, sobota 13 sierpnia 2022
Zdolna tyczkarka z Hażlacha zmierzy się w finale
Na co dzień jest zawodniczką MKS-u Ustroń, gdzie trenuje pod kierunkiem Magdaleny Kubali. fot: arch. prywatneDodaj do Facebook

Zdolna tyczkarka z Hażlacha zmierzy się w finale

red./mat.pras.
Maja Chamot, mieszkanka Hażlacha, w czwartek 25 lipca zaprezentuje się w finale konkursu skoku o tyczce na XV Olimpijskim Festiwalu Młodzieży Europy w stolicy Azerbejdżanu - Baku. Sam wyjazd jest dużym wyróżnieniem. Maja przeszła również kwalifikacje. Teraz przed nią finał imprezy.

Maja dopiero w październiku tego roku skończy 16 lat, a już teraz regularnie pokonuje starsze od siebie zawodniczki. Na co dzień jest zawodniczką MKS-u Ustroń, gdzie trenuje pod kierunkiem Magdaleny Kubali.

Maja już w ubiegłym roku w kategorii wiekowej do lat 16 (U16) wygrała rozgrywane w Bełchatowie Mistrzostwa Polski Młodzików. Obecnie rywalizuje w kategorii do lat 18 (U18). W lutym tego roku podczas Halowych Mistrzostwach Polski Juniorów i Juniorów Młodszych w Lekkiej Atletyce w Toruniu, Maja zdobyła złoty medal w rywalizacji juniorek młodszych. Pokonała wówczas poprzeczkę zawieszoną na wysokości 3,65 m. Z kolei w lipcu podczas rozgrywanej w Poznaniu Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, Maja z wynikiem 3,70 m zdobyła srebro i tytuł wicemistrzyni Polski w kategorii U18.

Wyjazd do Baku poprzedziła uroczystość oficjalnego powołania do reprezentacji Polski, która odbyła się 18 lipca w Centrum Olimpijskim Polskiego Komitetu Olimpijskiego w Warszawie. Polska ekipa składa się reprezentantów różnych dyscyplin, takich jak lekkoatletyka, pływanie, gry zespołowe, gimnastyka. Z lekkiej atletyki spośród 20 konkurencji do wyjazdu do stolicy Azerbejdżanu zakwalifikowało się tylko 14. Kadra lekkoatletyczna liczy 28 osób, 14 chłopców i 14 dziewczyn, czyli po jednym reprezentancie z każdej konkurencji.

O zakwalifikowaniu do wyjazdu decydowało jednoczesne spełnienie dwóch warunków. Po pierwsze: osiągnięcie jak najlepszego wyniku w kraju w terminie do 16 czerwca. Po drugie: ów wynik musiał dawać co najmniej 10 miejsce na liście europejskiej. Dlatego spośród zawodników uprawiających skok o tyczce z Polski do Baku polecieli tylko Maja Chamot i Adrian Kupczak z UKS Olimp Mazańcowice.

Mai życzymy osiągnięcia jak najlepszego wyniku w Baku!

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama