, poniedziałek 15 sierpnia 2022
Trwa Tydzień Ewangelizacyjny w Dzięgielowie: Czas zmian
Dziewięć dni wykładów biblijnych, ponad pięćdziesiąt seminariów, koncerty z przesłaniem i spotkania w małych i dużych grupach, warsztaty, rozgrywki  sportowe oraz specjalne strefy zajęć dla młodzieży i dzieci.  fot: AKDodaj do Facebook

Trwa Tydzień Ewangelizacyjny w Dzięgielowie: Czas zmian

AK
Trwa Tydzień Ewangelizacyjny w Dzięgielowie: Czas zmian

Tydzień Ewangelizacyjny w Dzięgielowie jest naszą największą otwartą imprezą ewangelizacyjną, adresowaną do wszystkich, niezależnie od wieku i wyznania. fot. AK


Trwa Tydzień Ewangelizacyjny w Dzięgielowie: Czas zmian

To miejsce, gdzie można odkryć kim jest Jezus Chrystus, ale też poznać samego siebie. fot. AK


Trwa Tydzień Ewangelizacyjny w Dzięgielowie: Czas zmian

Każdy może znaleźć coś dla siebie i czerpać pozytywne emocje. fot. AK

Mała miejscowość, na co dzień cicha, spokojna, raz w roku ożywa i gości kilka tysięcy osób, którzy przyjechali tu specjalnie, by spotkać się z Bogiem. Do niedzieli, 14 lipca trwa Tydzień Ewangelizacyjny w Dzięgielowie.

- Tydzień Ewangelizacyjny w Dzięgielowie jest naszą największą otwartą imprezą ewangelizacyjną, adresowaną do wszystkich, niezależnie od wieku i wyznania - przyznaje Bożena Giemza z Centrum Misji i Ewangelizacji (CME). - Każdego dnia odwiedza nas około 2000 osób, które w większości dojeżdżają do Dzięgielowa z całego Śląska - zaznaczają organizatorzy.

Dziewięć dni wykładów biblijnych, ponad pięćdziesiąt seminariów, koncerty z przesłaniem i spotkania w małych i dużych grupach, warsztaty, rozgrywki  sportowe oraz specjalne strefy zajęć dla młodzieży i dzieci. Opieka medyczna i duszpasterska oraz miejsce dla opiekunów z małymi dziećmi, alejka spacerowa, kawiarnia, księgarnia i restauracja TE. Jeszcze przez 4 dni na odwiedzający Dzięgielów goście, mogą przenieść się w nieco inny świat.

- To miejsce, gdzie można odkryć kim jest Jezus Chrystus, ale też poznać samego siebie. Zdarzają się tu rzeczy, których nie da się opisać. Panuje niezwykły spokój. Nie tylko ten zewnętrzny, ale przede wszystkim wewnętrzny - przyznaje Magdalena Król, która na spotkanie przyjechała z Krakowa i dodaje, że właśnie na takich wyjazdach można zastanowić się, odkrywać sens, rozmawiać o prawdziwych wartościach, których granice teraz tak bardzo się zatracają.

- Jestem tu po raz pierwszy, ale już wiem, że w przyszłym roku zaplanuję przyjazd do Dzięgielowa. Wielka grupa ludzi, którzy, niekoniecznie tego samego wyznania, przyjechali tu jednak w jednym i tym samym celu, któremu przyświeca miłość - mówi Mirosław Hańderek - Historie ludzi, ciekawe wykłady, wspólne śpiewanie i to bez używek, czy alkoholu - dodaje z uśmiechem.

W organizację Tygodnia Ewangelizacyjnego w Dzięgielowie zaangażowanych jest ponad 300 wolontariuszy. Wśród osób prowadzących poszczególne części programu są przedstawiciele różnych specjalności m.in.: duchowni, pedagodzy, biznesmeni, lekarze, nauczyciele, artyści z Polski i zagranicy.

Każdy może znaleźć coś dla siebie i czerpać pozytywne emocje. Czas zmian: Pod takim hasłem spotykają się w tym roku odwiedzający Dzięgielów, - W naszym życiu ciągle coś się zmienia. Wciąż zaskakuje. Znajdujemy się w nowych sytuacjach, często bez wyjścia. Mimo jednak zwątpienia, można wybrać dobrą drogę. W tym pomógł mi Bóg - mówi Anna Górniak z Wisły, która opowiedziała o historii swojego życia, o problemach, załamaniu, chęci skończenia ze swoim życiem. - Byłam swoim własnym prześladowcom. Nie mogłam odnaleźć sensu życia, czułam się beznadziejna na każdym kroku - opowiada Górniak i dodaje, że dzięki wsparciu Boga udało jej się przezwyciężyć ten stan.

Więcej o programie każdego dnia na stronie. Spotkania ewangelizacyjne  o godz. 17.00 transmitowane będą na stronie. Organizatorem imprezy jest Centrum Misji i Ewangelizacji Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego (CME).

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama