, niedziela 27 listopada 2022
Piotr Żyła pomaga spełnić marzenie chorej Nikoli
Plastron z autografem Piotra Żyły można licytować na portalu Allegro.pl do 8 czerwca. fot: Ryszard DuławaDodaj do Facebook

Piotr Żyła pomaga spełnić marzenie chorej Nikoli

JM
Piotr Żyła pomaga spełnić marzenie chorej Nikoli

Nikola cierpi na rdzeniowy zanik mięśni. fot. Fundacja Mam Marzenie

Fundacja Mam Marzenie zbiera środki na realizację marzenia 10-letniej Nikoli. Cierpiąca na rdzeniowy zanik mięśni dziewczynka marzy o spotkaniu i pływaniu z delfinami. W akcję zaangażował się również Piotr Żyła.

Brązowy medalista drużynowego konkursu w skokach narciarskich podczas Mistrzostw Świata w Val di Fiemme 2013 przekazał Fundacji swój plastron z zawodów Pucharu Świata w Harrachovie, który opatrzył autografem.

Do 8 czerwca na portalu Allegro.pl trwa aukcja, w trakcie której można licytować ten przedmiot. Cały dochód z aukcji zostanie przeznaczony na rzecz spełnienia marzenia Nikoli. Dziewczynka cierpi na rdzeniowy zanik mięśni. Mimo, że choroba pozbawiła ją możliwości samodzielnego poruszania się, to ona nie poddaje się i każdego dnia udowadnia, że warto cieszyć się życiem. Nikola uwielbia zwierzęta, w domu ma ukochanego psa, lubi też pływać i nurkować. Wolontariuszom Fundacji powiedziała, że jej największym marzeniem jest spotkanie i pływanie z delfinami.

Fundacja "Mam Marzenie" powstała by spełniać marzenia polskich dzieci cierpiących na choroby zagrażające życiu. Przez swoją działalność chce dostarczyć chorym dzieciom i ich rodzinom niezapomnianych wrażeń, które wniosą w ich życie radość, siłę do walki z chorobą i nadzieję na przyszłość. Nikt z osób reprezentujących i działających na rzecz Fundacji "Mam Marzenie" nie pobiera za swoją pracę wynagrodzenia. Posiada ona status Organizacji Pożytku Publicznego, a w ciągu dziesięciu lat działalności udało się jej spełnić blisko 4600 marzeń.

Pieniądze potrzebne na realizację marzenia Nikoli będą zbierane również podczas Koncertu Charytatywnego "Hażlach spełnia marzenie Nikoli", który odbędzie się 8 czerwca w Hażlachu. To wspólne przedsięwzięcie Fundacji Mam Marzenie i gminy Hażlach. Organizatorzy zapowiadają wiele atrakcji zarówno dla młodszych, jak i starszych. Więcej o wydarzeniu można przeczytać tutaj. Portal gazetacodzienna.pl objął wydarzenie swoim patronatem medialnym.

Plastron z autografem Piotra Żyły można licytować na portalu Allegro.pl.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama