, wtorek 5 marca 2024
Może znowu będzie bal?
Pod Brunatnym Jeleniem miałem przyjęcie weselne — wspomina burmistrz Bogdan Ficek. fot. Wojciech Trzcionka Dodaj do Facebook

Może znowu będzie bal?

TWO
W czwartek Gazetacodzienna.pl jako pierwsza ujawniła, że Pod Brunatnym Jeleniem w Cieszynie nie będzie już hotelu. Do zabytkowych pomieszczeń na parterze wrócą co prawda restauracja i kawiarnia, ale w dawnych hotelowych pokojach urządzone zostaną luksusowe apartamenty. — To smutne — komentuje burmistrz Bogdan Ficek.
Zdaniem włodarza Cieszyna, właściciel obiektu ma prawo prowadzić w nim taką działalność jaką chce, a on nie ma na te decyzje żadnego wpływu. — To smutne, że w hotelu nie będzie już hotelu, głównie ze względu na ciągłość tradycji. Mam też sentyment do tego miejsca. Pod Brunatnym Jeleniem w 1979 roku miałem przyjęcie weselne, które do dziś mile wspominam, bawiłem się tam również kilka razy na balach sylwestrowych i karnawałowych — przekonuje Bogdan Ficek, który na co dzień z okien swojego biura w Ratuszu spogląda na Jelenia.

Zdaniem burmistrza dobrze jednak się dzieje, że obiekt znowu ożyje. — Będzie w nim restauracja, więc może bale wrócą? — zastanawia się.

WIĘCEJ NA TEN TEMAT:
Wyprzedają Brunatnego Jelenia
Postawią Jelenia na nogi?
Klątwa Brunatnego Jelenia
Komentarze: (18)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Jakie dla mieszkańca Cieszyna ma znaczenie czy w pokojach hotelowych mieszkać będą goście hotelowi ,czy właściciele tych pokoi(czytaj apartamentów) i ewentualnie goście przez nich zapraszani? Myślę ,że Pan Ficek ma inne powody do smutku. Wracając do tematu to nabywca -nowy właściciel jak każdy poprzednik maił plany co do zagospodarowania tego obiektu. Co z tego do tej pory wychodziło wszyscy widzą. Podobnie zresztą z ambitnym programem Pana Ficka- jak to było ???- kompetentnie, sprawnie i co jeszcze??? Pan Ficek przypomni nam wszystkim??Jeleń jest lustrzannym odbiciem sytuacji miasta i zarządzania nim. Bo od zakupu do sprecyzowania zamiarów a potem ich realizacji i efektów tych działań droga daleka. Może się skończyć na tym ,że kolejny właściciel znowu przyzna się ,że przeliczył się w swoich planach i ponownie wystawi go na sprzedaż. Dziwię się ,że Pan Ficek tak szybko przyjął za dobrą monetę oświadczenie kupującego obiekt. Idą trudne czasy dla gospodarki światowej w tym i polskiej. Nie czas na sentymenty gdy miasto tonie w długach a wszelkie statystyki miasta cofneły go o kilkadziesiąt pozycji wstecz. Oczekujemy tego ,że nie tylko obiekt ożyje ale także i miasto w czym może mieć swój niemały udział Pan Burmistrz. Pozostało dwa lata ,może wypadało by po tych czternastu latach coś jeszcze zrobić. Bale w Cieszynie się zawsze udawały i to niezależnie od miejsca w których były organizowane.

Oczywiście, że szkoda, łza sie w oku kręci. Już widziałem oczyma wyobrażni, jak pod hotel podjeżdżają dorożki, a drzwi limuzyn otwierają "hotelowi lokaje", możnaby wskrzesić hotelową przeszłość z wielką drobiazgowością i coroczne inscenizacje na wzgórzu zamkowym,możnaby urządzać częściej, chociażby nawiązując do wizyt i pobytów w tym obiekcie zacnych osobistości... Pomarzyć można a gospodarka wolnorynkowa swoje.Inna sprawa to to, czy rzeczywiście zrobiono wszystko, żeby przywrócić budynkowi jego oryginalny charakter użytkowy

Tradycja, tradycja i jeszcze raz tradycja... Zajmij się pan współczesnością. Tradycja w nadmiarze szkodzi i to bardzo. Widać to w Cieszynie

Tradycja jest dobra i zła - jedna krzepi,druga ku przestrodze, pierwszą mozna z radością kontunuować, uczyć się od niej i ja wzbogacać, drugą warto porzucić lub zastanowic się nad jej przyczynami w tym świetle nie wszystko, co jawi nam sie jako złe, musi takie faktycznie być. Jasne, że można ugrzęznąć a nadmiarze tradycji, jak zahipnotyzowany, wystarczy sięgnąć do Kalendarza Cieszyńskiego, żeby to zrozumieć.

brawo wars, w koncu ktoś ta sytuację idealnie ujął

Jakoś nie bardzo chce mi się wierzyć, że na te apartamenty rzuci się tłum chętnych. O ile powstaną, bo większość deweloperów przeinwestowała, a teraz muszą minimalizować straty.

A mnie się wydaje, że o losach Jelenia przesądziły Tomany, gdy na szybko chciały się wzbogacić . Sprzedać go Boguckiemu, jeszcze na tym stracić , a potem schować głowę w piasek i udawać, że nic się nie stało . Znowu wyszła na jawn pazerność ludzka !

Panie burmistrzu a kogo będzie stac na te lokale ?
Cieszyniaków którzy nie mają wogóle pracy bo jej poprostu w Cieszynie nie ma,albo tych którzy tyrają u u cieszyńskich prywaciarzy za 700 pln ?
Chyba że ma pan na myśli włodarzy cieszyńskich....:-)

Hotel pod Jeleniem jest jaskrawym przykładem jak niektórzy Cieszyniacy są niewolnikami tradycji. Cały czas wspomina się, jak to było kiedyś dobrze i próbuje się reaktywować stare dobre czasy. Ponieważ myśląc o przyszłości patrzy się do tyłu, wychodzi to wszystko, jak wychodzi, czyli mamy niewypał za niewypałem. Próba reaktywacji Kładki Kametza skończyła się tylko napchaniem kieszeni francuskiemu hochsztaplerowi udającemu sławnego architekta. Reaktywacja zamkowej Oranżerii skończyła się powstaniem (nikomu poza zatrudnionymi tam znajomymi burmistrza) Zamku "Przedsiębiorczości", który pożera kosmiczne sumy z budżetu miasta i nie ma nic ciekawego do zaoferowania. I tak dalej. To co w Cieszynie wymyślono nowego, nie jest doceniane. Tak wskutek niechęci władz miejskich do pomocy w organizowaniu festiwalu Cieszyn utracił Erę Nowe Horyzonty. Tak lekceważy się Kino na Granicy. Do tego dochodzi niemożność załatwienia najprostszych spraw w czasach Schengen i Unii, jak np. wspólnej komunikacji miejskiej po obu stronach Olzy. Reaktywacja tramwaju ( znowu dziwaczna próba reaktywacji tradycji ) skończyła się kolejną piękną katastrofą. Czeski Cieszyn broni się nowymi inwestycjami przemysłowymi. Polski niestety nie

Navrhuji, aby místo mostu Rocheho, byla ve městě mezi vlakovým nádražím, palácem Larische a Olzou, zřízena ozubnicová dráha, která by jak obyvatelům, tak turistům ulehčila pohyb po městě, které je hodně kopcovité. Bylo by to na způsob ozubnicové dráhy na Montmartre v Paříži, nebo ozubnice na Hrebienok ve slovenských Vysokých Tatrách. Je to ale drahá investice, ale peníze na most Rocheho snad někde jsou?

W czasach baardzo odległych w całym Cieszynie były 2 restauracje: Jeleń i Centralka, a po drugiej stronie Olzy też dwie: Piast i dworcowa. W takich warunkach każda z nich była kultową z powodu braku konkurencji. Czas też sprzyja idealizacji przeszłości. O ile Jelenia wspominam miło, o tyle Centralka była dość podłą knajpą z leniwymi kelnerami, typowy PRL. Od tego czasu trochę się zmieniło, lokali takich czy innych są setki, są nowe hotele. Mamy całkiem inne czasy. Stary Jeleń se uż ne vrati. A wypada się TYLKO CIESZYĆ, że będzie znowu restauracja w tym miejscu, a nie Biedronka lub sklep z telewizorami

zaskoczyć...?

wyprawię bal na całym Rynku , piwo i karkówka z grila gratis dla wszystkich, czeska dechowka, tańce go-go itp, jak tylko ekipa obecnego gburmistrza opuści ratusz

Kdy to bude, to bych přišel, ale sliby se slibují a blázni se radují.

Do xyz -> jeżeli nie masz zielonego pojęcia o sprawie a po Twojej wypowiedzi nie masz nawet seledynowego nie mówiąc już o zielonym -> propozycja nie do odrzucenia -> nie wypowiadaj się :)

We have been an ebay power seller and paypal confirmed seller of wow gold for years.We also offer cheap wow gold.

Look to buy eq2 gold, ever quest 2 gold, buy eq2 gold, cheap eq2 gold,we provide cheap maplestory mesos to reliable customer, Cheap maplestory mesos from us, you can buy cabal alz.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama