, sobota 9 grudnia 2023
Uroczysta immatrykulacja  nowych słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku
Uniwersytet Trzeciego Wieku stał się obecnie dla seniorów miasta Cieszyna najważniejszym miejscem, który integruje społeczność senioralną i poprzez swoją ekspansję potrafi zachęcać do aktywnego udziału w życiu naszego miasta.  fot: FJDDodaj do Facebook

Uroczysta immatrykulacja nowych słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku

Fryderyk Dral
Uroczysta immatrykulacja  nowych słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku

Wszystkie sekcje, którymi może pochwalić się uniwersytet, zapewne będą potrafiły każdemu studentowi ulokować swoje zainteresowania.

W miniony czwartek w Filii UŚ w Cieszynie odbyła się uroczysta immatrykulacja kilkudziesięciu nowych słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

“Ślubuję Uroczyście przestrzegać Statutu i Regulaminów Cieszyńskiego Uniwersytetu III Wieku, być aktywnym słuchaczem i godnie reprezentować środowisko seniorskie“ - takim ślubowaniem dla 58 nowo przyjętych seniorów rozpoczęła się immatrykulacja w obecności Zarządu, Komisji Rewizyjnej i Rady Programowej Cieszyńskiego UTW.

Prezes Zarządu Lucyna Bałandziuk pogratulowała wszystkim przyjętym w poczet studenckiej społeczności i jednocześnie zapoznała wszystkich nowoprzyjętych ze strukturą organizacyjną CUTW. Zachęciła także do czynnego uczestnictwa w pracach 18 sekcji , którymi dysponuje CUTW mówiąc, że “czeka was wszystkich wielka przygoda intelektualna i oraz szereg atrakcyjnych propozycji inicjatyw o charakterze kulturalnym i rekreacyjnym.“

Wszystkie sekcje, którymi może pochwalić się uniwersytet, zapewne będą potrafiły każdemu studentowi ulokować swoje zainteresowania, bo mają szeroki wachlarz zainteresowań- od miłośników podróży, przez zapalonych czytelników książek, aż do amatorów gimnastyki ogólnorozwojowej. Wszyscy nowoprzyjęci studenci zaopatrzeni zostali także w informator w którym są szczegółowe programy działań wszystkich sekcji. Uniwersytet Trzeciego Wieku stał się obecnie dla seniorów miasta Cieszyna najważniejszym miejscem, który integruje społeczność senioralną i poprzez swoją ekspansję potrafi zachęcać do aktywnego udziału w życiu naszego miasta.

Należy życzyć dalszych sukcesów w wykorzystywaniu kapitału seniorów, co na pewno pozwoli im jeszcze przez długie lata utrzymać wysoką sprawność fizyczna i intelektualną.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama