, czwartek 6 października 2022
Dyrektor „Domu Narodowego” odchodzi z pracy!
W lipcu tego roku Cieszyn obiegła informacja, że Monika Sikora – Monkiewicz nieuczciwie wygrała konkurs Dziennika Zachodniego na „Osobowość Roku” w dziedzinie kultury w powiecie cieszyńskim.  fot: arch. GCDodaj do Facebook

Dyrektor „Domu Narodowego” odchodzi z pracy!

DR
Zakończyła się kontrola przeprowadzona przez Urząd Miasta w Cieszyńskim Ośrodku Kultury „Dom Narodowy”, po tym jak dyrektor instytucji Monika Sikora - Monkiewicz zdobyła nagrodę Dziennika Zachodniego na „Osobowość Roku” w dziedzinie kultury wysyłając smsy ze służbowych telefonów. Wyniki kontroli przedstawił nam burmistrz Ryszard Macura.

W lipcu tego roku Cieszyn obiegła informacja, że Monika Sikora – Monkiewicz nieuczciwie wygrała konkurs Dziennika Zachodniego na „Osobowość Roku” w dziedzinie kultury w powiecie cieszyńskim. Nagrodę miała zdobyć głosami z smsów wysłanych z telefonów służbowych. - Istotnie, potwierdzam, iż z kilku telefonów (nie dwóch - jak się donosi ) pracowników zostały wysłane smsy w plebiscycie, natomiast pracownicy ponieśli już konsekwencje służbowe oraz finansowe z tego powodu. Budżet COKu nie został uszczuplony, podatnicy nie przyczynili się do wygranej i nie sądzę, że należałoby to rozstrząsać w podobny sposób. Po wnikliwej analizie sprawy dotyczącej wysyłania smsów z telefonów służbowych pracowników COKu informuję, iż żaden z pracowników nie miał złych zamiarów, wszyscy działali dobrowolnie, w dobrej wierze oraz intencji, dbając o najlepsze imię oraz wizerunek naszej instytucji. Nie potwierdzam ilości wysyłanych smsów (jest znacznie przesadzona), potwierdzam natomiast sam fakt, czego absolutnie nie pochwalam – pisała wówczas w oświadczeniu dla naszej redakcji dyrektor COK.

W tej sytuacji kontrolę zarządził burmistrz Ryszard Macura. Ta tylko potwierdziła doniesienia w tej sprawie. Z telefonów służbowych wysłano kilkaset smsów, a za wszystko mieli zapłacić podatnicy. - Rzeczywiście potwierdziły się te dane, które państwu co do zasady przekazywaliśmy. W tej chwili mogę powiedzieć, że to była kwota ponad 1 700 zł wydatkowanych właśnie na te smsy w głosowaniu na osobowość w dziedzinie kultury. Te środki zostały zwrócone. Można wobec tego powiedzieć, że nieprawidłowości zostały też potwierdzone przez panią dyrektor Cieszyńskiego Ośrodka Kultury. Podjęliśmy decyzję z panią dyrektor o porozumieniu się w zakresie rozwiązania umowy o pracę z dniem 31 grudnia 2018 roku – tłumaczył burmistrz Ryszard Macura.

W tej sprawie interweniowała również Rada Miejska, która powołała na sierpniowej sesji Komisję Rewizyjną. Kontrola z ramienia komisji również się zakończyła, jednak jej przewodniczący, Krzysztof Herok nie podał jeszcze wyników, argumentując to prawem dyrektora kontrolowanej jednostki do złożenia uwag i zastrzeżeń dotyczących kontroli i jej wyników do 7 dni po otrzymaniu protokołu. Protokół musi zostać sporządzony do 14 dni od zakończenia kontroli.

Komentarze: (12)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

To się Krzysio pięknie zasłonił procedurą - brawo! Miał czas miesiąc na kontrolę a jeszcze brakuje mu 14 dni. Można się spodziewać po tym mistrzu większej obstrukcji, gdy zostanie wybrany na burmistrza. Podziwiam umiejętności pływania w komisji rewizyjnej przez osiem lat;-)

I w związku z potwierdzoną kontrolą nieprawidłowości w zakresie gospodarowania środkami budżetowymi, pan burmistrz "porozumiał się"- wypowiedział, za zawłaszczenie z budżetu 1700 zł dodatkowo postanowił zawłaszczającej nie swoje pieniądze wypłacić do końca roku z tegoż budżetu ok. 30 000 zł. Nic dodać nic ująć. Ma chłop gest, nie jego pieniądze. a Jaki "porozumiewawszy"- istny mediator..

To początek góry lodowej ale co się dalej stanie zalezy w dużej mierze od dziennikarzy i ich uporu i rzetelności. tylko cięzko takich znaleźć ale w tym mieście powoli wszyscy się zaczynają się orientować komu podrzucać ważne tematy. Przede wszystkim zastanówcie sie komu oddacie stołek burmistrza. Jak chcecie tą górę lodową rozwalić to z pewnością nie kolegom pani dyr.Cok. Podobno dyrektorka na zamku chce zwolnić stołek więc Macura przerzuci tam Monikę i będzie spokojniej. A my nadal bedziemy w tym samym miejscu. Ło matko uczepili sie tych stołków jak pijawki.

Warunkiem koniecznym dla odejścia p. dyrektor jest przegrana w wyborach Ryszarda Macury.
W przeciwnym wypadku wszystko zostanie po staremu przez najbliższe 5 lat. Alleluja i do przodu.

Osoba, którą utrzymujemy z naszych podatków, okradła nas (przewaliła nasze, miejskie pieniądze na smsy), a burmistrz nie wyrzucił jej dyscyplinarnie. RM nigdy nie dostanie już mojego głosu.

No to pora zająć się ustawką na naczelnika wydziału sportu. Panowie razem na plakacie wyborczym - jak zawsze, przypadek...

Dobrze, że cała sytuacja tak się kończy, chociaż za niegospodarność środków publicznych powinna być dyscyplinarka i konsekwencje wymienione w Ustawie o naruszeniu dyscypliny finansów publicznych. Mam tylko nadzieję, że teraz przyjdzie na to stanowisko osoba, która umie współpracować z ludźmi, ma doświadczenie i kulturę osobistą, czego MSM brakowało. A te 3 miesiące to i tak za dużo, bo znając tą panią to przez ten czas jeszcze narobi problemów... No i to głupie gadanie Macury, że tyle dobrego zrobiła - rzygać się chce jak się to słyszy. Cieszyniacy błagam - nie głosujcie na tego oszołoma!!!

nie odchodzi, nie odchodzi - podpisała coś z burmistrzem i oboje liczą na to, że Macura wygra wybory i znowu swą znajomkę gdzieś upcha - no to jest bardzo dobra motywacja, by na tego człowieka nie głosować

To tylko wierzchołek góry lodowej. Tu kolejne rewelacje
https://www.cieszy.pl/kolejne-nieprawidlowosci-w-cok-dom-narodowy-bez-dy...

Przecież to jakieś jaja. Zakończenie pracy za porozumieniem stron? Przecież ta pani powinna zostać dyscyplinarnie zwolniona e trybie natychmiastowym. Panie burmistrzu to są kpiny z mieszkańców!

Pan Herok będzie bronił swojej oblubienicy w końcu bardzo lobbował za przyjęciem do pracy pani Monkiewicz warto to sobie zapamiętać przed wybowami.

Czy to początek końca?... Wierzchołek góry lodowej...

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama