, wtorek 23 kwietnia 2024
Skoczów uczcił beatyfikację Jana Pawła II (zdjęcia)
Główne obchody związane z beatyfikacją papieża Jana Pawła II na Śląsku Cieszyńskim odbyły się 1 maja w Skoczowie, gdzie papież był z pielgrzymką w 1995 r. fot. Radek Krzempek Dodaj do Facebook

Skoczów uczcił beatyfikację Jana Pawła II (zdjęcia)

MAGDALENA WARCHALA, MARCIN CZYŻEWSKI/GAZETA.PL
Było wspólne oglądanie transmisji z Watykanu przed katowickim Spodkiem, modlitwa na sosnowieckim placu Papieskim i skoczowskiej Kaplicówce. Wierni, którzy nie pojechali do Rzymu na beatyfikację Jana Pawła II, próbowali stworzyć w regionie atmosferę jak na placu św. Piotra.
Gdy na placu św. Piotra w Rzymie odsłonięto portret błogosławionego Jana Pawła II, na skoczowskiej Kaplicówce rozległy się brawa, a po niejednej twarzy popłynęły łzy wzruszenia. Wznosząca się nad Skoczowem Kaplicówka to miejsce mocno związane z Janem Pawłem II. To tutaj 22 maja 1995 roku papież odprawił mszę świętą, która zgromadziła około 300 tys. wiernych. To wydarzenie upamiętnia obelisk w pobliżu kaplicy św. Jana Sarkandra, od której pochodzi nazwa wzgórza. Na jej ścianie wisi też tablica przypominająca, że modlił się tu Jan Paweł II.

Na Kaplicówkę wielu ludzi przyszło też 2 kwietnia 2005 roku, gdy Jan Paweł II odchodził. Po jego śmierci palili znicze wokół stojącego tutaj papieskiego krzyża. Dlatego oczywiste było, że część skoczowian będzie w tym miejscu chciała także przeżywać moment beatyfikacji. - W takim dniu warto być razem. Tak jak byliśmy wtedy, gdy przyjechał tutaj 16 lat temu. Tamtego dnia też było tak chłodno jak dzisiaj - mówiły dwie kobiety, które zmierzały wczoraj rano na szczyt Kaplicówki.

Po zakończonej transmisji z Rzymu na Kaplicówce odprawiono dziękczynną mszę. Po południu w kinie Teatr Elektryczny młodzi skoczowscy artyści wystawili spektakl "Hiob" inspirowany dramatem Karola Wojtyły, a później wyświetlono tu film "Świadectwo".


Foto


Foto


Foto


Foto


Foto


Foto


Foto


Foto


Foto


Foto


Więcej zdjęć można znaleźć na naszej stronie, na portalu społecznościowym facebook.com/gazetacodzienna
Komentarze: (14)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Szanowni Państwo! "Z głupkami nie ma sensu dyskutować"- W.Cejrowski.
To zadziała. Metoda - "Przemawiał DZIAD do obrazu a obraz do niego ani razu" będzie w tym przypadku b. skuteczna. Nie odpuszczą łatwo i będą smarkać swymi pseudokomentarzami czas jakiś jeszcze ale z dużo mniejszą, dla nich, satysfakcją. Zapewniam Państwa.

Dlaczego nikt nie chce odpowiedzieć na moje pytania?nawet święty xyz który obraża dookoła ludzi.

Widać te prześladowania w polskich szkołach. Krzyże na ścianach, "santo subito" na gazetkach ściennych i watykańskie flagi przykrywające polskie. Rozejrzyj się wokół siebie i przestań brać słowa klechy za głos Boga

trzy 666 to też symbol szatanai pamietaj że dzięki takim jak ty sprawdzaja się słowa Jezusa będziecie przasladowani po wszystkie czasy a bramy piekielne was nie przezwycieżą i tu was boli wy bezbożnicy.

Widać malinka że ciebie to moze tylko szatan wysłuchać. Jak jesteś retuszowany religijnie i niczego nie rozumiesz to się nie wypowiadaj, zostaw swoje uwagi dla gajowego i trampkarza.

Do 666 masz racje.A propos świętego Krzysztofa,patrona kierowców ,dlaczego nie umie ochronić tych ludzi którzy giną w wypadkach samochodowych?przecież jest patronem kierowców.W milionach samochodów ma zaszczytne miejsce.

Dla Katolików Boga nie ma już dobre kilka lat. Katolicy stworzyli sobie nowego boga,niejakiego Karola z Wadowic. To akurat można bardzo rozsądnie wytłumaczyć. Katolicy,jak wiadomo nie od dziś, mają z Bogiem nie wiele wspólnego a słynąc z niespotykanej nigdzie indziej obłudy, czczenie złotych cielców jest u nich normą

Powiedzcie mi czy ludziom już wali na mózg?dzisiaj przeczytałam artykuł w gazecie i wypowiedz pewnego piosenkarza:Jak dziecko,zwróciłem się do papieża i zacząłem go prosić o zdrowie.Czy papież jest Bogiem?od kiedy on czyli JPII wysłuchuje modlitw ludzi?

trzeba się wczuć w atmosferę panującą tam. Parasole bo i deszcz padał. Proste. Inny fotoreportaż, a na tym to polega, aby się wyróżniać. Papież niekwestionowanym autorytetem!!

papiestwo, to być może największa w świecie uzurpacja...dogmaty, jakoby nieomylne, to sprawiają...

kurs fotograficzny by się przydał,tak parasole są niewydarzone....

papież był wspaniałym człowiekiem, chociaż, jako omylna istota nie ustrzegł się podczas swojego pontyfikatu błędów...

Co to za zdjęcia.... parasole...

Jestem dumny z tego że żyję w tych czasach,brałem udział w obchodach ! maja oraz w uroczystościach beatyfikacyjnych.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama