, niedziela 2 kwietnia 2023
Kościół dostępny w smartfonie
Na razie w aplikacji pojawiają się informacje z Diecezji Cieszyńskiej, ale systematycznie będą dodawane wydarzenia z parafii pozostałych diecezji Kościoła.  fot: mat.pras.Dodaj do Facebook

Kościół dostępny w smartfonie

red./mat.pras.
Diecezja Cieszyńska Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego stworzyła i uruchomiła aplikację Mój Kościół. Została ona sfinansowana przez Kościół Ewangelicko-Augsburski w RP w ramach obchodów jubileuszu 500 lat Reformacji. Na razie w aplikacji pojawiają się informacje z Diecezji Cieszyńskiej, ale systematycznie będą dodawane wydarzenia z parafii pozostałych diecezji Kościoła.

Aplikacja na smartfony (Android i iOS) ma informować o tym, co dzieje się w pobliskich parafiach, jak dojechać na interesujący nas koncert. Za jej pośrednictwem będzie można również obejrzeć transmisję wideo z niedzielnego nabożeństwa. To jednak nie wszystkie możliwości jakie oferuje użytkownikom aplikacja. Mieszkańcy i turyści w prosty sposób mogą śledzić ważne informacje dotyczące parafii ewangelickich.

- Kościół towarzyszy człowiekowi w jego codzienności i jest miejscem spotkania z Bogiem, ale także z drugim człowiekiem. Uważamy, że jako chrześcijanie powinniśmy wykorzystywać wszystkie dostępne narzędzia, żeby głosić Ewangelię. Dlatego stworzyliśmy aplikację, która przypomina o tym, co dzieje się w naszym Kościele. Reformacja wyrosła na wynalazku druku. My chcemy wykorzystać smartfony. - informuje jeden z autorów aplikacji ks. Łukasz Ostruszka.

Podstawowymi funkcjami aplikacji są: funkcja „Kościół w pobliżu”, „Wydarzenia w pobliżu”, „Posłuchaj” i „Transmisje”. Co więcej, aplikacji oferuje również szerokie możliwości personalizacji ustawień. Użytkownik może otrzymywać przypomnienia o wydarzeniach tylko ze swojej parafii lub kilku pobliskich - maksymalnie w zasięgu 100 km.

Pozostałymi autorami aplikacji, oprócz ks. Łukasza Ostruszki są: Dawid Macura, Daniel Heczko, Zbigniew Motyka, ks. Marek Michalik, ks. Marcin Ratka-Matejko.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama