, środa 19 czerwca 2024
Mała stacyjka i duże PKP
Andrzej Bacza. fot. Wojciech Trzcionka Dodaj do Facebook

Mała stacyjka i duże PKP

ANDRZEJ BACZA
Protest malutkiego skoczowskiego samorządu w sprawie likwidacji połączeń kolejowych jest w interesie mieszkańców całego Śląska — pisze dla Gazetycodziennej.pl Andrzej Bacza, przewodniczący Rady Miejskiej Skoczowa.
Franc Jozef przewraca się z boku na bok (w grobie) jak słyszy od lat już wielu, wypowiadane brednie i „pomysły” (które w większości też są bredniami, ale jakiś promil „bojarów” ma niezły zysk z tego biadolenia, przepraszam, udoskonalania boleści) o uzdrowieniu komunikacji szynowej tzw. PKP. Kto w Ojczyźnie naszej wie co kryje się pod tą nazwą ? Już raz użyłem rozwiązania tej zagadki - „Polski Kuriozalny Przypadek”. Dodam jeszcze: pompa ssąca kasę dla nielicznych od wszystkich. Widzimy tzw. pociągi, dziesięć wagonów i sześciu pasażerów – na to stać tylko Polskę! Ale spece wynaleźli pomysł - pociągi skasować a kasę jakoś podzielić.

PISALIŚMY: PKP: Polski Kuriozalny Przypadek

Od lat kilkunastu już chyba mówi się i mówi o lekkich, tanich, małych, energooszczędnych szynobusach. I w poniedziałek w Skoczowie też się mówiło. I idę o zakład, że dopóki Rząd Najjaśniejszej Rzeczypospolitej nie podejmie decyzji ogólnopolskiej (ustawowej w tej sprawie), to za kilka lat większe ośrodki wyrwą z budżetu kasę na ładne i nowoczesne szynopowoziki, a prowincji zostanie problem z bardzo drogim procesem złomowania i tzw. rewitalizacji tego, co pozostało po księstewkach o szumnej nazwie Polskie Koleje Państwowe.

W dyskusji zorganizowanej przez Radio Katowice na malutkiej skoczowskiej stacyjce (jakże wiekowej, która żyje już chyba tylko z wynajmu budki z piwem znajdującej się obok), której się z uwagą przysłuchiwałem, przedstawiono kilka argumentów-interesów. Jednak bardzo mało było merytoryki dotyczącej śląskiej aglomeracji, którą w jakimś artykule podniosła pani burmistrz Skoczowa.

Szanowni Państwo, protest malutkiego skoczowskiego samorządu jest w interesie mieszkańców całego Śląska. W Skoczowie mamy Kaplicówkę, piękny - a będzie jeszcze ładniejszy, zielony park, wały nad Wisłą, w Beskidy jest na piechotę godzina. Jeśli nie ma pieniędzy publicznych nas taki złoty interes, to należy go sprzedać prywatnemu właścicielowi. I mamy pewność, że nie będzie się to coś nazywać PKP - a to już daje gwarancję, że będzie lepsze i będzie się przemieszczać szybciej od pieszego. Sprzedać i tyle.

Słyszeliśmy w poniedziałek wypowiedzi typu „mnie wtedy nie było na tym stanowisku” (odnośnie pretensji jednego z użytkowników umierającego  księstwa PKP). Właśnie na tym polega ta zabawa...

***
Powyższy artykuł wyraża osobiste poglądy jego autora. W dziale Opinie Gazetycodziennej.pl chcemy prezentować różne stanowiska na tematy społeczne, gospodarcze, polityczne, kulturalne, religijne i sportowe Śląska Cieszyńskiego ludzi różnych opcji, wyznań, zainteresowań... Chcielibyśmy, aby dział Opinie naszego dziennika był szeroko pojętą platformą wymiany opinii o regionie. Zapraszamy chętnych do przesyłania nam felietonów, dzielenia się z nami swoimi spostrzeżeniami oraz bieżącego komentowania artykułów.
Komentarze: (18)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

... przeczytałem, i za bardzo nie wiem o co chodzi w tym artykule. Rozumiem, że o pociągi któtych nie ma, ale co ma do teko Kaplicówka, wały nad Wisłą i ta godzina w Beskidy????????? Przepraszam, że jestem za mało 'yntelygentny', ale może któś mi wyjaśni o czym tutaj napisano....

ale o co chodzi p.Baczy?

chodzi o to, żeby się wylansować

Wow, jaki okrąglutki ... tekścik.

Wiele hałasu o nic. A, przepraszam, jest okazja, żeby zaistnieć w pamięci wyborców.

После политической смерти, политические трупы ещё долго портят воздух.

Ten tekst jest żałosny, nawet dużo gorszy od likwidowanej koleji!! Facet nawet nie wie o czym pisze.

Bzdury na resorach niech się zajmie lepiej miejccami do parkowania !!!!!!!

I taką miernotę z naszych podatków utrzymujemy !!!

Zaraz, zaraz Panie Przewodniczący Pan Szanowny odbierasz mnie skromnemu przyjemność biadolenia i szukania dziury w całym. Od gderania na władzę, na onych to ja tu jestem. Szanowny Panie Mecenasie proszę nie wciskać się na moje miejsce.

Chicago stanowi trzecie pod względem wielkości i zaludnienia miasto w Stanach Zjednoczonych zaraz po Los Angeles i Nowym Jorku. Rada Miejska kilkumilionowego miasta Chicago liczy 15 (słownie piętnaście) osób. Tymczasem Rada Skoczowa, który liczy 25 tysięcy dusz posiada 21 (słownie dwadzieścia jeden) osób w radzie. Pan Bacza napisał - cytuję po literkach:"protest malutkiego skoczowskiego samorządu". Zbytnia skromność panie przewodniczący, skoczowski samorząd jest całkiem duży.

Ja zawsze byłem pewien, że skrót PKP znaczy "Pięknie Kurwa Pięknie"

PKP znaczy Pie..olona Komunistyczna Pozostałość

Jeśli ze Skoczowa na piechotę w Beskidy jest 1 godzina to ja jestem Św. Mikołaj. Bacza pierdoły pisze. Chyba chce sprawę PKP wykorzystać do kreowania własnego wizerunku "dobrego gospodarza" dbającego o interes Skoczowa. Nie dajcie się nabrać Skoczowiacy!!!

JAk rozumiem powyższy artykuł wyraża osobiste poglądy jego autora i tym dziale prezentuje się różne stanowiska na tematy społeczne, gospodarcze, polityczne, kulturalne, religijne i sportowe Śląska Cieszyńskiego ludzi różnych opcji, wyznań, zainteresowań... Jeżeli tak, to co reprezentuje poniższy tekst??????????

Za godzinę to może dojdzie,ale do Nierodzimia:)

Franc Josef po zapoznaniu się z tym felietonem już przestał przewracać się z boku na bok, ale zaczął puszczać bąki.

Stan tzw.infrastruktury kolejowej,czyli wygląd dworców,pociągów i torowisk jest odzwierciedleniem kompetencji ludzi ,którzy tym zarządzają. Prezesi,dyrektorzy,twórcy i szefowie licznych spółek kolejowych ,oszołomieni wielkością swoich pensji nagród i premii nie mieli nawet czasu zauważyć jaka jest kondycja przedsiębiorstw przez nich zarządzanych.Przez to stało się to, co się stało.Nie bez winy są też samorządowcy bezkrytycznie pompując do tego interesu duże pieniądze podatników.Pł wieku za taką gospodarność dostaliby po kilkamaście lat z zarzutem sabotażu.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama