, wtorek 25 czerwca 2024
Ustroń: Nowy kompleks basenów solankowych
Ustrońskie baseny solankowe to podstawa zabiegów z kinezyterapii. Goście skorzystają teraz z dodatkowych atrakcji – kąpieli wirowych i perełkowych oraz hydromasaży. fot: mat.pras.Dodaj do Facebook

Ustroń: Nowy kompleks basenów solankowych

red.
Ustroń: Nowy kompleks basenów solankowych

Znajdują się tu 4 baseny – 2 duże i 2 mniejsze.

Po pół roku intensywnych prac modernizacyjnych w Uzdrowisku Ustroń otworzono największe w Europie baseny solankowe. Z nowoczesnego obiektu korzystają już goście i kuracjusze Uzdrowiska Ustroń, a także mieszkańcy i turyści przyjeżdżający do Ustronia.

Zmodernizowana została hala basenowa (znajdują się tu 4 baseny – 2 duże i 2 mniejsze), strefya szatni oraz technologia basenowa wraz z atrakcjami. Dotyczyło to również podbasenia, czyli tej części która na co dzień nie jest widoczna dla gości. Tam zainstalowana została najnowocześniejsza technologia basenowa. Dodatkowo przeprowadzono również termomodernizację budynku, wymieniono okna oraz wyremontowano strop. Efekty modernizacji są widoczne już po przekroczeniu progu strefy basenów. Pierwsza zmiana to nowa aranżacja pomieszczeń – przebudowane zostały szatnie znajdujące się przy basenach. Skorzystają z tego także osoby niepełnosprawne, które będą miały łatwiejszy dostęp do basenów.

Ustrońskie baseny solankowe to podstawa zabiegów z kinezyterapii. Goście skorzystają teraz z dodatkowych atrakcji – kąpieli wirowych i perełkowych oraz hydromasaży. W obrębie basenu znajduje się również minitężnia solankowa zasilana solanką o stężeniu 5-9%. Dzięki przeprowadzonym pracom modernizacyjnym kompleks basenowy zostanie połączony ze strefą saun, w której znajdzie się sauna ziołowa, parowa, sucha oraz infrared oraz z komorą kriogeniczną (temperatura -130 stopni C). W obrębie kriokomory także przygotowano nowe szatnie oraz strefy higieniczne.

Ponad to na powierzchni ponad 200 m2 powstanie nowoczesna strefa fitness ze strefą cardio, strefą treningu funkcjonalnego oraz strefą wolnych ciężarów. Miłośnicy aktywnego trybu życia mogą się spodziewać urozmaiconej i bardzo atrakcyjnej oferty zajęć sportowych.

Dlaczego ustrońska solanka zaliczana jest do wód o działaniu terapeutycznym? Baseny w Uzdrowiskowym Instytucie Zdrowia wypełnione są solanką o stężeniu 4%. Solanka, która wydobywana jest w Ustroniu z dwóch odwiertów U3 i U3A, jest 11-procentową wodą chlorkowo-sodowo-wapniową, żelazistą, jodkową, fluorkową, co oznacza, że zawiera ona wysokie stężenie chlorku sodu (średnio 95,3 g/dm3) oraz wapnia (średnio 10,5 g/dm3), żelaza (średnio 26,1 mg/dm3), jodu (średnio 15,5 mg/dm3 ) i fluoru (średnio 2,8 mg/dm3).

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama