, wtorek 23 kwietnia 2024
Cieszyn przeznaczy 35 tys. zł na szczepionki przeciw grypie
Podobny program realizowany był nad Olzą już w 2009 i 2010 roku. W ciągu dwóch lat z możliwości darmowych szczepień przeciwko grypie skorzystało wówczas blisko 800 osób. fot: sxc.huDodaj do Facebook

Cieszyn przeznaczy 35 tys. zł na szczepionki przeciw grypie

JM
Blisko 35 tys. zł przeznaczy gmina Cieszyn na realizację programu profilaktycznego przeciwko grypie sezonowej dla osób powyżej 65 roku życia. Dzięki temu z bezpłatnych szczepień będzie mogło skorzystać prawie 1250 mieszkańców miasta.

Podobny program realizowany był nad Olzą już w 2009 i 2010 roku. W ciągu dwóch lat z możliwości darmowych szczepień przeciwko grypie skorzystało wówczas blisko 800 osób (w każdym roku było to ok. 8 proc. ogólnej liczby mieszkańców Cieszyna powyżej 65 roku życia).

W tym roku z możliwości darmowych szczepień będzie mogło skorzystać blisko 1250 mieszkańców spośród 5500 ogólnej populacji osób w wieku powyżej 65 roku życia.

- Po podjęciu przez Radę Miejską Cieszyna uchwały w sprawie przyjęcia Gminnego Programu Zdrowotnego na lata 2012-2014 możliwe było ogłoszenie konkursu na wybór realizatorów programu szczepień przeciwko grypie sezonowej dla osób powyżej 65 roku życia. Oferty złożyły cztery placówki podstawowej opieki medycznej z terenu gminy Cieszyn. Aby zwiększyć dostępność szczepień, burmistrz Miasta Cieszyna zdecydował się na podpisanie stosownej umowy z wszystkimi oferentami, proporcjonalnie do ilości pacjentów powyżej 65 roku życia zarejestrowanych w poszczególnych NZOZ-ach oraz do ilości szczepień wnioskowanych przez oferentów - informuje Edyta Subocz z Urzędu Miasta w Cieszynie.

Zainteresowani mieszkańcy Cieszyn zaszczepić będą mogli się w przychodni NZOZ "Medika" przy ul. Tomanka 11, NZOZ "Centrum Medyczne" przy ul. Frysztackiej 20, NZOZ "Ubezpieczalnia" przy ul. Bielskiej 37 oraz NZOZ "Med-Fober-Dent" przy ul. Kościuszki 12C.

- Z programu mogą skorzystać mieszkańcy który ukończyli 65 lat, mają stałe lub czasowe zameldowanie w Cieszynie i zgłoszą się do swojego lekarza rodzinnego w tych przychodniach w terminie od 15 listopada do 20 grudnia 2012. Pacjenci zostaną przebadani przez lekarza i zaszczepieni dopiero po stwierdzeniu braku przeciwwskazań - dodaje Subocz, która podkreśla, że o przyjęciu do programu decyduje kolejność zgłoszeń.

W tym roku na darmowe szczepienia przeciw grypie sezonowej Cieszyna wyda blisko 35 tys. zł. Jeśli w budżecie znajdą się na to środki program ma być realizowany również w przyszłym roku.

Komentarze: (9)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

ja się szczepiłem wczoraj, lekarz powiedział że to jeszcze rozsądny termin (grudzien). pierwszy raz sie szczepilem, mam nadzieje ze bedzie okej, do tej pory sie balem ale naczytalem sie o powikłaniach.... gdzies w ogole czytalem tez (taki portal, pogromcy mitów medycznych) ze szczepienia sa juz kompletnie nieszkodliwe, wiec chyba luz :)

Ten pomysł z tymi szczepionkami to totalna głupota ogłupianie ludzi. Proszę przeczytać w internecie na temat zawartości rtęci w szczepionkach to wtedy będziecie wiedzieli jak one służą ludziom. Nasze niemowlęta są szczepione szczepionkami z zawartością rtęci a jeżeli chcesz zaszczepić bez rtęci wtedy płacisz 199,00 zł. To czysta propaganda. Starcy tam nie pójdą bo znają swoje stare sposoby na grypę. To biznes i monopol na przemył farmaceutyczny. Znam takich co się szczepili i też zachorowali. Najlepsze zioła i jeszcze raz zioła miód, czosnek, które wzmacniają nasz system immunologiczny i organizm przed wszelkimi chorobami a szczepionki to totalna bzdura. Jeszcze raz polecam artykuły w internecie i nie tylko o zawartości rtęci w szczepionka to dopiero szkodliwe a o tym się nie mówi i nie pisze bo w grę wchodzą pieniądze.

koniec grudnia to w zasadzie koniec szczepień pzreciwko grypie. jasne, że lepiej w październiku, czy na początku listopada, ale przecież żeby móc się zaszczepić, trzeba być zdrowym, więc lepiej np. się wykurować z przeziębienia i zaszczepić w grudniu niż wcale. poczytajcie sobie pogromców, oni jużo tym pisali dawno http://pogromcymitowmedycznych.pl/news/szczepionka-przeciwgrypowa-%C5%BA...

Co za bzdura. Moja mama ma prawie 80 lat i się szczepiła w połowie października! Kto się szczepi w grudniu!

Jak się właśnie dowiedziałem, osoby starsze bardzo rzadko chorują na grypę, gdyż stary organizm jest dobrze uodporniony na popularne wirusy, a poza tym emeryci prowadzą domowy tryb życia w izolacji od środowiska, co zmniejsza szanse zachorowania.
A skoro profilaktyka cieszyńskiego UM jest skierowana właśnie do tej grupy, teza o korupcji coraz bardziej nabiera kolorów.
Gdzie jest NIK, gdzie prokuratura?

porażony jesteś po-lityką miłości

W listopadzie??? Chcecie ludzi dobić w okresie osłabionej odporności??

Jakich ,,starców'' ??? Więcej szacunku młokosie. Sam kiedyś będziesz starcem (o ile dożyjesz) i wtedy pogadamy.

Śmierdzi mi to korupcją. Mechanizm polega na zapłaceniu z góry, CELOWO za zbyt dużą liczbę szczepionek w stosunku do realnego wykorzystania, bo aż dla 22% starców.

Dwa lata temu przeciwko mocno reklamowanej w UE "świńskiej grypie" - choć szczepionki też były za darmo - zaszczepiło się od 2% do 8% populacji w zależności od kraju.

Tylko idiota więc uwierzy, że liczba cieszyńskich starców, którzy się zaszczepią dobije do pełnych 22% populacji, za których kasa zostanie zapłacona wybranym NZOZ-om z góry.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama