, środa 24 lipca 2024
Szkoła Podstawowa nr 4 w Cieszynie do likwidacji!
Widmo likwidacji zawisło nad Szkołą Podstawową nr 4. Reakcja grona pedagogicznego oraz rodziców była błyskawiczna. Kilkadziesiąt osób chcąc wyrazić swój sprzeciw przybyło wczoraj na posiedzenie Komisji Spraw Społecznych Rady Miejskiej. fot: UMDodaj do Facebook

Szkoła Podstawowa nr 4 w Cieszynie do likwidacji!

UM
Likwidacja gimnazjów od września przyszłego roku spowodowała trzęsienie ziemi we wszystkich typach szkół, także podstawowych. Autorzy reformy nie spodziewali się na przykład, że jedną z jej konsekwencji będzie losowanie, mające rozstrzygnąć, które szkoły podstawowe pójdą do likwidacji, a co za tym idzie, gdzie trafią uczące się tam dzieci. Samorządy stoją przed wielkim wyzwaniem, ale będą musiały jako pierwsze przyjąć pretensje rodziców. Likwidacja szkoły to proces długi i wiążący się z wielkimi problemami. Taki krok dotyka nie tylko uczniów i rodziców, ale również zwiększa bezrobocie wśród nauczycieli.

Przed tą trudną decyzją stanęły również władze Cieszyna. Widmo likwidacji zawisło nad Szkołą Podstawową nr 4. Reakcja grona pedagogicznego oraz rodziców była błyskawiczna. Kilkadziesiąt osób chcąc wyrazić swój sprzeciw przybyło wczoraj na posiedzenie Komisji Spraw Społecznych Rady Miejskiej. Na spotkaniu pojawili się również burmistrzyni Gabriela Staszkiewicz oraz zastępcy Krzysztof Kasztura i Przemysław Major. Przewidywalnie spokojne spotkanie zmieniło się w godzinną emocjonalną dyskusję. Rodzice żądali od burmistrzyni odpowiedzi na pytania: Dlaczego właśnie ta szkoła przeznaczona jest do likwidacji? Czy powodem jest czynnik ekonomiczny i czy tej decyzji nie da się zweryfikować a nawet jej zmienić? Odpowiedź w dniu wczorajszym nie padła. Szansa by ją usłyszeć pojawi się na spotkaniu zaproponowanym rodzicom i gronu pedagogicznemu w dniu 29 stycznia o godz. 15:30 na sali gimnastycznej w budynku szkoły SP4 w Cieszynie.

- Mamy nadzieję na merytoryczną dyskusję w tej sprawie, i że wzięta zostanie pod uwagę przyszłość edukacyjna naszych dzieci. Cieszyn ma szansę być przykładem bardzo dobrze przeprowadzonej reformy a nie jej klęski – podkreśliła dyr. SP 4 p. Joanna Kasprzyńska.

Szkoła Podstawowa nr 4 to ponad 60 lat historii tworzonej przez kolejne pokolenia. Jest to szkoła nowoczesna, która podejmuje wyzwania, bierze udział w projektach i kampaniach. To niewielka placówka w której nie ma bezimiennych, a każdy uczeń to nie tylko numer w dzienniku ale człowiek któremu należy się poszanowanie i pomoc w każdej sytuacji. To szkoła w Cieszynie wyjątkowa ze względu na posiadany basen, który umożliwia uczniom bezpłatne korzystanie z zajęć pływania. Dało to możliwość stworzenia klasy sportowej o profilu pływackim, która od wielu lat przynosi chlubę temu miastu. Na szczeblu miejskim, powiatowym a nawet wojewódzkich zespół osiąga spore sukcesy. Ten basen jest również szansą dla innych szkół na bezpłatne prowadzenie zajęć w ramach wychowania fizycznego. Dzięki regularnym zajęciom uczniowie nabywają umiejętności pływackich, co pozytywnie wpływa na problemy wad postawy. To tylko jedne z niewielu zalet tej szkoły.

Teraz kwestie ekonomiczne lub efekt kiepsko stworzonej reformy może wpłynąć na bycie lub niebycie tej szkoły.

Komentarze: (57)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

..

ja-nek chyba stracił kolejny przyczółek.

...przeniesiony na 2-stronę.

Rozmywanie odpowiedzialności, powoływanie się na działanie innych instytucji, negatywne i zarazem do tego bezpodstawne odnoszenie się do wypowiedzi sprzecznych z założeniami przedstawionymi ze strony ratusza, bazowanie na emocjach i „kto co powiedział”, a także używanie takich wyrażeń jak „niedouki” wobec innych ludzi, ewidentnie ukazuje, kim są autorzy takich wypowiedzi i co sobą reprezentują. Mam tylko nadzieję, iż nie piastują jakiegokolwiek mandatu w organach samorządu. Wprost przeciwnie, przedstawione z mojej strony przykłady działań niektórych tu komentujących, stanowią przykład manipulowania opinią publiczną, a w niektórych przypadkach moglibyśmy nawet zastanowić się nad przykładem stosowania mowy nienawiści, zwłaszcza wobec ludzi w jakikolwiek sposób związanych z innym portalem. Wstyd!

Ratusz w pierwszej kolejności powinien skupić się na zebraniu informacji, ich weryfikacji, wysnuciu obiektywnych wniosków i analizie. Później podjąć się rozmów na poziomie komisji i dopiero następnie przedstawić opinii publicznej dane wraz z obiektywnymi argumentami i RÓŻNYMI PROPOZYCJAMI wyjścia z patowej sytuacji. W mojej opinii obecnie władający w ratuszu popisali się plamą. Jak widać, samorealizacja i rzekoma aktywizacja społeczności wokół symbolicznej „tyczki” nie zawsze musi przekładać się na umiejętność sprawowania władzy, pomimo uzyskanego mandatu. Opieranie się o wypowiedzi podlane emocjonalnym sosem jest co najwyżej słabe.

Po weryfikacji treści artykułu i komentarzy zwłaszcza wypowiedzi np. Bleee (niezweryfikowany), ewidentnie widać, iż na dzisiaj (25 I), moim zdaniem, nie przedstawiono żadnych w pełni obiektywnych a tym bardziej mogących zostać uznanymi za takie, zwłaszcza wiarygodnych dowodów i argumentów mogących nawet rozpocząć spekulacje na forum publicznym, w temacie nawet pochylenia się nad propozycją likwidacji którejkolwiek z istniejących szkół. Moim zdaniem, działania ratusza są przedwczesne, niecelowe i znacząco wpływają na obniżenie jakości pracy zinstytucjonalizowanego samorządu, przynajmniej w opinii społecznej.

Moim zdaniem, przedstawianie nawet propozycji bez pokrycia w argumentach, które mają zostać „potem” przedstawione „w cyfrach” ze strony jednego z podmiotów zainteresowanych w sprawie, do tego próba pochylenia się nad tematem po wywołaniu społecznego zamieszania, bez przedstawienia jakichkolwiek kilku alternatywnych scenariuszy działania. Moim zdaniem świadczy tylko i wyłącznie o jakości obecnej ekipy, która moim zdaniem, na tym etapie wykazała się w tej konkretnej sprawie partactwem. Przedstawione przesłanki zdają się tego w pełni dowodzić, przynajmniej moim zdaniem.

Przecież w tym wszystkim chodzi o Liceum, które jest obok. Potrzebują więcej miejsca, żeby otworzyć 12 nowych klas w przyszłym naborze.

A cóż to Amerykę odkrywacie? Gmina jest też publiczna, państwo jako takie, także. Więc nie przesadzajcie z tym dramatyzmem. Zarówno gmina jak i państwo może być lepiej lub gorzej zarządzane. O wyborze zarządu gminy zdecydowaliśmy przed trzema miesiącami. Nie znaczy to jednak ,że społeczeństwo ma nie patrzeć na poczynania swoich wybrańców i na bieżąco odnosić się do podejmowanych działań. Myślę ,że ostateczne decyzje będą w tej sprawie właściwe i wolne od grupowych interesów.
W odniesieniu do rankingów- to wszystko jest czystą spekulacją. Zdolności i inteligencji wychowanków szkół zarówno prywatnych jak i publicznych można badać wieloma kryteriami i za każdym razem wyniki będą miały ogromne rozbieżności, więc i z tym nie przesadzajmy.

Szacunek - szacunkiem, ale do kogo przez WY? ;):)

z publicznymi szkołami +/- tak samo jak z publiczną służbą zdrowia czy telewizją - dramat, a delikatnie mówiąc, powinno być znacznie lepiej - Polacy którzy pamiętają czasy PRL-u wiedzą to doskonale
te "publiczne" instytucje, wszystko jedno czy "publiczność " państwowa czy samorządowa, to niewydajne, marnotrawne, źle zarządzane przez partyjnych nominatów z czapy instytucje - owszem, wygodne dla władzy kiedy jest potrzeba upchania przy publicznym korytku partyjnych kolesiów, znajomych króliczka, uzdolnioną rodzinkę
cieszyniacy doskonale znają ten obyczaj z własnego podwórka, w skali kraju hasło M i s i e w i c z e opisuje doskonale patologiczny fenomen partyjniackiego nepotyzmu na masową skalę za rządów PiS-u
.
p.s.
czy to przypadek, że najlepsze cieszyńskie szkoły średnie sa prywatne? nie sądzę...

ja-nek A co te prywatne szkoły łączy? Może domniemany wyznaniowy charakter? Natomiast największe misiewicze okupują obecnie starostwo pod patronatem kogo? ja-nek?

rozumiem, Matka Boska albo sam Bóg Ojciec czuwają - w twoim przypadku mnie taki komentarz wcale nie dziwi

Skoro nie dziwi, to może pora wysnuć wnioski? Co jest powodem sukcesów tych placówek? Wątpię, aby upatrywać to tylko w zaangażowaniu kadry pedagogicznej. ja-nek może się przyznasz, kto nad Tobą czuwa i bynajmniej nie jest to tylko Bóg Ojciec, a zwłaszcza Matka Boska.

Tak, tak Jan-ku czy krzysztofie.mm i dlatego Burmistrz Macura powołał p. Niemca na dyrektora SP1 bo to największy zwolennik PiS-u. Taki nepotyzm był za poprzedniego Burmistrza. Przeczytaj lepiej wiadomości z Łodzi: https://wiadomosci.wp.pl/dariusz-jonski-zostal-wiceszefem-aquaparku-to-e...

Niemiec i Łabajowa to PO a nie PiS.

https://wiadomosci.wp.pl/dariusz-jonski-zostal-wiceszefem-
aquaparku-to-element-umowy-z-po-6342006000682625a

jan-Q tu jest mowa o szkole podstawowej nie średnich. Za podstawowe odpowiada gmina ( miasto) - za średnie odpowiada powiat, jakbyś nie wiedział? Nad całością pieczę sprawuje Kuratorium Oświaty.
Dziękować nie ma za co.

gdybyś rozumiał co czytasz nie pisałbyś bzdur - nie dzielę na średnie czy podstawowe, wyraźnie o p u b l i c z n y c h piszę - no ale najwyraźniej przypadek żony byłego burmistrza nie daje ci spokoju - tak, to także według mnie klasyczny nepotyzm

gdybyś rozumiał o czym piszesz nie dzieliłbyś szkól na publiczne i prywatne.

Chcemy ,żeby koszty funkcjonowania gminy były dostosowane do potrzeb mieszkańców. Nie zapominajmy ,że funkcjonowanie gminnych szkół podstawowych to zadanie własne gminy. Ważne jest by poziom w nich był odpowiedni zarówno pod względem. dydaktycznym jak i wyposażenia. Skoro gmina dotuje tzw. niepubliczne jednostki oświatowe, dbałość o właściwy poziom gminnych szkół to wizytówka samorządu. Dziś z powodzeniem funkcjonują klasy kilkunastoosobowe w niepublicznych placówkach, dlaczego zatem likwidować szkołę gminną gdzie dzieci jest więcej w klasie i to szkołę z odpowiednim zapleczem, którego nie mają niepubliczne jednostki oświatowe i chętnie by takie zaplecze przejęły. Jeśli prawdziwym argumentem jest brak dzieci w szkołach to dlaczego kontynuowane i rozpoczynane są inwestycje w sale gimnastyczne skoro zamyka się szkołę już w nie wyposażoną. Mało tego te nowe sale gimnastyczne przy spadającej liczbie dzieci bedą nie wykorzystane i w dalszym następstwie obciążą podatnika gminnego. Coś tu nie "trybi" i jest nie spójne z ogólną tezą braku środków na oświatę z jednoczesnym inwestowaniem w zaplecze szkolne kurczących się szkół.

Co piszesz między wierszami nie wypada pisać wyraźniej, gdyż zasięg tych dóbr ociera się nie tylko o plac Wolności ale i inne place co może być powodem chęci dowartościowania niepublicznych jednostek.

...ależ "trybi" - za reformę gminnych placówek oświatowych zabrała się osoba z doświadczeniem w trójce klasowej, której się wydaje, że to Ona przyczyniła się do zdublowania Sali Hassewicza.

może najwyższa pora dostosować ilość szkół do coraz mniejszej od lat liczby uczniów?
ktoś ma jakieś 'ale'?

... racja jan-Q, zróbmy jedną szkołę podstawową, tylko ty wskaż z której strony miasta.

ja myślę, że to raczej kiepski żarcik z twojej strony, a nie pospolita głupota [choć po innych komentarzach sądząc mogę się mylić]
ciekaw jestem konkretnych danych, ilu w mieście uczniów, nauczycieli - teraz i 10, 20, 30 lat temu?
ile szkoły kosztują - teraz i 10, 20, 30 lat temu?

Nie placz ja-nek bo tu miejsca brak
Na twe babskie lzy
Po ulicy milosc hula wiatr
Wsrod rozbitych szyb
Patrz poeci sliczni prawdy sens
Roztwonili w grach
W pol-litrowkach pustych S. O. S
Wysylaja w swiat

Też jestem ciekaw, ale interesują mnie dane z wszystkich szkół nie tylko publicznych. Szkoły gminne mają obowiązki nie tylko prawa, jak prywatne. To taka sama walka o rynek jak w innych dziedzinach. Nie byłbyś sobą gdybyś nie "sądził"?

nie wiem po co ta uwaga, ja nie dzieliłem na publiczne i prywatne w pytaniu
.
a co do praw i obowiązków - pojęcia najwyraźniej nie masz, na jakiej zasadzie działają szkoły prywatne i jakie obowiązki na nich ciążą,
przy tym zapominasz o bardzo ważnym, o pieniądzach - tym publicznym "spływają z nieba", prywatne muszą same je zdobywać i mogą co najwyżej starać się o dotacje z budżetu

,... żadne dzielenie, dane mają być z Kuratorium Oświaty nie Urzędu Gminy

Dokładnie, koniec z manipulacjami ze strony poszczególnych UM.

Przeglądając budżet miejski można zauważyć ,że gmina buduje dwie sale gimnastyczne tj. przy SP7, na którą przeznacza w tego rocznym budżecie 3 900 000 zł oraz przy SP.6 na która przeznacza 73 000 zł w tego rocznym budżecie. Pytanie- dlaczego likwidować szkołę z basenem i salą gimnastyczną a budować w innym miejscu dwie- skoro gminna oświata cierpi na niedostatek finansów i jednocześnie zagraża jej spadek uczniów z uwagi na prognozowany niż demograficzny. Czy gminę stać na taką rozrzutność by budować dwie sale kosztem likwidacji szkoły z basenem i salą gimnastyczną?c.d.n.

Zgadzam się całkowicie

Mach-u, daj spokój, przecież to nieważne, obecna władza w mieście nie umie grać a zabiera się za improwizację. Ta gra polega na waleniu na oślep, byle uzyskać poparcie. Takie są efekty krytyki poprzedników bez własnych projektów.

Jeżeli chodzi o likwidację SP4 to sprawa jest prosta. Placówka jest mała i chcą ją zlikwidować, a zarazem jej powierzchnia przypadnie Koperowi. Od września 2019r edukację w szkołach średnich rozpoczną zarówno absolwenci gimnazjum jak i pierwszy rocznik absolwentów szkół podstawowych po reformie szkolnictwa... Koper od dawna narzeka na brak miejsca... Teraz LO wraca 4 letnie i 2 roczniki rozpoczynają edukację w szkołach średnich... Tylko dlaczego kosztem tak wspaniałej placówki???

" Tylko dlaczego kosztem tak wspaniałej placówki???"- niestety, wszystko co proste jest najlepsze od dawna.

Czytając tekst o propozycji likwidacji szkoły SP-4, za każdym razem nasuwa się pytanie, jakie to racje przemawiają za tym, że to właśnie ta placówka ma podlegać likwidacji a nie któraś z pozostałych sześciu szkół gminnych. Podnosząc ten temat w tzw. debacie publicznej, która toczy się także w Ox i GC, należało by oczekiwać ,że nim temat zostanie wywołany, racje ścisłego zarządu gminy zostaną przemyślane i dokładnie sprecyzowane nim wskaże się konkretną placówkę, że to właśnie ta a nie inna ma być w niedalekiej przyszłości zlikwidowaną.Tymczasem po wywołaniu tematu na ox, możemy przeczytać, że konkretne argumenty Pani Burmistrz przedstawi 29 stycznia na kolejnym spotkaniu z rodzicami dzieci tejże szkoły. Co oczywiście jest zdumiewające.
============================
To jakby nacisnąć spust karabinu, odpalić pocisk a potem ewentualnie celować do celu.Dopiero na następnym spotkaniu Pani Burmistrz przedstawi swoje argumenty a rodzice mają przedstawić swoje. Z jednej strony burmistrz wyposażona w wiedzę ekonomiczną i organizacyjną a z drugiej strony rodzice i nauczyciele wyposażenie w wiedzę jaką???, tylko emocjonalną. Więc jaka to niby ma być płaszczyzna dialogu.???
=============================
Sięgnąłem do uchwały budżetowej na rok 2019 usiłując zorientować się w kosztach funkcjonowaniu poszczególnych szkół, liczbie oddziałów szkolnych, kosztach utrzymania kadry szkolącej by wyrobić sobie na tę sprawę pogląd i mam sporo z tym kłopotów mimo pewnego już doświadczenia, więc jak mają rodzice sięgać do argumentów ekonomicznych skoro budżet oświatowy jest w uchwale podany łącznie dla wszystkich szkół podstawowych i w tej konfrontacji Pani burmistrz z rodzicami ma uprzywilejowaną pozycję.c.d.n.

Wszyscy mówią, że to sprawa otwarta, że wcale nie musi dojść do likwidacji szkoły, a na OX zgraja niedouków, nieumiejących porządnie ze zrozumieniem przeczytać tekstu już "powiesiła" Burmistrz i Panią Wowrzeczkę za likwidację placówki.
Pretensje za likwidację szkół należy kierować, przede wszystkim, do MEN, a nie samorządów. Żaden trzeźwo myślący samorządowiec nie chce zamykać żadnej placówki oświatowej., bo liczba takich placówek świadczy o liczeniu się samorządu lokalnego z potrzebami ludności. Burmistrz poinformowała o zamiarze, tak zamiarze likwidacji i dodała, ze nie musi tak być. Ludzie usłyszeli to, co chcieli usłyszeć i zachowują się tak, jakby decyzja już zapadła. Zlikwidować szkołę jest bardzo trudno, jest mnóstwo spraw administracyjnych, musi być zgoda kuratorium no i najważniejsze, musi być brany pod uwagę interes głównie uczniów. Dlatego należy teraz obserwować, co dalej będzie się działo, a nie napadać na władze miasta i robić z nich złoczyńców pierwszej kategorii.

Może jakieś przykłady kto kogokolwiek rzekomo "powiesił", jak ktoś zasugerował. Skąd tyle nienawiści? To trochę słabo odwoływać się do treści zamieszczonych na innym portalu, chyba iż komuś brakuje argumentów? Został podjęty zamiar likwidacji, a jakie argumenty za konkretną placówką zostały przedstawione ze strony Burmistrzyni?

Ty również nie potrafisz odcyfrować słowa w cudzysłówie? "Powiesił" znaczy to samo co unicestwił, zrównał z ziemią- mówię o totalnej krytyce władz miasta- zgoda, każdy ma do tego prawo, ale to powinno, nastąpić po podjętej decyzji, a nie na wstępie rozmów, kiedy nic nie jest przesądzone.
Nie ma we mnie nienawiści, po prostu nie godzę się na taki tryb osądzania i krytykowania sprawy, która dopiero się zaczyna. Poza tym, jak czytasz na OXie, to większość komentarzy dotyczy spraw kompletnie nie związanych z meritum problemu- wywleka się różne zaprzeszłe, które nikomu i niczemu nie służą. Taka typowa cecha polska- wywlec, i nie dać szans na lepsze, bo było już gorsze, to nadal tak musi być. otóż nie musi. Nowa Burmistrz, nowa Rada, wszystkiego nie da się od razu perfekcyjnie zrobić. Owszem, mają już jakieś doświadczenie, ale każda sprawa jest inna, każda istnieje w innych warunkach i nie da się tego tak podciągnąć pod jeden wzór postępowania.
Burmistrz wyraźnie powiedziała, że na następnym spotkaniu przedstawi konkrety. I należy poczekać, a nie osądzać i potępiać. Tego mi brakuje w wypowiedziach i tutaj,i tam, na OXie. Nie zarzucaj mi braku argumentów, bo całe moje wypowiedzi są nimi naszpikowane- uzasadniam, dlaczego tak ,a nie inaczej piszę, prawda?
Powiem szczerze, odnoszę wrażenie- i to nie do Ciebie teraz piję, że niektóre osoby piszą komentarze bezmyślnie tak, aby jak najwięcej złości i agresji z siebie wyrzucić. Te osoby nie wysilają się, by dokładnie przeczytać treść artykułu, a potem dokładnie przeczytać treść komentarzy i pomyśleć, one czytają po łebkach i potem całkiem normalnie hejtują tych, co to nie po ich myśli piszą- tak bez zastanowienia, z insynuacjami osobistymi.

Gdyby chodziło o liceum, to nawet we wstępnych rozmowach powinien być przedstawiciel starostwa, bo szkoły średnie są w kompetencji starostwa.

A widzisz- Bleee - nie tylko ja zwracam uwagę na Twoją pokrętność?
Najpierw podbijasz znaczenie słowa powiesili - cudzysłowem, a później wykręcasz się znajomością synonimów.
To z zamiłowania czy wykształcenia, bo praktyka jest już widoczna:)
Może twoja wyższość polega na faktycznym cytowaniu kogoś- jak dla mnie - cytujesz samą siebie dla osiągnięcia celu.
Jeśli się mylę podaj autora tego cytatu, na który się powołujesz, chętnie poznam tego piewcę miłości.

Blee - masz pretensje to osób z drugiego portalu? A kto niby bez analizy podał pomysł? To czego się spodziewali? Bardzo nieładnie obrażać przestraszony a przede wszystkim dzieci, dla których to jest ogromny stres.

Wiesz co? Można mieć pretensje do Burmistrz, można mieć żal, że tak się sprawę stawia, chociaż tak naprawdę, to dopiero początek procesu i nie wiadomo,czy w ogóle szkołę zamkną, ale to nie ma nic wspólnego z niektórymi wypowiedziami na OXie.
Za bardzo poleciałeś na skróty- pomieszałeś odczucia rodziców i strach dzieci z hejtem na władze miast na OXie. Mało kto tam się odniósł do tego, co przeżywają uczniowie, rodzice i nauczyciele. Większość skupiła się na hejtowaniu Burmistrz, Wowrzeczki oraz vce-burmistrza i to nie za to, że fundują takie emocje zainteresowanym, a za jakieś sprawy sprzed wyborów. Po prostu te osoby piszą tak, by dokopać samorządowcom i innym komentującym.
Mogę sobie wyobrazić ten strach przed likwidacją szkoły, ale pewnych rzeczy nie da się na różnych etapach uniknąć. Jak to miały przedstawić władze, by tego strachu nie było? Nawet, jak użyją silnej argumentacji za likwidacją placówki, to i tak on pozostanie. Strach jest teraz, bo zapowiedziano likwidację, ale wcale nie musi do niej dojść. Ja wierzę, że cała społeczność SP4 będzie wszystko robić, by ocalić swoją szkołę. I wierzę, że Burmistrz i Rada nie mają ochoty likwidować placówki ot tak sobie, dla kaprysu. Poczekajmy na argumenty za.

Przynajmniej tyle " Można mieć pretensje do Burmistrz, można mieć żal, że tak się sprawę stawia..." dalej sobie daruj, bo często się kończy " Kto jest winien? Jam niewinien. Ona winna, Ona gadać nie powinna." :)

Dalej Bleeeblasz w imię damskiej solidarności - czy przyznajesz, że wpływ na tekst OX miały osoby z twoją wrażliwością?
Dlaczego określasz kogoś niedoukiem, sama mając problemy z rzetelną argumentacja potrzeby likwidacji szkoły?
Od kiedy to Ministerstwo Edukacji Narodowej odpowiada za szkoły podstawowe w gminie, zamiast organy samorządowe?
Dlaczego sugerujesz, że władze miasta to złoczyńcy pierwszej kategorii - jesteś specjalistką od mowy nienawiści?
Co to za insynuacje - "... już "powiesiła" Burmistrz i Panią Wowrzeczkę za likwidację placówki." - należy się spodziewać, że sama na własnych drzwiach namalujesz szubienicę i zgłosisz ten fakt na Policję?
NIE - to burmistrz powiedziała co chciała powiedzieć - a zachowuje się jakby się nic nie stało!!!
Czy to nie to samo jak afera z banerem Pod Brunatnym Jeleniem? TO NIE JA KNUJĘ.

Czytałeś tam te wypowiedzi od sasa do lasa, bo sam się tam wypowiadałeś- mnóstwo takich, które były napastliwe, a nie miały ze sprawą nic wspólnego. Po prostu nadal atakuje się Staszkiewicz tak, jak to robiono przed wyborami. Tam jest taki gatunek ludzi, który założył, że ona jest z góry zła, jej rządy będą złe i dalej ją sekować. Nie doczytały niedouki- powtórzę niedouki, bo nie czytają ze zrozumieniem.To jest cytat z OX :"Gabriela Staszkiewicz przekonywała jednak, że decyzja jeszcze nie zapadła, a dyskusja jest dopiero na bardzo początkowym etapie. Jak mówiła na początku spotkania- temat został rozpoczęty kilka tygodni temu, natomiast na dziś nie mamy pełnego obrazu sytuacji. Analizujemy wszystkie możliwe warianty. Pamiętajmy, że jesteśmy na końcu reformy, na którą ani ja, ani Państwo nie mieli wpływu. "
I dalej wypowiedź pana Kasztury
"Nie rozmawialiśmy z radnymi, ponieważ uważaliśmy, że najpierw powinna wiedzieć pani dyrektor, następnie państwo radni, rodzice, grono pedagogiczne. Kalendarz jest taki, że jeżeli mówimy o jakimkolwiek ruchu, to mówimy o 1 września przyszłego roku. Do tego czasu mamy 18 miesięcy. W międzyczasie wydarzy się m.in. to, że komisja pani Asi (Komisja Spraw Społecznych, której przewodniczy Joanna Wowrzeczka - dop. red.) wielokrotnie nad tematem się pochyli. Pierwszym decydującym krokiem jest podjęcie przez radę uchwały intencyjnej, że zamierzamy zrobić tak, a nie inaczej. Jeśli tego rada nie podejmie, nie ma dalszego kroku. Nie wiem, jak rada się zachowa. Następnym etapem są sprawy formalne z kuratorium oświaty i ostatecznie do końca czerwca 2020r. podjęcie uchwały o ewentualnej likwidacji szkoły. Oparliśmy się na wskaźnikach demograficznych, ekonomicznych i organizacyjnych. Chcemy to przedstawić konkretnie we wtorek na cyfrach, na projektach. "
A co czytałeś w komentarzach? Jak atakowano panią Wowrzeczkę?

Gdybyś się interesował sprawami oświaty, to wiedziałbyś, że MEN zwaliło na samorządy przeprowadzenie reformy i podwyżki dla nauczycieli. Zalewska pięknie się wycofała, mówiąc, że finansowanie reformy należy do samorządów, a MEN odpowiada tylko za programy i podręczniki.

Nigdzie nie argumentowałam potrzeby likwidacji szkoły- gdzie znalazłeś taką moją wypowiedź? I co Ty mi tu sugerujesz , że ja mówię o złoczyńcach- też nie potrafisz odczytać prostego przekazu- powiedziałam, że na OXie komentatorzy tak mówią o władzach miasta- niczego nie potrafią się doszukać dobrego w ich działalności. Założyli, ze władze szkołę zlikwidują, a przecież powiedzieli to, co zacytowałam.

Naucz się odczytywać wyrazy w cudzysłowie i nie pleć bzdur z tymi szubienicami. Niby poważny dyskutant, a gadkę ma jak małolat. I Insynuujesz mi malowanie szubienic? Opamiętaj się chłopie i tyle.

A, iio jeszcze jedno- gdybym była złośliwa, to zapytałabym słodziutko: Zabolała krytyka dyskutantów na OXsie? Masz jakiś interes ich bronic? Na razie kiepN6Iściunio, kiepściunio Ci wychodzi.

proponuje odsłuchać co Pani Burmistrz dziś miał do powiedzenia będąc gościem Radio 90... bo to co Pani powyżej cytowała to obiecanki cacanki...zarówno słowo Burmistrz jak i vice t.Próba uśpienia czujności zainteresowanych SP 4 - zwyczajne mydlenie oczu.
Polecam jeszcze przejrzenie wczorajszego zapisu z RM... "oj przepraszam ..tak wyszło " ...
dokument do radnych po spotkaniu Rady do Spraw Społecznych trafia po fakcie i bez daty...podpisany przez Pana Kaszturę , którego Pani tak namiętnie cytuje

a oparli to się o układ a nie dane!!! - pora przejrzeć na oczy droga Pani

Może zacytujesz, którzy to komentatorzy na OX "Założyli, ze władze szkołę zlikwidują, a przecież powiedzieli to, co zacytowałam."? Jak atakowano Panią Wowrzeczkę i innych? Powinny z Twojej strony zostać podane przykłady, dlaczego to nie zostało zrobione? Może czegoś brakuje...? Rozmywanie odpowiedzialności jest typowo polskie... Zastanawia mnie, dlaczego na OX nie próbujesz przedstawić swoich racji, może czegoś się boisz?

"A co czytałeś w komentarzach? Jak atakowano panią Wowrzeczkę?"
.......................................................................
Rozumiesz jak mniemam te znaki w zdaniu poprzednim i przyjmij do wiadomości, że to cytat z Twoich przemyśleń. Przeczytaj jeszcze raz tekst do którego się odnosisz a później komentuj i krytykuj innych.
Ja przeczytałem - widzę tylko krytykę I zastępcy Pani burmistrz za "...fraternizowanie się co świadczy jedynie o jego wysokiej czułości na feminizm , lecz braku kompetencji" gdy się popisuje "komisja pani Asi".- to też cytaty.
Niestety redakcja dokonała korekty tekstu po fakcie ustalenia nazwiska przez komentatorów - kim jest pani Asia od której tak wiele zależy.
Osiągnięcia przewodniczącej Komisji Spraw Społecznych są znane z " Krytyki Politycznej" i protestów czy hołdów.
Faktycznie od Pani Joanny WowrzeczkI zależy wiele, gdyż jest przewodniczącą klubu radnych " Siła" , który z klubem CRS Pani burmistrz ma większość w Radzie Miasta. To od Pani WowrzeczkI zależy jaki będzie efekt głosowania w radzie miasta nad wszystkimi uchwałami, które przedstawi Pani burmistrz.
Stąd chyba to " lizusostwo" pierwszego zastępcy burmistrza.
...........................................................................
Wolałabyś jak widać by MEN pracował i płacił za Ciebie, jeżeli jesteś specjalistką od oświaty za jaką się uważasz, musisz zmienić pracodawcę.
" Na razie kiepN6Iściunio, kiepściunio Ci wychodzi."- też tak uważam. ;)
Pani burmistrz dobrze by było, gdyby była przygotowana upubliczniając zamiary.
Pogaduszki przy kanapkach na rynku się skończyły, trzeba zacząć zarządzać miastem Szanowna Pani Burmistrz

Na OXie znowu masz duże "ALE" do burmistrz- zaczynam Cie podejrzewać o jakieś osobiste animozje.
Przepracowałam w Oświacie i nauce 40 lat i wiem, o czym piszę, to raczej Ty lepiej się przygotuj, jak chcesz na ten temat dyskutować. Chyba nie rozumiesz, o czym piszę- MEN przeprowadza reformę oświaty, ale finanse spycha na samorządy, nie licząc się z tym, że nie mają one więcej pieniędzy na fanaberie Zalewskiej. Budżety samorządów nie są z gumy, a Zalewska coraz więcej spraw finansowych spycha na nie. I w ogóle co to za zdanie- "Wolałabyś, aby MEN pracował za ciebie?" Wyluzuj i odłóż granat zaczepny.
I znowu nie na temat=-nigdzie nie pisałam, o niewłaściwym, czy właściwy zwrocie vice-burmistrza w stylu: "pani Asia". Coś Ci się pomyliło.
Cytaty podałam, bo w nim jasno jest przedstawione, w jakiej kolejności będzie się toczyć postępowanie w sprawie likwidacji szkoły. Nie znam pani Wowrzeczki, ale zakładanie z góry, ze się nie sprawdzi w tej komisji jest chyba nie na miejscu. Będziesz mógł o tym mówić, kiedy rzeczywiście tak się stanie.
I jeszcze raz powtarzam- nie popieram likwidacji żadnej placówki oświatowej czy zdrowia. Teraz trzeba poczekać , z jaką propozycją dla rodziców i nauczycieli SP4 burmistrz wystąpi. Sama jestem ciekawa, dlaczego akurat te szkołę chcą likwidować. Ktoś tu w komentarzach pisał, że może chodzi o sale lekcyjne dla LO, bo ten rocznik w pierwszych klasach będzie duży. jednak nie wydaje mi się, by to był ten powód, bo sale lekcyjne można LO udostępnić, bez likwidacji szkoły.

A do Ciebie Tomlem prośba- więcej optymizmu i wiary w ludzi a we mnie nie upatruj wroga:):):):)

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama