, piątek 23 luty 2024
Szukamy atrakcji powiatu cieszyńskiego oraz województwa śląskiego
Wspólnie szukamy ciekawych i nieznanych miejsc w naszym regionie. fot. brenna.org.pl  Dodaj do Facebook

Szukamy atrakcji powiatu cieszyńskiego oraz województwa śląskiego

JM, SLASKIE.PL
Tylko do 1 sierpnia można zgłaszać wydarzenia, imprezy, obiekty, szlaki i całe obszary z terenu województwa śląskiego, które mieszczą się w definicji produktu turystycznego. Wszystko to w ramach regionalnego etapu konkursu na \"Najlepszy produkt turystyczny - Certyfikat Polskiej Organizacji Turystycznej\". My natomiast czekamy na Wasze opisy i zdjęcia miejsc godnych polecenia. Najciekawsze opublikujemy na łamach portalu gazetacodzienna.pl.
Produkty turystyczne mogą być zgłaszane przez samorządy terytorialne i gospodarcze, regionalne i lokalne organizacje turystyczne, instytucje i twórców produktów turystycznych, stowarzyszenia i fundacje turystyczne oraz przedsiębiorców i organizatorów turystyki.

W poprzednich edycjach konkursu (było ich już osiem) wśród wyróżnionych przez Polską Organizację Turystyczną produktów turystycznych znalazły się m. in. Zabrze - miasto turystyki przemysłowej, Szlak Orlich Gniazd oraz cykliczne imprezy - Festiwal "Śląskie Smaki" i Tydzień Kultury Beskidzkiej. Certyfikat otrzymał również Szlak Zabytków Techniki, który dodatkowo w 2008 roku został uznany za najlepszy produkt turystyczny w kraju i wyróżniony Złotym Certyfikatem Polskiej Organizacji Turystycznej. To czy kolejne produkty turystyczne województwa śląskiego powtórzą ten sukces, zależy również od mieszkańców.

Śląska Organizacja Turystyczna czeka na zgłoszenia kandydatów do otrzymania tytułu najlepszego produktu turystycznego w województwie śląskim tylko do 1 sierpnia (decyduje data wpływu wniosku do biura ŚOT).

Formularz zgłoszenia oraz regulamin konkursu są dostępne na stronach internetowych Śląskiej Organizacji Turystycznej (www.silesia-sot.pl oraz www.slaskie.travel). Wnioski należy przesłać mailem (barbara.salamon@silesia-sot.pl) bądź pocztą (Śląska Organizacja Turystyczna, ul. Mickiewicza 29, 40-085 Katowice).

Trzy produkty turystyczne, które zostaną zgłoszone do etapu ogólnopolskiego, wybierze kapituła konkursowa. O tym, co zostanie najlepszą atrakcją turystyczną województwa, przekonamy się już w drugim tygodniu sierpnia.

W związku z konkursem nie tylko chcielibyśmy zachęcić wszystkich Czytelników portalu gazetacodzienna.pl do zgłaszania produktów turystycznych z naszego regionu na konkurs organizowany przez Polską Organizację Turystyczną, ale przesyłanie również do nas opisu oraz zdjęć miejsc, które według Was są szczególnie warte polecenia. Chcielibyśmy, aby mieszkańcy Śląska Cieszyńskiego mieli okazję poznać ciekawe i często nieznane zakątki naszego regionu. Pokażcie i przedstawcie te miejsca oraz zachęćcie innych do ich odwiedzenia.

Na zdjęcia i opis miejsc wartych polecenia czekamy pod adresem: redakcja@gazetacodzienna.pl. Najciekawsze opublikujemy na łamach naszego portalu.
Komentarze: (8)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Atrakcją miasta są zabytkowe drogi i ulice. Np. droga na wzgórzu zamkowym XIVw, nawierzchnia Rynku 1942 :) ul. Bielska za panowania burmistrza ... itd. No i wtedy tych dróg nie trzeba już modernizować, są zabytkowe.

7. Adam Swakoń
Moje propozycje. Zbudować szeroki i bezpieczny deptak spacerowo-rowerowy wzdłuż Olzy od dawnej kręgielni „Pod Dębem” do Małej Łąki, pętla wokół boiska „Pod Wałką”, kładka nad Olzą na wysokości kortów tenisowych lub „trzeciego jazu”.

To ulica Górny Bór (powiatowa) w Skoczowie - wyjątkowa ze względu na kosmiczną ilość różnokolorowych dolepionych w artystycznym nieładzie łat.

Pomnik dla urzędnika odpowiedzialnego w Urzędzie Miasta za wyegzekwowanie terminów realizacji inwestycji "Park sportowy - Sport Park" oraz kar umownych zasilających budżet miasta.

Wymieniona w innym artykule ulica Pikiety to niewątpliwa atrakcja dla miłośników sportów ekstremalnych.

Pokrzywy wyrywać!

A Cieszyńskie Stowarzyszenie Miłośników kolei w Listopadzie planuje zorganizować przejażdżkę pociągiem Retro prowadzonym parowozem nie czynną linią Cieszyn-Bielsko-Wisła-Cieszyn i jak by to im zgłosić to pewnie żadnego zainteresowania by nie było bo przecież wycieczka plenerowa w stylu retro to nic takiego według części mieszkańców.

Park sportowy - Sport Park. Niedotrzymane terminy, bałagan oraz idiotyczne zdanie na tablicy informacyjnej "Termin realizacji inwestycji SUGEROWANY przez wykonawców".

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama