, poniedziałek 4 marca 2024
Skoczów: Szkoła Podstawowa nr 3 ma swoją „Zieloną Przystań”
„Zielona Przystań” to nowoczesna pracownia, która umożliwi uczniom zdobywanie wiedzy w atrakcyjny i ciekawy sposób. Pozwoli na rozwijanie zainteresowań i talentów oraz pobudzi do twórczego myślenia.  fot: BPI SkoczówDodaj do Facebook

Skoczów: Szkoła Podstawowa nr 3 ma swoją „Zieloną Przystań”

red.mat.pras
Skoczów: Szkoła Podstawowa nr 3 ma swoją „Zieloną Przystań”

Sala powstała dzięki środkom pozyskanym w ramach 5. edycji konkursu organizowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach pn. „Zielona Przystań”. Wartość tego projektu wyniosła 34 tys. zł.


Skoczów: Szkoła Podstawowa nr 3 ma swoją „Zieloną Przystań”

Podczas uroczystości największe pole do popisu oddano uczniom, którzy w ciekawy i zabawny sposób zaprezentowali kilka doświadczeń fizycznych i chemicznych.

W czwartkowe popołudnie, 31 października w siedzibie Szkoły Podstawowej nr 3 im. Jana Pawła II w Skoczowie przy ul. Bielskiej, otwarto nową pracownię chemiczno-fizyczną, która zyskała miano „Zielonej Przystani”. Jest to już druga zielona pracownia w gminie Skoczów.

Na uroczystości oprócz uczniów i nauczycieli, obecni byli goście: zastępca burmistrza Andrzej Bubnicki, przewodniczący Rady Miejskiej Rajmund Dedio, wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej Joanna Duda-Michalak, sekretarz gminy Beata Macura, przewodnicząca Komisji Kultury i Oświaty Maria Sobik, radne: Maria Brodniewicz i Teresa Papkala oraz zastępca dyrektora MZO Łukasz Stępień.

„Zielona Przystań” to nowoczesna pracownia, która umożliwi uczniom zdobywanie wiedzy w atrakcyjny i ciekawy sposób. Pozwoli na rozwijanie zainteresowań i talentów oraz pobudzi do twórczego myślenia. W nowej pracowni będą się odbywały lekcje fizyki, chemii i przyrody oraz zajęcia kółka ekologicznego i kółek zainteresowań związanych z tymi dziedzinami nauki.

Sala powstała dzięki środkom pozyskanym w ramach 5. edycji konkursu organizowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach pn. „Zielona Przystań”. Wartość tego projektu wyniosła 34 tys. zł.

Po symbolicznym przecięciu wstęgi przez zastępcę burmistrza Andrzeja Bubnickiego i dyrektor szkoły Małgorzatę Jasionowicz, wszyscy goście i uczniowie zostali zaproszeni do pracowni, by zająć miejsca w ławkach. Nauczycielka chemii Lucyna Krysta przybliżyła zebranym etapy powstawania pracowni, która ostatecznie musiała spełnić kilka warunków – musiały się w niej zmieścić wszystkie pomoce naukowe, musiała być jasna, funkcjonalna, praktyczna i przestronna. Przed rozpoczęciem prac przygotowano wizualizację - do realizacji projektu wybrano ówczesną salę fizyczną. W sierpniu rozpoczęły się prace, które doprowadziły w końcu do osiągnięcia założonych celów. Udało się stworzyć wymarzoną pracownię, w pełni wyposażoną pod kątem dwóch przedmiotów – fizyki i chemii.

Podczas uroczystości największe pole do popisu oddano uczniom, którzy w ciekawy i zabawny sposób zaprezentowali kilka doświadczeń fizycznych i chemicznych. W sali pojawiły się znane postacie Maria Skłodowska-Curie, Albert Einstein oraz Alfred Nobel. Przy pomocy dwóch zakupionych w ramach projektu walizek – edu-skrzynki pozwalającej zgłębić zagadnienie dotyczące odnawialnych źródeł energii oraz zestawu eko-badacza pozwalającej badać wodę i glebę, zaprezentowali doświadczenia sprawdzające wpływ wiatru na turbinę, wpływu energii słonecznej na panel fotowoltaiczny oraz odczyny różnych substancji.

Na koniec uroczystości zastępca burmistrza Andrzej Bubnicki wraz z dyrektor szkoły wręczył uczniom nagrody w pierwszym konkursie plastycznym, jaki odbył się ramach projektu i w ramach działalności kółka ekologicznego -„Dbamy o swoje powietrze”. Konkurs odbywał się w kategoriach: klasy 4-5 i 5-6. Pierwsze miejsce zajęły: Łucja Klimurczyk i Weronika Szczotka, drugie – Maja Kalita i Bartosz Gonera, a trzecie – Aleksandra Chrapek i Zofia Szostak.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama