, piątek 12 sierpnia 2022
Ośrodek kształcenia w miejsce byłego Gospodarstwa Szkolnego?
W centrum miałaby być prowadzona działalność oświatowa, lecznicza, a także stworzone miejsca pracy dla niepełnosprawnych. fot: Barbara ŚliżDodaj do Facebook

Ośrodek kształcenia w miejsce byłego Gospodarstwa Szkolnego?

BARBARA ŚLIŻ

Centrum Kształcenia i Wymiany Doświadczeń ma powstać w miejscu byłego Gospodarstwa Szkolnego, niedaleko spółdzielni mleczarskiej w Bażanowicach. Właścicielem gruntu jest Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Cieszynie. Jeszcze w tym roku dyrektorka placówki chce zlecić wykonanie projektu budowy centrum.


- Od 2000 roku staramy się o nowe lokum dla naszej działalności. Ciągle się rozwijamy, coraz więcej osób zgłasza się do nas z prośbą o pomoc. Rozwój naszej organizacji wiąże się ze zwiększeniem powierzchni użytkowych. Marzy nam się zbudowanie nowych obiektów, dzięki którym zwiększy się nasza oferta zarówno skierowana do osób niepełnosprawnych, jak i do społeczności i to nie tylko lokalnej - mówi Elżbieta Waliczek, dyrektor ośrodka.

"Ekozofia niepełnosprawnych" - pod taką nazwą ma funkcjonować Centrum Kształcenia i Wymiany Doświadczeń, które miałoby powstać w Bażanowicach. Na razie gromadzone są informacje dotyczące realizacji tego projektu, zamykane wszystkie czynności prawne konieczne do zapoczątkowania budowy. Projekt ma objąć wsparcie osób niepełnosprawnych od narodzenia do dorosłości. W centrum miałaby być prowadzona działalność oświatowa, lecznicza, a także stworzone miejsca pracy dla niepełnosprawnych. Szacunkowy koszt budowy centrum miałby wynosić ok. 30 mln zł.

- Centrum będzie perspektywą zabezpieczenia rynku pracy dla osób niepełnosprawnych w naszym powiecie. Wychowankowie ośrodka realizują obowiązek szkolny lub obowiązek nauki do 21. bądź 25. roku życia, do tego czasu mogą korzystać z naszego ośrodka. Po tym okresie nasi podopieczni i ich rodziny skazani są sami na siebie. Nie chcemy doprowadzić do takiej sytuacji. Centrum będzie miało m.in. za zadanie zapewnić takim osobom aktywność społeczną, zawodową i rehabilitację - komentuje Waliczek.
Komentarze: (5)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

30mln ? chyba ta pani dyr .żartuje .... niech poda ile ona zarabia a potem pogadamy ..... !!! jestem za jak najbardziej ale trzeba działać!!!

Prywatyzacja to jeden z ważniejszych zaniedbanych przez słabe rządy sprzed PO tematów.

Widzę Pani Basiu że Pani szybko reaguje - fajnie - pozdrawiam !!!

Od wtorku SPEC jest już prywatną firmą. Władze stolicy podpisały umowę sprzedaży z firmą Dalkia Polska. Kontrakt został zawarty w zaciszu gabinetów, bez udziału mediów, bez rozgłosu – stwierdza "Życie Warszawy".

Ratusz nie wysłał nawet komunikatu, choć to największa transakcja w historii stołecznego samorządu. Według gazety, opozycja pyta, czy nieprzypadkowo odbyło się to zaraz po wyborach, w cieniu politycznych emocji, sugerując, iż prezydent Warszawy obawiała się, że podpisanie umowy przed wyborami może zaszkodzić PO.

"Wybory nie miały absolutnie nic do sprawy umowy. Było to po prostu sfinalizowanie transakcji, o której już wcześniej wszystko powiedziano i napisano" – mówi wiceprezydent Jarosław Kochaniak. Jak wylicza, umowa wymagała uzgodnienia w każdym szczególe z prawnikami obu stron, ustaleń z agentem depozytowym do przelewu środków wewnątrz grupy Dalkia, a także przyjazdu szefów grupy i stąd wtorkowy termin.

30 milionów z PFRON?... czuję brzydki zapach...

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama