstał nowy parking z 43 miejscami postojowymi

PAULINA KRZYŻOWSKA
W Strumieniu powstał nowy parking z 43 miejscami postojowymi

Parking w Strumieniu powstał w miejscu, które dotychczas było niewykorzystane. fot. mat. pras.

Budowa parkingu w Strumieniu przy ul. Osiedlowej dobiegła końca. Z inwestycji najbardziej zadowoleni są mieszkańcy gminy. Teraz jadąc do szkoły, biblioteki czy hali sportowej będzie można bez problemu znaleźć miejsce parkingowe.

Budowa nowego parkingu trwała niespełna pół roku. - Parking powstał w miejscu, które dotychczas było niewykorzystane. To wszystko zostało uporządkowane, mieszkańcy dziwili się, że jest tam tyle przestrzeni - mówi burmistrz Strumienia, Anna Grygierek.

Parking jest ogólnodostępny, zawiera 43 miejsca postojowe. Znajduje się w pobliżu instytucji użyteczności publicznej często uczęszczanych przez mieszkańców Strumienia oraz ościennych miejscowości. - Planując budowę parkingu właśnie w tym miejscu mieliśmy na uwadze głównie bezpieczeństwo dzieci i rodziców, którzy przywożą je do szkoły i przedszkola. Z założenia miejsca postojowe mają również służyć tym, którzy korzystają z biblioteki, basenu oraz hali sportowej - wyjaśnia Anna Grygierek.

Najbardziej zadowolenie z nowej inwestycji, są mieszkańcy Strumienia. - Tu nie było gdzie parkować, dopiero, pod Biedronką jest większy parking. Dobrze, że wybudowali nowy - konstatują.

Koszt budowy parkingu wyniósł 210 tys. zł. Większość środków na inwestycję uzyskano z Lokalnej Grupy Działania Cieszyńska Kraina.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama