, piątek 23 luty 2024
Od wydawcy: Nas się czyta!Dodaj do Facebook

Od wydawcy: Nas się czyta!

WOJCIECH KRAWCZYK
Są różne media, w których pojawiają się informacje lokalne, w różnym tego słowa znaczeniu, informacje regionalne, ogólnopolskie.
Podchodzi się do tematów nas dotyczących w różny sposób. W większości przypadków jest to podejście komercyjne. Dobry tytuł, domena, statystyki. To wszystko jest ważne, żeby dotrzeć do Czytelników.

Ważne w tym wszystkim jest to, co robimy i chcemy zrobić. Mamy dwa wyjścia: możemy wybrać komercję i ruszyć z promocją albo rzetelnie robić to, co chcemy robić. Zarabiać można na wszystkim, ale nie to jest najważniejsze. Moim zdaniem, mediom powinno zależeć na informowaniu, to kwintesencja naszej pracy. Możemy się mylić, możemy czasem nie zrobić tematu tak, jak powinno się robić, ale nie możemy uciekać w komercję. Nie możemy kopiować tego, co ktoś zrobił i poświęcił na to czas, tylko dlatego, że chcemy zapchać dziurę w grafiku.

PISALIŚMY: Od wydawcy: Nasza praca

Do wszystkich tematów nie możemy dotrzeć, dlatego prosimy o informowanie. Docierają do nas informacje, które sprawdzamy, ale to zajmuje trochę czasu, więc nie możemy reagować od razu. Musimy się upewnić, że to o czym piszemy, jest faktycznym problemem. Jeśli jesteśmy tego pewni - podejmujemy i opisujemy temat.

Zachęcamy do pisania do redakcji. Dostajemy wiele informacji, za które dziękujemy. Prosimy o więcej. Nie bójcie się pisać o problemach, które widzicie, a do których my nie mamy technicznego dostępu. Informujcie, my będziemy badać, dociekać, obserwować problem. To część naszej pracy.

Tematy, które podejmujemy, są czasem tematami trudnymi. Czasem nie wiemy, jak do nich podejść. Rozmawiamy, analizujemy, sprawdzamy. A jak mamy pewność - piszemy. Dlatego nas czytacie. Dlatego nas się czyta.
Komentarze: (16)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Każda sroka swój ogon chwali.
Zacznijcie tworzyć gazetę odważnie informującą o problemach całe Śląska Cieszyńskiego. Podstawowym obowiązkiem dzienikarza jest zachowanie należytej staranności w swojej pracy, nawet wtedy gdy komuś to się nie podoba. Zaniechać należy cenzury prewencyjnej, który w przeszłości była i wypaczała sens pisania do gazety.
Spróbujcie stworzyć GC jako interwesujące forum wymiany myśli i poglądów. Nie bójcie się być odważnymi.

Blade Brown ocenia pracę dziennikarza na +4.
Zdegustownych jest zawsze wielu. 3m pan fason i lamusów proszę za dzwiami zostawic!

pracownicy burmistrza...?

zaś widz (czytelnik) wyciąga wnioski, myśli, jak ma taka głowę.
Kiedy dziennikarz się wymądrza i wie najlepiej - to mamy PO-PIS...? + PeSeleSeLDe...?

Cytuję: "Mamy dwa wyjścia: możemy wybrać komercję i ruszyć z promocją albo rzetelnie robić to, co chcemy robić. Zarabiać można na wszystkim, ale nie to jest najważniejsze..." Nie rozumiem - dlaczego redakcja przeciwstawia komercję i rzetelność - czy jedno drugiemu przeczy? Dzięki komercji są środki - by profesjonalnie podejść do dziennikarstwa. Wątpię by dobry dziennikarz pracował za dziękuję lub za parę złotych. Wydaje mi się, że redakcja GC żyje w jakimś wyimaginowanym świecie - ciekawe kiedy przejrzą na oczy. Może myślą, że dostali narzędzie do kreowania rzeczywistości..... Artykuł odebrałem jako tłumaczenie się z takiego a nie innego poziomu gazety..............

A jeśli chcecie napisać o czymś co stanowi problem i zmorę dla kilkutysięcy cieszyniaków, to zapraszam, na najbliższą sesję Rady Miejskiej Cieszyna - zapewniam, że będzie ciekawie.

Przede wszystkim skupiacie się na pierdołach. Poczet książąt, felietony pisane gwarą są w porządku, ale tylko w roli ozdobnika. Tymczasem takie "bzdurki" stają się głównym daniem dla czytelnika GC. To jest dziwne, bo rzeczywistych problemów nie brakuje. Cieszyn? 1) parking 2) bezpieczeństwo - zbliża się lato i dużo młodych "gniewnych" zacznie znów rozrabiać 3) inwestycje 4) sprzedaż mieszkań komunalnych 5) zamek w Cieszynie i pytanie czy warto finansować go w taki sposób .... itd. itd. Problemów nie brakuje. Czasami warto napisać artykuł, który otworzy dyskusję - np. nowe miejsca pracy w Cieszynie. Wy natomiast skupiacie się na "bzdurkach" bo - bez urazy - to, że kiedyś był taki i taki książę - z tego chleba nie będzie. Dlatego OX jest znacznie popularniejszy niż wy CHOĆ to kiedyś na gazeciecodziennej były najostrzejsze dyskusje.

Pragnę dodać swoje "trzy grosze"o naszym mieście/oczywiście w sposób hasłowy/.Mamy być miastem turystycznym;to czy tak ma wyglądać Rynek.ul.Głęboka,Mennicza,Trzech Braci.Amfiteatr czy napewno powinien być tam parking a nie lepiej wykorzystać go na różnego rodzju imprezy.Będzie gdzie usiąść,nie będzie smrodu z grila a i samochód można będzie zostawić.Wykorzystanie Parku Pokoju.Dlaczego siatkarki rozgrywają mecze na Błogockiej a nie w hali na Łyska?Dlaczego takie drogie bilety na imprezy w teatrze?
To tylko niektóre problemy,które nasunęły mi się w tym momencie,jeśli będą inne wypowiedzi w powyższym temacie dorzucę kolejne "trzy grosze" z propozycjami jak je rozwiązać.

A może wzorem GZC wasi rztelni ale niedoinformowani dziennikarze dotarli do skoczowskiej szkoły i jej pani dyrektor ?

napiszcie coś o służbie zdrowia przecież to temat rzeka np.dlaczego pani dyrektor szpitala zatrudnia lekarzy z zabrza ktorzy przyjmują po poludniu nie ma z nimi pacient niejakiej więźi a po pierwszej wizycie na drugiej już poprzedni lekarz nie pracuje a nowy nie w temacie i wszystko od nowa.dlaczego w szpitalu nie można się prześwietlić za opłatą przecież szpital by zarobił a ile kosztuje przyjazd lekarza z zabrza może by redaktor to wyliczył ?

Ciekawe odredakcyjne wynurzenia ale to czytelnicy powinni okreslac czy jestescie rzetelni . Faktycznie malo sie roznicie od innych lokalnych portali bo malo felietonow i ciekawych dyskusji tylko glownie informacje . Te często sa malo istotne i malo ciekawe..., a moze by tak zaprosic jakichs znanych publicystow zeby od czasu do czasu cos napisali dla GC . Oczywiscie ze glowna misja takiej codziennej gazety jest rzetelna informacja ale obok powinno byc miejsce na różne sądy ,różne inicjatywy i propozycje zmian np w sposobach rzadzenia naszymi malymi spolecznosciami . A może by tak bardziej ważkie tematy podejmowac np. jak rządzą nowo wybrane wladze samorzadowe w regionie cieszynskim , czy poprawia sie warunki zycia naszym mieszkancom , co z pomoca spoleczna w sytuacji kiedy zycie staje sie coraz droższe i trudniejsze ! Wiecej opinii a nie tylko informacji.........!!!! ( oczywiscie nie takich jak niektorzy stali komentatorzy prezentuja )

no tak statystki codziennej mniejsze nic innych portali a cene za reklame chca taka ze hej... jak wchodzi mniej ludzi to mniej za reklame kasujemy . poza tym jak mozna kazac placic organizatorowi danej imprezy za patronat medialny . z tego co slyszalem , tak bylo ale nie jet to info potwierdzone

o jakiej gazecie to jakiej gazecie to tekst? bo chyba nie tej na którą wszedłem...

skoro statystki są nieważne to czemu są utajnione? Co tam tajnego można przeczytać... stat.gazetacodzienna.pl - może odpowiedź na to zdanie - Dlatego nas czytacie. Dlatego nas się czyta? tam jest prawda :) Muszę was zmartwić bo wasze statystyki podają inne seriwsy i już tak różowo nie jest. A oglądalność przekłada się na reklamę i komercję...

Właśnie. Wiele razy inne portale podpisywały zdjęcia z imienia i nazwiska a P. Trzcionka zawsze arc.(chyba ze dodala swoje zdjecie , to podpisal soba ) . Tak samo informacje !

Pojawia sie cos na stronie policji , codzienna tez to dodaje zmieniajac tylko min. tekst i juz podpisuje siebie. Zamiast podac zrodlo policja , zmienia jedno slowo lub zdanie i to jest niby ta ich praca nad tekste? Inny portal (ten ze skoczowa ) podaje info z policji czy innej strony , to go podpisuje a codzienna...
szkoda gadac

Szanowny Panie Redaktorze z uwagą przeczytałem pana artykuł i cieszę się że Pan w końcu zaczyna dostrzegać pewien problem,problem"rzetelnie robić to, co chcemy robić" z akcentem na słowo rzetelnie.Od dłuższego czasu doszukuję się tej rzetelności ale z przykrością stwierdzam nie widzę.
Podstawowe pytanie jest takie co chce Pan przekazać czytelnikom bo jak do tej pory to mamy do czynienia z "OX" BIS .Obawiam się Panie Redaktorze że warsztat dziennikarski waszego portalu jest po prostu mizerny ale to moja subiektywna .

Szacun za takie ideolo. Będę Wam kibicować:)

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama