, piątek 5 czerwca 2020
Nowe inwestycje w Zbytkowie
Nowy chodnik biegnie tuż obok przedszkola, placu zabaw, świetlicy środowiskowej, czyli centralnych obiektów wsi. fot: Paulina KrzyżowskaDodaj do Facebook

Nowe inwestycje w Zbytkowie

PAULINA KRZYŻOWSKA
Nowe inwestycje w Zbytkowie

W trakcie prac związanych z budową chodnika poszerzono także ulicę. fot. Paulina Krzyżowska

W centrum Zbytkowa powstał długo wyczekiwany przez mieszkańców chodnik. Ma to duże znaczenie jeśli chodzi o bezpieczeństwo, gdyż droga przebiegająca przez centrum wsi jest bardzo ruchliwa. Oprócz chodnika wykonano również odwodnienie, nadano nowy kształt zatoczce autobusowej oraz poszerzono ulicę.

- Bardzo się cieszę, że udało się zrealizować tę inwestycję. Jest to sam środek Zbytkowa, chodnik biegnie tuż obok przedszkola, placu zabaw, świetlicy środowiskowej, czyli centralnych obiektów wsi - mówi burmistrz Strumienia, Anna Grygierek.

- Chodnik był bardzo potrzebny, m.in. ze względu na dzieci, które codziennie przechodziły poboczem w drodze do szkoły. To jest bardzo ruchliwy odcinek - tłumaczy Joanna Krakowka, dyrektor przedszkola. Dodatkowym plusem jest to, ze teraz dzieci z przedszkola idąc na spacer nie zajmują już, jak to bywało wcześniej, połowy drogi, tylko idą chodnikiem. - Poza tym kwestia estetyczna. Teraz centrum Zabytkowa o wiele lepiej się prezentuje - mówi Krakowka.

W trakcie prac związanych z budową chodnika poszerzono także ulicę. - Teraz samochody mogą się bez problemu wyminąć. Wcześniej to czasem nawet trzeba się było cofać - mówią mieszkańcy. Dodatkowo wykonano odwodnienie oraz wybudowano nową zatoczkę na przystanku autobusowym.

Koszt nowych inwestycji w Zbytkowie wyniósł 252 tys.zł.

Komentarze: (1)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

w centrum juz nie ma przystanku, gdyż pks nie finkcjonuje na liniach powiatu i co za tym idzie nei ma zatoki na byłym już przystanku ZBYTKÓW/CENTRUM ..

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama