, poniedziałek 4 marca 2024
Niepełnosprawni bawili się na koncertach
Podczas koncertów organizowanych na Cieszyńskim rynku bawili się razem z wszystkimi. fot: DRDodaj do Facebook

Niepełnosprawni bawili się na koncertach

Iwona Czarniak
Wąskie chodniki, niewygodna kostka brukowa a nawet deszcz nie stały się dostateczną barierą dla niepełnosprawnych i nie zatrzymały ich w domu. Podczas koncertów organizowanych na Cieszyńskim rynku bawili się razem z wszystkimi.

- Zorganizowanie wyjazdu na koncert gdzieś dalej byłoby dużo trudniejsze, tu na miejscu było łatwiej. Dobrze się bawię, ludzie chętni do pomocy i nie ma to jak muzyka słuchana na żywo. Pozostaną miłe wspomnienia - to słowa niepełnosprawnej mieszkanki powiatu.

Znieczulica nie dopadła bawiących się i gdy tylko ktoś potrzebował pomocy zaraz znalazł się ktoś, kto pomógł. Tak było w przypadku mężczyzny, który idąc z kulą potknął się i upadł, w oka mgnieniu pomogli mu stojący obok niego panowie. Podczas świętowania na Cieszyńskim rynku można było spotkać poruszających się o kulach, idących z laską lub jadących na wózkach inwalidzkich. Każdy z nich znalazł coś dla siebie, jeden wybrał kabaret inny koncert, a jeszcze inny spotkał od lat niewidzianego znajomego. Najważniejsze w tym wszystkim jest to, że tegoroczne Święto Trzech Braci dało możliwość niepełnosprawnym zapomnienia, choć na chwilę o trudach codziennego życia.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama