, czwartek 18 kwietnia 2024
Kontrola w COK potwierdziła doniesienia
Kontrola Komisji tylko potwierdziła wcześniejsze doniesienia, a także wykazała kolejną nieprawidłowość.  fot: pixabay.comDodaj do Facebook

Kontrola w COK potwierdziła doniesienia

DR
Wczoraj (25.10) na Sesji Rady Miejskiej Cieszyna, przewodniczący Komisji Rewizyjnej Krzysztof Herok podsumował kontrolę przeprowadzoną w Cieszyńskim Ośrodku Kultury „Dom Narodowy”, która została przeprowadzona w związku z głośną sprawą, dotyczącą wysyłania smsów premium w konkursie na „Osobowość Roku” Dziennika Zachodniego, na kandydaturę dyrektor COK Moniki Sikory-Monkiewicz ze służbowych telefonów „Domu Narodowego”, co wiązało się z korzystaniem z publicznych pieniędzy. Kontrola Komisji tylko potwierdziła wcześniejsze doniesienia, a także wykazała kolejną nieprawidłowość.

Kontrola została przeprowadzona przez Komisję Rewizyjną w składzie: Krzysztof Herok, Janusz Kołder, Krystian Kukuczka, Piotr Tomica, Bartosz Tyrna, Bolesław Zemła. Sprawdzono przede wszystkim prawidłowość prowadzenia gospodarki finansowej i sposób wykorzystania środków finansowych otrzymywanych z budżetu Gminy Cieszyn. Zweryfikowano poprawność oraz gospodarność w zakresie dysponowania środkami publicznym i, a także podmioty, którym Cieszyński Ośrodek Kultury zlecał realizację określonych usług.
Przedstawione rachunki telefoniczne i teleinformatyczne potwierdziły wysłanie łącznie 699 smsów premium w ramach konkursu organizowanego przez Dziennik Zachodni na Osobowość Roku 2017 w kategorii Kultura powiatu cieszyńskiego, w celu oddania głosów na kandydaturę Moniki Sikory-Monkiewicz. Wartość każdego z smsów to 2,46 zł brutto, co daje łączną kwotę 1719,54 zł. Smsy wysyłano z czterech numerów telefonów z czego dwa z nich są przypisane do konkretnych pracowników COK. Zdecydowana większość smsów została wysłana z telefonu służbowego dyrektor COK. Komisja rewizyjna poddała kontroli dwie faktury, ponieważ smsy wysyłano w dwóch okresach rozliczeniowych. Każda z faktur została opatrzona podpisami pracowników COK „Domu Narodowego”, akceptującymi dokument oraz skierowana do wypłaty przez dyrektor COK. Faktury za oba okresy rozliczeniowe zostały zaakceptowane do wypłaty i zaksięgowane na poziomie opisu księgowego.

Do kosztów smsów doszły również koszty promocji postu na portalu Facebook w ramach konta COK „Dom Narodowy”, który promował kandydaturę Moniki Sikory-Monkiewicz w ramach konkursu. Post był promowany trzykrotnie, co łącznie kosztowało 53,31 zł. To oznacza, że na głosowanie na dyrektor COK wydano 1772,85 zł.

Zwrócono na rachunek COKu kwotę 1771,25 zł (różnica 1,60 zł). Wpłat dokonano w różnym terminie, ostatnią – za promocję postu na Facebooku – dokonano w czasie trwania kontroli Komisji Rewizyjnej.

Kontrola objęła również zlecanie usług drukowania materiałów promocyjnych, plakatów. - Na podstawie przedstawionych dokumentów stwierdzono brak dokumentów związanych z wyłonieniem wykonawców na świadczenie poszczególnych usług – pisze Komisja Rewizyjna. Jak wynika z protokołu, przy wyłanianiu wykonawców należało wybrać tryb zgodny z Ustawą lub Regulaminem, a poszczególne zamówienia druku i dostawy dotyczyły tylko jednego kodu CPV 79823000-9. Wartość planowanych zakupów powinna podlegać sumowaniu, a nie dzieleniu ich na zamówienia o niskiej wartości. Takie działania mogły doprowadzić do naruszenia regulacji prawnych.

Komisja w związku z zakończoną kontrolą zawnioskowała również m.in. o przeprowadzenie kontroli całości finansów COK „Dom Narodowy”, wprowadzenie regulaminu korzystania z telefonów służbowych we wszystkich jednostkach organizacyjnych Cieszyna i Urzędzie Miejskim i zablokowanie możliwości korzystania z dodatkowych, płatnych usług teleinformatycznych. Rada Miejska przyjęła wszystkie wnioski Komisji.

Protokół Komisji jest dostępny na stronie: https://bip.um.cieszyn.pl/artykul/455/24849/protokol-kontroli-przeprowad...

Komentarze: (27)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Uważam, że natychmiastowe wyrzucenie w trybie dyscyplinarnym na zbitą twarz skompromitowanej oszustki i protegowanej PiS-owskiego burmistrza Macury powinno być jedną z pierwszych decyzji nowej burmistrzyni.

Toczycie panowie bój o panią MSM ,która publiczne pieniądze wydała na swoją promocję.Kwota 1700 zł z groszami ma się nijak do kwoty
wydatkowanej bezsensownie na słynny audyt w MOSirze.Audyt sporządzony z powodu rzekomej niegospodarności ówczesnego dyrektora wnioskowany był przez pewnego radnego ,którego nazwisko litościwie pominę.I co pieniądze wydane - kilkanaście tysięcy złotych i nic.Kto za tą aferę odpowie?

a to jakieś nieporozumienie jest
tamta pani publiczne pieniądze sprzeniewierzyła, równie poważnym problemem była reakcja pracodawcy a właściwie jej brak
w przypadku audytu nie ma żadnej afery, RM zgodnie ze swoimi kompetencjami decydowała, a wyniki audytu chętnie poznam - proszę o namiar, link, cokolwiek konkretnego

☝☝☝

Panowie jestem, jestem. Mądroki, typujemy wyniki II rundy. Biedroń w poprzednich wyborach wygrał w Słupsku, głosami kogo- jak sądzicie?Tam nie ma braci w wierze. Ja-neczku, użyje twojego języka- katole dali głosy Biedroniowi. Pani Wowrzeczka jak sądzicie od kogo otrzymała głosy w Cieszynie? Od braci w wierze??? Nie te w całości poszły na Panią Staszkiewicz bo są bardzo zdyscyplinowani i dołożyli jej 770 głosów jak określa ich ja-nek katole. To katole głosowali na Panią J.Wowrzeczkę, czy dają w drugiej turze P.Staszkiewicz czy Panu Macurze, jak sądzicie?? Stawiam 6 do 5 dla P.Macury . Nie pchać się z hejtem a liczcie. Czekam na typowanie- przed ciszą wyborczą.

A już się zaniepokoiłam, że Cię gdzieś wcięło. Drogi Machu. Oczywiście stawiam na panią Staszkiewucz. Stawiam na mądrą, zdolna, przebojową i w dodatku młodą kobietę. Jakoś mnie nie przekonuje "zaśniedziały" Burmistrz z jego programem. Ale dla niektórych pań na Fejsie, jest idolem. Hmmmmmmm.... zobaczymy.

Nie chodzi o ble,ble. Tylko jak obstawiasz.

lokowana oddaj 1,60 PLN! Chytra baba z Cieszyna

Ale jaja..., to ilu jest tych Anonimów 666 ? Ja tez jestem Anonimem 666, a o żadnej chytrej babie nie pisałem.

Rozumiem jestem Anonim 666 ze spacją.

Cóż, nieręczna sytuacja: K.Herok w komisji rewizyjnej, a w poprzednich wyborach pani MS-M startowała z listy KWW Krzysztofa Heroka!

Jakie jest ulubione powiedzenie Pani Moniki...w tłumaczeniu na pl "bawmy sie nie koniecznie pracujmy"...Osoba z takim podejść jest zatrudniana do jakiejkolwiek pracy....Pewnie to nieco przerysowane ale jak widać po kontrolach ma swoje uzasadnienie. Próżność egoizm i dbanie o własne interesy na pierwszym miejscu.PI

A gdzie jest wszechobecny Mach???? Jeszcze go tu nie ma z oświeconymi komentarzami? A może lepiej, bo znowu będzie gadał, że burmistrz NIE chronił dyrektorki DN i nie widzi w jego zachowaniu nic nagannego. Ot. wielbiciel burmistrza. Poczekamy, może pani redaktor napisze coś więcej.

Mach aktualnie prostytuuje się na ox.pl, ale na pewno i tu spróbuje coś zarobić
[31.10 - wykrakałem...㋡]

Rzeczywiście, krakanie ci wychodzi. Masz coś z WRON-y, czytaj Wojującej Rady Ocalenia Nienawiści.

no nie obrażaj się - i to tak siermiężnie - na innych za swoje własne, kompromitujące wpadki, to dziecinada Machu, i nic innego jak brnięcie w kolejne kompromitacje...㋡

ja-nku, znowu kraczesz no cóż, sumienia swojego takimi wpisami nie zagłuszysz.( .)

Ploteczki niosą, że Pani zamieni fotel w COK na Zamek Cieszyn.

Pani ukradła, komisja potwierdziła, pani oddała, komisja podliczyła, mają być wprowadzone regulaminy korzystania z telefonów - a co z panią?... komisja nie miała żadnych wniosków, propozycji?

Może komisja już wie co skowronki ćwierkają. Podobno dyrektorka COKu ma zamienić fotel na ten w Zamku Cieszyn. Czy to prawda p. Macura?

Macura aktualnie sprząta biurko, czyści twarde dyski i pakuje manatki w ratuszu - a następna ekipa nie ośmieli się myślę z szachrajką mieć cokolwiek wspólnego

ja-nie NIE - komisja nie miała żadnych wniosków, propozycji - bo w następnej kadencji jej przewodniczącym będzie ta sama osoba z wieloletnim doświadczeniem w ZUS.

No właśnie... Pani MSM zaproponowała rozwiązanie umowy za wypowiedzeniem i myśli, że błyszczy taką decyzją. Skoro są takie nieprawidłowości to należy się dyscyplinarka i konsekwencje wynikające z naruszenia dyscypliny finansów publicznych. Pracownicy, którzy również głosowali i ci, którzy złożyli podpisy zatwierdzające na tych fakturach też powinni ponieść konsekwencje. Czekam z niecierpliwością na przeprowadzenie kompletnej kontroli COK i jej wyniki. Nie wiem kto jest do tego upoważniony, ale winni w końcu powinni ponieść zasłużoną karę. A tak na marginesie, skoro Dyrektorka potrafiła zwolnić ludzi i na ich miejsce zatrudniać swoich znajomych (bliższych lub dalszych) to wykonawcy usług też pewnie należą do tego "zacnego" grona i dlatego te usługi wykonywali. Proste!

dyscyplinarka się należy - ale przede wszystkim burmistrzowi Macurze, który tę oszustkę najpierw zatrudnił, a potem chronił
i wszystko na to wskazuje, że już niedługo dostanie od mieszkańców Cieszyna zapłatę za to bezczelne kolesiostwo - wyborczą taczkę z kursem tam, skąd przyszedł - do zakrystii

Podaj mi Janku nr na pv, chyba Ciebie kocham

miałem Zosię w rodzinie, lubię to imię..;)

Super komentarz ! ! !

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama