, niedziela 23 czerwca 2024
Cieszyn: Obszar zagrożony wścieklizną
Powiatowy Lekarz Weterynarii w Cieszynie 2 sierpnia 2017 roku wydał rozporządzenie w sprawie określenia obszaru zagrożonego wystąpieniem wścieklizny, sposobu oznakowania tego obszaru oraz zakazów i nakazów obowiązujących na tym obszarze .  fot: UM CieszynDodaj do Facebook

Cieszyn: Obszar zagrożony wścieklizną

red./mat.pras.
Powiatowy Lekarz Weterynarii w Cieszynie 2 sierpnia 2017 roku wydał rozporządzenie w sprawie określenia obszaru zagrożonego wystąpieniem wścieklizny, sposobu oznakowania tego obszaru oraz zakazów i nakazów obowiązujących na tym obszarze.

Obszar zagrożenia w Cieszynie ilustruje powyższa mapka. Na nim zostaną umieszczone tablice informacyjne oraz wprowadzone następujace zasady obowiązujące na tym obszarze.

Na obszarze zagrożonym zakazuje się: pozostawiania zwierząt gospodarskich i domowych bez nadzoru, organizowania targów, wystaw, pokazów lub konkursów zwierząt oraz odłowów zwierząt łownych, przywozu i wywozu z obszaru zagrożonego psów, kotów oraz innych zwierząt wrażliwych na wściekliznę bez uzyskania zezwolenia Powiatowego Lekarza Weterynarii w Cieszynie.

Na obszarze zagrożonym nakazuje się: trzymanie psów na uwięzi, a kotów w zamknięciu, poddanie szczepieniu przeciwko wściekliźnie wszystkich psów, które nie posiadają aktualnie ważnych szczepień przeciwko tej chorobie.

Powyższe zasady obowiązują na obszarze zagrożonym do odwołania.

- Zwracam się do wszystkich osób, które nie dopełniły obowiązku szczepienia psów przeciwko wściekliźnie o ich zaszczepienie. Szczepienie takie jest obowiązkowe i należy je powtarzać każdego roku. Obowiązek ten dotyczy szczepienia przeciwko wściekliźnie psów, jednak ze względu na zdrowie i bezpieczeństwo ludzi i zwierząt, lekarz weterynarii zaleca, aby również koty, które wypuszczane są na zewnątrz, poza mieszkanie, zaszczepić przeciwko tej chorobie. - informuje burmistrz Ryszard Macura

W przypadku znalezienia padłych zwierząt w wyznaczonym obszarze zagrożenia, należy zawiadomić Straż Miejską w Cieszynie tel. 33 4794 970 lub Powiatowego Lekarza Weterynarii w Cieszynie tel. kom. 694 446 876.

Komentarze: (1)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Jak onegdaj zapodała GC, 3 października odbyła demonstracja kobiet skrzykniętych przez lokalne koło KK.
Kobiety wykrzyczały wtedy na cieszyńskim rynku swoją wściekłość. Poniewczasie okazało się, że trochę tej wściekłości przeszło na zwierzostan.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama