, czwartek 18 kwietnia 2024
Hażlach pomaga spełniać marzenia. Tym razem Nikoli
Nikola wspólnie z rodzicami i bratem przyjechała do Hażlacha. fot: Mariusz PietrzakDodaj do Facebook

Hażlach pomaga spełniać marzenia. Tym razem Nikoli

JM
10-letnia Nikola Gościniak, która cierpi na rdzeniowy zanik mięśni, marzy o spotkaniu i pływaniu z delfinami. Z każdym dniem jest coraz bliżej realizacji tego marzenia.

Dziewczynka jest podopieczną Fundacja Mam Marzenie. W zdobyciu środków potrzebnych do tego, aby spełnić jej marzenie postanowiła pomóc spora grupa osób z terenu powiatu cieszyńskiego, które zaangażowały się w organizację koncertu charytatywnego "Hażlach spełnia marzenie Nikoli”. Impreza odbyła się w ostatnią sobotę.

Tego dnia na wszystkich, którzy przyjechali do Hażlacha, czekało cała masa atrakcji. Na scenie wystąpił Mateush Wróbel i Cheers, Tomek Żółtko oraz Conrado Yanez. Chętni mogli również przejechać się samochodami terenowymi, podziwiać pokaz sprzętu wojskowego, czy spróbować swoich sił strzelając z łuku. Swoje umiejętności zaprezentowała też drużyna Pretorians Skoczów. Nie zabrakło atrakcji dla najmłodszych. Koncertowi towarzyszyła akcja rejestracji potencjalnych dawców szpiku. Chęć podzielenia się cząstką siebie zadeklarowało osiemnaście osób.

Głównym celem imprezy była jednak zbiórka środków potrzebnych na realizację marzenia Nikoli. Do fundacyjnych puszek co chwilę trafiały zarówno monety jak i banknoty. Pieniądze zbierali nie tylko wolontariusze, ale też lokalni przedsiębiorcy, samorządowcy oraz parlamentarzyści ze Śląska Cieszyńskiego (najwięcej pieniędzy, bo ponad 1,6 tys. zł znalazło się w puszcze posłanki Aleksandry Trybuś).

Sporo emocji wywołała aukcja charytatywna. Wśród przedmiotów, które były licytowane, znalazły się m.in. gadżety podarowane przez Kajetana Kajetanowicza, koszulki TS Podbeskidzie z autografami piłkarzy oraz Pretorians Skoczów, czy zdjęcia z autografami skoczków narciarskich Piotra Żyły i Macieja Kota.

Łącznie w trakcie koncertu charytatywnego "Hażlach spełnia marzenie Nikoli", zbiórce organizowanej w niedzielę w kościele św. Rocha w Zamarskach, charytatywnej aukcji internetowej plastronu Piotra Żyły, a także z wpłaty na konto udało się zebrać już ponad 8,5 tys. zł. Wszystkie te środki przeznaczone zostaną na spełnienie marzenia Nikoli.

Dziewczynka wspólnie z rodzicami i bratem przyjechała do Hażlacha. - Byliśmy zaskoczeni i wzruszeni atmosferą. Cieszymy się, że mogliśmy w tym wydarzeniu uczestniczyć - mówi Żaneta Gościnika, mama Nikoli, która dodaje, że jej córka była tak bardzo wzruszona, że aż się popłakała.

Przypomnijmy, że na serwisie aukcyjnym Allegro.pl cały czas trwają charytatywne aukcji, z których dochód również zostanie przeznaczony na spełnienie marzenia Nikoli. Do zdobycia jest oryginalna bluza Kajetana Kajetanowicza oraz piłka do futbolu amerykańskiego.

Pieniądze można też wpłacać na konto Fundacji Mam Marzenie: 26 1050 1445 1000 0022 7647 0461 z dopiskiem Katowice, Nikola, pływanie z delfinami.

Komentarze: (5)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Zamknijcie mordy, nie znosz sie na polityce, to sie tym guwnem nie maż.
Ciekawe jakbyś ty był chory i na twój koncert charytatywny przyszli by ludzie których niby nienawidzisz, a ich w ogóle nie znasz i robili by dobrą robotę. To majom chodzić w maskach?

....opluć,zniszczyć, nic nie zrobić, tylko krytykować to takie Nasze-Polskie....

A ile Ty Bilu wpłaciłeś na konto Nikoli?

dokładnie! Jestem skandalicznie zniesmaczona tym faktem! Pani poseł, panie posle, senatorze: Gańba!

Proszę zwrócić uwagę, ile darmozjadów znajduje się na prezentowanej fotografii.
Posłowie i poniekąd senator skoro tak wspaniale potrafią się lansować, to sami z własnej kieszeni powinni wyjąć te 8 tys.
Robienie sobie zdjęć i mizdrzenie się do wyborców tak niewiele przecież kosztuje a jaki przynosi efekt.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama