, piątek 23 luty 2024
 Uwaga na bakterie escherichia coli w Wiśle!
Obecność bakterii escherichia coli w rzecze Wisła w Wiśle stwierdzono na wysokości hotelu Gołębiewski oraz miejscowego amfiteatru. fot. Katarzyna Koczwara Dodaj do Facebook

Uwaga na bakterie escherichia coli w Wiśle!

JM
Obecność bakterii escherichia coli w rzecze Wisła w Wiśle wykryli inspektorzy Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Cieszynie, którzy kategorycznie odradzają kąpieli w tym miejscu.
Escherichia coli jest bakterią występującą w naszym organizmie, ale w zwiększonej ilości może okazać się chorobotwórcza.

- Kontakt z zakażoną wodą może skutkować dolegliwościami żołądkowymi oraz zmianami skórnymi, a na niebezpieczeństwo narażone są szczególnie dzieci oraz osoby starsze - przestrzega PSSE w Cieszynie.

Specjaliści kolejny raz przebadają wodę z Wisły już w najbliższą środę. Od wyników tych próbek uzależniają ewentualną zgodę dotyczącą ponownego otwarcia "miejsc wykorzystywanych do kąpieli" na wysokości hotelu Gołębiewski oraz miejscowego amfiteatru.

Na stronach internetowych Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Katowicach można znaleźć bieżące informacje na temat jakości wody w kąpieliskach oraz miejscach wykorzystywanych do kąpieli. Więcej informacji tutaj (kliknij).
Komentarze: (4)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

na gównie, i gównem wiosłuje

#

kąpiel w gównie.

przy studniach czerpiących wodę wprost spod trumiennej warstwy rozkładających się trupów, a upał bywa nieznośny no więc kilka łyków dla ochłody...

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama