, sobota 6 czerwca 2020
Cieszyn: Będzie przetarg na prowadzenie PSZOK
W przetargu zostanie wybrana ta firma, która zaoferuje najlepszą ofertę. Do dzisiaj, czyli 26 września zainteresowani oferenci mają czas na nadsyłanie swoich kopert. fot: F.J.DralDodaj do Facebook

Cieszyn: Będzie przetarg na prowadzenie PSZOK

MB
Cieszyńska spółka Zakład Gospodarki Komunalnej może już nie prowadzić Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych, czyli tzw. PSZOK. Miasto ogłosiło przetarg na realizację tego zadania, więc wygra firma z najlepszą ofertą. Jeśli ZGK przegra, znowu uszczupli się zakres usług świadczonych przez tę spółkę miejską.

Obecnie ZGK Sp. z o.o. w Cieszynie zajmuje się czterema działami: 1. odprowadzanie i oczyszczanie ścieków oraz wywóz nieczystości płynnych, 2. prowadzenie lokalnego transportu zbiorowego, 3. utrzymanie cmentarzy komunalnych i świadczenie usług pogrzebowych oraz 4. prowadzenie Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych - PSZOK.

Zakres zadań prowadzonych przez tę miejską spółkę może niebawem zmaleć z czterech do trzech, gdyż Urząd Miejski w Cieszynie w ubiegłym tygodniu ogłosił przetarg na prowadzenie na terenie miasta Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK). W przetargu zostanie wybrana ta firma, która zaoferuje najlepszą ofertę. Do dzisiaj, czyli 26 września zainteresowani oferenci mają czas na nadsyłanie swoich kopert.

Dlaczego miasto zdecydowało się na ogłoszenie przetargu? - Podjęte działania mają na celu przede wszystkim zoptymalizowanie kosztów prowadzenia tego punktu w naszym mieście - odpowiada nam na to pytanie wiceburmistrz Cieszyna, Aleksander Cierniak. Czy to pierwszy raz, gdy miasto ogłasza taki przetarg? - W ramach obowiązujących regulacji dotyczących gospodarki śmieciowej, tak - odpowiada nam wiceburmistrz.

- Spółka ZGK Sp. z o.o. może przystąpić do przetargu na prowadzenie PSZOK, tak jak wcześniej przystępowała do przetargu na prowadzenie odbioru odpadów w Cieszynie - dodaje Cierniak. Jednak w przetargu na odbieranie odpadów ZGK przegrał z ofertą złożoną przez Ekoplast Produkt S.C. Początkowo dział gospodarki odpadami ZGK został zmniejszony do referatu, by w następstwie wycofać się z prowadzenia tej działalności. Aktualnie odbiór odpadów na terenie Cieszyna nadal prowadzi Ekoplast Produkt, spółka została wybrana w drodze ogłoszonego przez miasto przetargu.

Jak dowiaduje się nasza redakcja w rozmowie z wiceprezesem ZGK, Romanem W. Barczem, spółka miejska złożyła dzisiaj swoją ofertę w konkursie ofert na prowadzenie PSZOK. Będzie zatem walka o zatrzymanie czwartego sektora działalności ZGK, wyniki przetargu niebawem pokażą, czy to się uda.

Komentarze: (4)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Drogi Dystans
Chyba nie rozumiesz słowa zmonopolizowanie rynku.Dlatego robi się przetarg żeby wystartowało jak najwięcej uczestników w postępowaniu i uzyskuje się najniższą cenę.Czy to dla ciebie jest zmonopolizowanie rynku?Każdy może startować kto spełnia kryteria przetargowe.

Dlaczego nagle przetarg, czyżby chodziło o całkowite zmonopolizowanie gospodarką śmieciową w Cieszynie.
Obudżcie się mieszkańcy Cieszyna , niedługo będziecie płacić za mniejszą częstotlowość wywozu śmieci 2 razy tyle.
Pytanie - kto dąży do tego by przejąć cały rynek śmieciowy w Cieszynie i powiecie, jakie udziały w Ekoplaście , lub
firmach pokrewnych /zależnych/ mają członkowie władz Cieszyna i powiatu , Radni pytanie do Was , dlaczego nie zadajecie
tych pytań i dlaczego zamiast taniej jest coraz drożej, Dlaczego pomimo deflacji drożeje woda , ścieki .
Żywność nie drożeje a w/w co roku o kilka procent, Wniosek - albo durni radni , albo cwani prezesi i nadbudówki kasujące
po kilkadziesiąt tysięcy rocznie za pilnowanie aby kasy było więcej do podziału a nie na obniżkę kosztów,zlikwidować,
albo ograniczyć rady nadzorcze spółek samorządowych dublujące prace rad gminnych.

Jakie cztery zadania prowadzone przez ZGK, chyba pięć? Czy usługi pogrzebowe są zadaniem gminy, czy biznesem prowadzonym przy okazji konieczności utrzymania cmentarzy? Na majątku gminnym pod parasolem urzędu i burmistrza prowadzi się biznesik nie mający nic wspólnego z zadaniami gminy tylko ze zwiększeniem wpływów do kasy ZGK, dla zbilansowania wygórowanych wynagrodzeń Zarządu spółki i Rady Nadzorczej.

Już nawet PSZOK się ZGK nie opłaca, bo przyzwyczaili się do opłat za usługi jak do pobierania podatków lub opłaty za dzierżawę majątku. Jeszcze trochę a zaczną wynajmować własne autobusy i będą żyć z wyceny g..na.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama