, piątek 31 marca 2023
Kolejne marzenie spełnione! Olaf dostał sznaucerka!
Olaf (chłopczyk z lewej) razem ze swoim bratem i nowym pupilkiem rodziny. fot: Barbara ŚliżDodaj do Facebook

Kolejne marzenie spełnione! Olaf dostał sznaucerka!

BARBARA ŚLIŻ
Kolejne marzenie spełnione! Olaf dostał sznaucerka!

Olaf nie krył zaskoczenia, bardzo ucieszył się, że jego marzenie udało się zrealizować. fot. Barbara Śliż

W sobotę wolontariusze z Fundacji Mam Marzenie poznali Olafa. Chłopca, który jest już po trzech operacjach usunięcia guza mózgu. Marzeniem siedmiolatka był czarny sznaucer miniaturka. Dzięki ludziom dobrej woli chłopczyk od wczoraj może opiekować się swoim własnym pupilem.

Olaf, mieszkaniec Skoczowa od ponad roku walczy z nowotworem mózgu czwartej komory. Wszystko zaczęło się w 2010, wtedy odbyła się pierwsza operacja. - W ciągu roku guz się odnowił. W tej chwili syn jest po trzeciej już operacji, zakończył radioterapię, czeka jeszcze na chemię przypominającą - mówi Anna, mama chłopca.

Olafa czeka jeszcze długie leczenie. Za kilka dni ponownie jedzie do Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach. Tym razem jednak powrót ze szpitala będzie dużo łatwiejszy. Na Olafa będzie czekać w domu jego wymarzony czarny sznaucer miniaturka. Jungo, bo tak ma na imię szczeniak, za pewne od progu będzie witać swojego pana.

W sobotę, 19 listopada, odbyło się pierwsze spotkanie Olafa z wolontariuszami fundacji. Lodołamacz, który otrzymał chłopiec połączył jego dwie pasje. Chłopiec otrzymał książkę o psach oraz klocki lego z serii Hero. - To jedno z najszybciej zrealizowanych marzeń w historii katowickiego oddziału Fundacji Mam Marzenie. Od momentu poznania do jego realizacji minęły niecałe 72 h - mówi Sebastian Uzar, wolontariusz Fundacji Mam Marzenie.

Stan zdrowia chłopca nie pozwala mu chodzić na normalne zajęcia do szkoły. Siedmiolatek ma indywidualny system nauczania. Pies z pewnością umili mu czas spędzony z dala od swoich rówieśników. Olaf od zawsze interesował się zwierzętami. W domu miał swego rodzaju mini zoo. - W pokoju mam rybki, kiedyś miałem węża. A teraz dostałem wymarzonego sznaucera. Jungo będzie miał legowisko pod biurkiem, albo koło mojego łóżka - mówi zaskoczony chłopak.

Wszystko odbyło się zgodnie z planem. Dla Olafa do samego końca niespodzianką była ponowna wizyta wolontariusza z fundacji. W ogóle nie spodziewał się, co  go wt ym dniu spotka.

Marzenie chłopca udało się spełnić dzięki właścicielom Dworku Cieszyńskiego. - Jak tylko dowiedzieliśmy się o historii Olafa postanowiliśmy mu pomóc. Dzisiaj ok. 4 rano wróciliśmy z Pabianic, skąd przywieźliśmy pieska. Jungo ma 8 tygodni. Na piątek umówiliśmy się na szczepienie. Cieszymy się, że mogliśmy pomóc - mówiła, nie ukrywając łez wzruszenia Elżbieta Glajc, która wraz ze swoim wspólnikiem zrealizowała marzenie dziecka.

Dzięki ludziom dobrej woli, ale także dzięki pracy fundacji spełnia się coraz więcej dziecięcych marzeń. W Polsce jest jednak jeszcze wiele dzieci, które mają marzenia i czekają na moment ich spełnienia. Dzięki odrobinie zaangażowania i chęci łatwo można je uszczęśliwić. Na spełnienie marzenia czekają dwie dziewczynki ze Śląska Cieszyńskiego. - 6-letnia Laura z Cieszyna, która chce zostać księżniczką oraz 8-letnia Nadia ze Strumienia, która chce otrzymać sprzęt narciarski - uzupełnia Sebastian Uzar.

Wszyscy, którzy chcieliby bezinteresownie sprawić radość jakiemukolwiek dziecku proszeni są o kontakt z fundacją. Wszelkie informacje dostępne są na www.mammarzenie.org.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama