, wtorek 22 września 2020
Brenna i Strumień z sukcesami w konkursie "Przyjazna wieś"
Dzięki wsparciu Unii Europejskiej udało się wyremontować amfiteatr w Brennej. fot: ARC SPOTDodaj do Facebook

Brenna i Strumień z sukcesami w konkursie "Przyjazna wieś"

JM
Brenna i Strumień zostały wyróżnione w konkursie "Przyjazna Wieś" organizowanym przez Wydział Terenów Wiejskich Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego. Konkurs miał na celu wytypowanie najlepszego projektu w zakresie infrastruktury zrealizowanego na terenach wiejskich przy wsparciu środków unijnych.

W konkursie mogli wziąć udział wszyscy beneficjenci, którzy zrealizowali projekty infrastrukturalne na obszarach wiejskich, współfinansowane z Funduszy Europejskich od 2004 roku. Celem przedsięwzięcia jest promocja innowacyjnych i efektywnych projektów o charakterze infrastrukturalnym o zasięgu lokalnym, regionalnym lub transregionalnym.

Konkurs prowadzony był w dwóch kategoriach: infrastruktura techniczna oraz infrastruktura społeczna. Przy kategorii infrastruktura techniczna brano pod uwagę m.in.: pomysłowość i innowacyjność projektu, funkcjonalność i poziom jego wykorzystania po zakończeniu, użyteczność, dostępność dla osób niepełnosprawnych, zasięg (obszar realizacji) projektu, wpływ na rozwój gospodarczy regionu, w tym tworzenie nowych miejsc pracy. W przypadku kategorii infrastruktura społeczna (w tym projekty "miękkie") m.in. innowacyjność zastosowanych rozwiązań, wpływ projektu na rozwijanie zdolności społecznych (efektywne przystosowanie do środowiska społecznego),
nawiązanie partnerstwa z lokalnymi podmiotami i aktywnymi członkami społeczności lokalnej, wpływ projektu na poziom partycypacji społecznej.

Pierwsze miejsce w kategorii infrastruktura techniczna przyznano realizowanemu przez gminę Brenna projektowi "Rozwój infrastruktury turystycznej Gminy Brenna" i stworzenie Parku Turystyki w Brennej Centrum. II miejsce w kategorii infrastruktura społeczna zdobył projekt "Modernizacja Sali Widowiskowej w Pruchnej - Gminne Centrum Integracji Wsi", realizowany przez gminę Strumień.

Zgodnie z regulaminem konkursu "Przyjazna Wieś" projekty, które zajęły pierwsze miejsca w etapie regionalnym w poszczególnych kategoriach zostały zgłoszone do etapu ogólnopolskiego konkursu.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama