, sobota 2 marca 2024
Mieszkańcy pytają: Czym zawiniliśmy?
Jedna z dziur na ul. Willowej w Wiśle. fot. ARC Dodaj do Facebook

Mieszkańcy pytają: Czym zawiniliśmy?

LIST DO REDAKCJI
Mieszkańcy ulicy Willowej nie mają szczęścia do władz samorządowych powiatu i Wisły. Nie pomogły prośby, apele, telefony i zbiorowe obywatelskie działanie, a przecież nie można powiatu, do którego ulica należy, posądzić, że nie ma środków na remonty dróg, którymi administruje.
W Wiśle dokonano już wcześniej częściowego remontu głównej ulicy w Jaworniku, prawie kilometr nowiutkiej nawierzchni ułożono w Gościejowie, również droga do Malinki, gdzie stoi skocznia też lśni nowiutką nawierzchnią, ale my mieszkańcy Willowej, czegoś tu nie rozumiemy. Dlaczego w naszym sąsiedztwie, prawie kilometr dalej, położono nowiutką nawierzchnię na ulicy Konopnickiej? Czy sympatia powiatu większa jest do Konopnickiej niż do dziurawej Willowej? W czym zawiniliśmy, że traktuje się mieszkańców tej ulicy po macoszemu?
 
Chyba od 7 lat zabiegamy społecznie, aby ul. Willową potraktowano poważnie. I nie chodzi o kosmetyczne zabiegi realizowane przez firmy jedno-, czy dwuosobowe. Bo dziury potem wypadają... jeszcze większe.

Jesteśmy bezradni, więc pozostało nam odwołać się do takiego forum obywatelskiego, jakim jest Gazetacodzienna.pl, bo gdzie indziej głos nasz jest dla samorządu tylko leśnym echem...
 
Mieszkańcy ulicy Willowej (powiatowej) z Wisły
Komentarze: (43)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

i prestiż naszej codziennej wzrasta po słowach esteśmy bezradni, więc pozostało nam odwołać się do takiego forum obywatelskiego, jakim jest Gazetacodzienna.pl" tylko dlaczego to ów forum jest aż tak cenzurowane??

Głos mieszkańców tak naprawdę nigdy nie dociera do samorządów. W trakcie kampanii wyborczej samorządowcy odzywają się do mieszkańców, ale i tak ich nie słuchają, a jak zostają już wybrani, to w dupie ich mają. W tych ich pustych łbach nie ma krzty rozsądku i trzeźwego spojrzenia na najważniejsze problemy. Układy i układziki. Barany, a nie samorządowcy.

Przepraszam barany (zwierzęta), które mogły się poczuć urażone takim porównaniem.

bezsilność wobec urzędniczych zachowań post-PRL-owskich, nie jest czymś nowym,ale ze smutkiem i przykrością czyta się o takich, odświeżanych od 6 lat, żalach mieszkańców, sąsiadujących z nieszczęsną ulicą Willową - zwracają się oni do GC, jako ostatniej instancji: forum obywatelskiego - ale to dyskutancko-komentatorskie forum, to zaledwie /i aż...?/ trybuna, przy której można wygłaszać żale, pretensje, snuć projekty, zgłaszać propozycje, wymieniać poglądy, czynić spostrzeżenia, dołożyć komuś, toczyć aktualnie ważne potyczki... Dobrze, że Wiślanie składają tutaj obecnie swój kredyt zaufania w palącej sprawie... niestety to forum GC, to nie "egzekutorium", skuteczne forum interwencyjne - może jednak wśród osób czytających znajdzie się ktoś z samorządu wiślańskiego, odpowiedzialny i skuteczny... i przebudzi pozostałych kolegów z "drzemki lenistwa, arogancji i zaniedbania"? Nikła obecność zachowań prospołecznych, obywatelskich, które znamionuje upór, konsekwencja i odwaga cywilna powoduje, że urzędowa aktywność śpi a gdy się budzi, to nierzadko harcuje do rytmu własnych, prywatnych interesów...

Nieprawda jest poniżej. Wyrduki z Gazetecodziennej należą do podstawowej lektury Rajców. Szkoda tylko ze tak niewielu korzysta z tego dobrodziejstwa bezpłatnego badania opinii. Dobrze wiedzą że i tak "układy i układziki" będą jeszcze jakiś czas tolerowane przez tzw. wyborców.

osiedle na Nowej Osadzie pozdrawia urzad miasta.... o nas tez niepamietaja!!!!

18 maja 2010 o godz. 9 w Warszawie początek protestu "przeciw bezprawiu". O cieszyńskim też usłyszymy

Z tego co wiem to: po 1 ulica Willowa była remontowana w większej części 2 lata temu. Do skoczenia jest fragment. Czemu mieszkańcy tej ulicy myślą snobistycznie ? Są też inne ulice w Wiśle i powiecie. Po 2 jaka to ulica powiatowa ? jakie dwie gminy łączy ? Trochę rzetelności !!!

=>Wojtka. Nic łatwiejszego panie Wojtku, jak wystartować w wyborach, wygrać je a później Pan zobaczy ile będzie miał pan kasy (miejskiej) i ile dziur do załatania. Życzę sukcesów!
=>Panie Jerzy Oszelda. Łatwo Pan osądza samorządowców. Dlaczego Pan nic w życiu nie zrobił, nie osiągnął, tylko przez całe życie wisi pan na rodzicach? Mając 60 lat, może warto coś w końcu zrobić?

większy problem jest na osiedlu na Nowej Osadzie... ale tam to już w ogóle władze nic nie robią...
Gościejów zrobili, ale nadal nie ma tam ani jednej lampy...

"...Mając 60 lat, może warto coś w końcu zrobić?..."
Węz mnie pod koc na jedna noc.

Cytat "również droga do Malinki, gdzie stoi skocznia też lśni nowiutką nawierzchnią". To jest droga wojewódzka, a nie powiatowa.

im bliżej Magistratu w Wiśle, tym większy kram...?

Tu nie chodzi o startowanie w wyborach, bo jeden się nadaje na polityka, a drugi na piekarza i każdy się zajmuje tym, w czym się dobrze czuje i powinien w tym być dobry. To, że pieniędzy jest mało, to wszyscy wiedzą, ale pytanie dlaczego tych pieniędzy jest mało?
Każdy płaci podatki. Podatki od zarobków, od oszczędności, od paliwa, jedzenia, picia, leczenia etc.. Gdzie idą te pieniądze? Jak są gospodarowane przez odpowiedzialne za to osoby. Czy po to całe życie opłacamy składki zdrowia, żeby czekać pół roku w kolejce do lekarza? Czy po to płacimy co miesiąc kilkaset zł na ZUS, żeby na emeryturze zajadać się własnymi paznokciami? Zdaję sobie sprawę, że takie decyzje nie zapadają na poziomie gminy czy powiatu, ale, jak wiadomo, przykład idzie z góry, a ryba psuje się od głowy. Nikt nie zaprzeczy, że większość "politykierów", zarówno tych lokalnych, jak i "publicznych" stara się przylizać tylko podczas kampanii wyborczej, a później wg zasady: "byle do wyborów". Jak już pisałem - zdaję sobie sprawę, że pieniędzy jest mało, ale należy nimi rozsądnie gospodarować. Czy bardziej się opłaca regularnie przez kilka(naście) lat pompować w łatanie dziur, czy zrobić jednorazowy remont za np. 80% kwoty przeznaczonej przez te kilka(naście) lat na łatanie dziur..

Chyba jesteś prawdziwy Wojtek. Twoja niekompetencja jest porażająca. Czy byłes chociaż jeden raz na sesji Rady Miasta ? Czy uczestniczyłeś pośrednio lub bezpośrednio w tworzeniu budżetu miasta na przykład w formie inicjatywy obywatelskiej ? Czy wiesz jakie inwestycje miasto wykonało i jaki jest ich priorytet ? Czy rozróżniasz drogi gminne od wojewódzkich i powiatowych ? I wreszcie czy wiesz skąd samorząd ma pieniądze i na ile ich wystarcza ? Jeżeli będziesz miał gruntowną wiedzę na ten temat i będziesz umiał odpowiedzieć sobie na te i inne pytania to na pewno nigdy więcej nie będziesz pisał takich bzdur. Tymczasem jesteś jednym z wielu którzy tylko narzekają i nic nie robią. Postawa roszczeniowa jest współcześnie modna. Bryluje pod tym względem PIS.

Gosiejów wyremomtowany i zle bo nie ma latarnii, a komu mają świecić ? kilkadziesiąt tysiescy złotych dla kilku osób które chce se książkę na ulicy poczytać ?

kolego świszczący o tym, że nic nie zrobiłem - nie będę ci nic wyjaśniał i tłumaczył, skoro masz wyrobiony pogląd na mój temat...na pewno jednak nic nie zrobiłem w świecie samorządowym, gdyż z polityką jest mi po prostu nie po drodze, chociaż nie potępiam jej an block - być może jesteś dobrym samorządowcem i cieszysz się zaufaniem wyborców ale nie jestem w stanie tego stwierdzić, gdyż "Świst" jako taki nie istnieje. To raczej odgłos, pogłoska /czasem plotka?/ konkretnej osoby...

Ponad wymienione już drogi rozróżniam także drogi krajowe i dojazdowe. Jeżeli chodzi o finansowanie, to nie trzeba zbyt wielkiej wiedzy, żeby stwierdzić, że większość budżetów wszystkich samorządów pochodzi od podatników.

osoba odpowiadająca Wojtkowi, budująca skomplikowany obraz funkcjonowania samorządu, po prostu kamufluje rzeczywistość społecznego gospodarstwa, które powinno być proste i przejrzyste... kamufluje albo tłumaczy jego bałamutno-biurokratyczne oblicze...

zapraszam zatem na wycieczkę wieczorem do Gościejowa, z pewnością nie o czytanie książek na ulicy ludziom tam mieszkającym chodzi... i nie jest to kilka osób!!

Przecież w krainie pełnej miłości, rządzonej przez tak fajną partię, tylko wariatowi może się cokolwiek nie podobać!

Mam żal do niektórych uczestników tego forum że formułują zarzuty typu "Politycy to złodzieje, Balcerowicz musi odejść". Takie wypowiedzi są niewiele wnoszące. Co więcej, miesza się tych którzy wykazują się aktywnością w samorządzie
z tymi którzy są winni zaniechań, co jest trochę demoralizujące. Czy ci którzy się tak krytycznie wypowiadają są tego świadomi ?
Moim zdaniem lepiej przedstawić jakieś konkretne zastrzeżenia.
W powiecie jest czterech radnych z okręgu Wisła-Istebna. Jeden z nich zasiada w Komisji Dróg Publicznych i Bezpieczeństwa Rady Powiatu Cieszyńskiego. Dlaczego GC nie przedstawiła zdania tych radych tylko opinię jednej ze stron ?

zaten stan rzeczy...? (POWIAT) ! Szef, pan Bragiel itp.

o drogi powiatowe w Wiśle, zresztą startuje na Birgemajstra w Wiśle, więc jest okazja by pokazać się, no z jakiej STRONY ...? tylko nie od spodu...?

wkońcu to nasi Luminarze ich wybrano i obdarzono zaufaniem społecznym. I co z tego...?

???

niestety, to takie polskie...!

czym się różni od reszty kraju...?

za to w Cieszynie...

100m ulicy i tyle krzyku ,jeżdzijcie w drugą stronę jest wyremontowana :D

a jeździć na przekór przepisom bożym, to nie grzech?

o jaki przepis Boży ci chodzi?

Facet podjeżdża samochodem pod ratusz i chce zaparkować. Podchodzi od razu strażnik i mówi:
- Panie! Tu nie może pan parkować. Tu jest ratusz i tu są radni, burmistrz i urzędnicy.
- Nic nie szkodzi. Mam alarm i dobre ubezpieczenie.

Polskie drogi to dziura na dziurze - wynika z raportu, do którego dotarł "Dziennik Gazeta Prawna". Jeszcze nieopublikowany dokument wykonany przez analityków Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad obejmuje niemal 18 tysięcy kilometrów tras. Wnioski są dramatyczne.
Ponad 40 procent sieci dróg krajowych wymaga przeprowadzenia różnego rodzaju remontów - od wzmocnień poprzez wyrównania kolein po zwykłe łatanie dziur. Połowę potrzeb remontowych stanowią zabiegi, które należy wykonać natychmiast, a druga połowa powinna być zaplanowana do wykonania w ciągu najbliższych kilku lat. Do natychmiastowego remontu eksperci Generalnej Dyrekcji zakwalifikowali 3300 kilometrów dróg. Faktyczny stan nawierzchni może być jeszcze gorszy. Raport nie obejmuje bowiem srogiej zimy, która zniszczyła wiele kilometrów dróg.

willowa juz polotali, ciekawe kiej za inne cesty sie weznó. dziady pieróński

Ojojoj… A przecież miało się ,,żyć lepiej”?! W dodatku ,,wszystkim”! Czy ktoś pamięta hasło platformersów z 2005 : ,, PO - Pełna Odpowiedzialność”?

chodzi o O. Dyrektora z Torunia, który przykazania boże ("przepisy"), traktuje czasami wspak... analogia odległa ale można ja wpisać (...na siłę) w kontekst wiślański... sorry za niezamierzoną komplikację ( miało być lekko i dowcipnie...)

Znalazł się poniżej nawiedzony interpretator dekalogu

wolę być trąbką...z rogu jaka!

To brzmi tak - jak z koziej d... rajzentasza (dla nie znających niemieckiego: torba podróżna).

znałem tą odzywkę, za chłapca, w pierwotnym brzmieniu (mniejsza o chronologię)... rajzentasza, też brzmi świetnie bo po naszymu....

wreszcie można nocą szybko przejechać
TAXI - Wisla, dzięki GAZETA C.!

A ja w sprawie ul. Willowej chcę zasygnalizować inny problem. Stoi tam sobie domek (obok zakładu fryzjerskiego) a obok domku wiecznie parkuje kilka samochodów, blokując na odcinku kilkunastu metrów jeden pas ruchu. Jest to o tyle nieprzyjemne, że blokada ma miejsce przed (lub za - zależy z której strony się jedzie) łukiem drogi i naprawdę trzeba być jasnowidzem, żeby ominąć ten nieoficjalny parking i uniknąć zderzenia z pojazdem jadącym z drugiej strony. Szkoda, że ani policja ani straż miejska nie reagują na ten problem.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama