, czwartek 9 kwietnia 2020
Brenna nagrodzona i wyróżniona w konkursie na najpiękniejszą wieś województwa śląskiego
Brenna otrzymała również wyróżnienie w kategorii "Najlepsze przedsięwzięcie popularyzujące tradycje, obrzędy i zwyczaj". Tym razem wyróżnione zostały VII Mistrzostwa Górali Karpackich w Koszeniu Łąki. fot: OPKiS BrennaDodaj do Facebook

Brenna nagrodzona i wyróżniona w konkursie na najpiękniejszą wieś województwa śląskiego

SM
Decyzją Zarządu Województwa Śląskiego, Brenna znalazła się wśród laureatów tegorocznej edycji konkursu "Piękna wieś województwa śląskiego". Organizowany od 2004 roku konkurs ma na celu wspieranie rozwoju wsi poprzez pobudzanie aktywności gospodarczej, kształtowanie ładu przestrzennego oraz pielęgnowanie środowiska naturalnego.

Brenna otrzyma nagrodę za zdobycie drugiego miejsca w kategorii "Najlepsze przedsięwzięcie odnowy wsi". Komisja konkursowa wyróżniła w niej remont pomieszczeń i wyposażenie budynku w Górkach Wielkich, a dokładnie pomieszczenia po byłym przedszkolu przy ul. Żagana 5. Oprócz tego Brenna otrzymała również wyróżnienie w kategorii "Najlepsze przedsięwzięcie popularyzujące tradycje, obrzędy i zwyczaj". Tym razem wyróżnione zostały VII Mistrzostwa Górali Karpackich w Koszeniu Łąki.

Najpiękniejszą wsią okazała się w tym roku Dąbrowa Zielona (powiat częstochowski). Najpiękniejsza zagroda to gospodarstwo państwa Elżbiety i Alfreda Przywara z miejscowości Zborowskie w gminie Ciasna (powiat lubliniecki). Za najlepsze przedsięwzięcie odnowy wsi uznano utworzenie muzeum regionalnego w Kamienicy Polskiej (powiat częstochowski). Tytuł najlepszej strony internetowej sołectwa otrzymała strona sołectwa Bycina (www.bycina.pl) w gminie Rudziniec. W dodatkowej kategorii za "Najlepsze przedsięwzięcie popularyzujące tradycje, obrzędy i zwyczaje" uznano Redyk w Korbielowie odbywające się w Jeleśni (powiat żywiecki).

Wręczenie nagród zwycięzcom konkursu odbędzie się podczas tegorocznej edycji Forum Sołtysów Województwa Śląskiego, które zaplanowane jest na 22 listopada w Sali Sejmu Śląskiego.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama