, niedziela 1 października 2023
Skoczów: Gimnazjum nr 2 z Grand Prix za historię o kapeluszu
- Hat Factory to ręcznie wycinana i klejona książka z trójwymiarowymi obrazkami i tekstem w języku angielskim, której bohaterem jest filcowy kapelusz postanawiający odkryć tajemnicę swojego pochodzenia. W fabryce Polkap odkrywa prawdę o sobie -  Dodaj do Facebook

Skoczów: Gimnazjum nr 2 z Grand Prix za historię o kapeluszu

AGNIESZKA KACZMARCZYK
Spośród tysięcy nadesłanych prac, jury wyróżniło 26 grup konkursowych, wśród nich Gimnazjum nr 2 w Skoczowie, które zdobyło Grand Prix w ogólnopolskim konkursie wydawnictwa Nowa Era i National Geographic Polska. Uczniowie ocalili od zapomnienia skoczowskie kapelusze.
Uczennice Magdalena Maślisz, Krystyna Papkala, Magdalena Haratyk, Klaudia Cywka, Kamila Fryda oraz Katarzyna Staszczyszyn, opiekunka grupy i nauczycielka języka angielskiego w Gimnazjum nr 2 w Skoczowie otrzymały nagrodę Grand Prix w kategorii broszura za pracę Hat Factory. Nagrody Grand Prix zostały ogłoszone podczas uroczystej gali wręczenia nagród 16 czerwca, w Teatrze Polonia w Warszawie.

- Hat Factory to ręcznie wycinana i klejona książka z trójwymiarowymi obrazkami i tekstem w języku angielskim, której bohaterem jest filcowy kapelusz, postanawiający odkryć tajemnicę swojego pochodzenia. Wychodzi z domu i przybywa do Skoczowa. W fabryce Polkap odkrywa prawdę o sobie - opowiadają laureatki konkursu. - Chciałyśmy ukazać, że mamy coś bardzo ciekawego, co wyróżnia Skoczów na tle innych miast w Polsce - stwierdza Magdalena Maślisz. - Coraz mniej ludzi nosi kapelusze, moda szybko się zmienia, ale chcemy, żeby inni dowiedzieli się, że mamy tutaj firmę, jedną z niewielu na świecie i jedyną w Polsce produkującą kapelusze z filcu.

22 czerwca w świetlicy Gimnazjum nr 2 odbyło się spotkanie podsumowujące, na którym gościli nauczyciele, rodzice oraz przedstawiciele skoczowskiej fabryki kapeluszy Polkap. - Jestem dumna z dziewczyn i cieszę się, że nasza praca została doceniona w Warszawie. Na galę rozdania nagród pojechałyśmy dzięki firmie Polkap i spędziłyśmy w stolicy kilka pięknych dni, które na pewno będziemy długo wspominać - mówi Katarzyna Staszczyszyn-Kozina.

Zadowolenia nie kryje także dyrekcja szkoły. - Wszystkim szkołom życzyłabym takiej grupy, która z pasją wzięła się do pracy i stworzyła coś tak wspaniałego - podsumowuje spotkanie dyrektor szkoły Agata Staszczyszyn, i dodaje, że nikt do tej pory w Skoczowie nie zdobył ogólnopolskiej nagrody Grand Prix.

Trzecia już edycja konkursu "Moje miejsce na Ziemi" dobiegła końca. W konkursie brali udział uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych wraz ze swoimi nauczycielami języka angielskiego. W tegorocznej edycji przygotowywano prace w kategoriach: broszura, prezentacja multimedialna i film, a tematem przewodnim było hasło "Preservation - to care about the only planet we have. Ku ocaleniu od zapomnienia."
Komentarze: (9)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

oj, coś niektórych ten Wasz sukces bardzo "boli"!
tak tak, trzeba się wykazać konkretną robotą z uczniami a nie jechać na obiegowej opinii wziętej z choinki! teraz można jedynie pogratulować szkole sukcesu, wziąć przykład i po wakacjach przyłożyć się do efektywnej pracy z dziatwą.
Moje gratulacje dla nauczycielki, dziweczyn i oczywiście szkoły:)

bo co?

wiedzy o Największym Polaku z Watykanu

Gratulacje! :)

jak widać promuje się w skoczowskich szkołach, ale są też tacy którzy stawiają na inne talenty i dobrze! Gratuluję popularnej Dwójce tak wielkiego sukcesu!

dzięki "Dwójce"usłyszeli o Skoczowie! Swietna robota dziewczyn i Pani nauczycielki!
I świetna szkoła:)

i tyle

..

to naprawdę duży sukces! Oby jak najwięcej tak twórczej młodzieży i takich nauczycieli, którzy potrafią młodzież zainspirować... Pozdrawiam!

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama