, sobota 13 lipca 2024
W Wiśle ostatni konkurs Małysza przeszedł bez echa
Adam Małysz w Planicy ostatni raz w sportowej karierze skoczka wziął udział w zawodach Pucharu Świata. fot: Jan KoczwaraDodaj do Facebook

W Wiśle ostatni konkurs Małysza przeszedł bez echa

KATARZYNA KOCZWARA
Konkursy w Planicy zakończyły Puchar Świata w skokach narciarskich w sezonie 2010/2011. Były to także ostatnie zawody w sportowej karierze Adama Małysza. W jaki sposób w Wiśle przeżywano to wydarzenie? Nijak!

Moment ogłoszenia końca kariery wzniecił na nowo płomień "małyszomanii". Media codziennie podają nowe informacje na temat skoczka, spekulują na temat jego przyszłości, omawiają program imprezy pożegnalnej, jaką przygotowuje mu główny sponsor. To zainteresowanie to promocyjny dar od losu dla miasta. Dar, po który wiślańska władza nie sięgnęła.

Niedzielny konkurs w Planicy obejrzała w telewizji rekordowa ilość widzów. Ponad 6 milionów Polaków chciało zobaczyć ostatni skok w karierze sportowej Małysza. Zobaczyli i razem z wiślaninem wzruszali się, kiedy spełniał się jeden z najpiękniejszych scenariuszy. Kiedy Adam stawał na najniższym stopniu podium konkursu, kiedy wywalczył trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej PŚ, kiedy ukłon złożył mu Robert Kranjec, czy klękał przed nim Simom Ammann. Kibice w Planicy i widzowie przed telewizorami zobaczyli także, jak Adam, ubrany w zakopiański serdak i kapelusz, stawał na podium.

PISALIŚMY: PŚ w Planicy: Małysz trzeci i na podium PŚ, wygrywa Stoch!

Na Śląsku Cieszyńskim zawrzało. Dlaczego nikt nie postarał się o wiślański bruclik? Dlaczego żaden wiślański akcent nie pojawił się w Planicy? Dlaczego zabrakło tam reprezentantów władz? Pytania można mnożyć. Mnie osobiście bardziej boli, że w tym czasie w Wiśle nic się nie działo w temacie skoków narciarskich i końca sportowej kariery Adama. Fakt, że impreza pożegnalna Małysza odbywa się w Zakopanem był pierwszym policzkiem. Zadecydowały jednak o tym względy niezależne od władz miasta. Nie daje to jednak przyzwolenia na taką bierność. Referat promocji przespał sprawę. Potencjał promocyjny, turystyczny i sportowy został zmarnowany. Nie zrobiono nic, co ściągnęłoby do Wisły fanów skoków, co pozwoliłoby kibicom wspólnie przeżyć ostatni konkurs w karierze Małysza, a przy okazji ugościć się w mieście skoczka.

Była to niezwykła okazja do wspólnego powspominania, pośmiania się, wzruszenia. Z tego trudnego dla każdego kibica momentu można było uczynić święto. Adam z pewnością doceniłby relację z rodzinnych stron. Niestety, tu sportowy koniec jego kariery przeszedł bez echa.

PISALIŚMY: Jest życie po Małyszu?

Wisła ma szczęście. Obecnie promocję zapewnia jej prezydent Bronisław Komorowski, który chętnie odwiedza swoją tutejszą rezydencję. Prezydent jest tu jednak tylko gościem. Cała Polska patrzy na nas, jak docenimy wielokrotnego mistrza świata, olimpijczyka. Jest czas, kiedy należy z nim świętować, cieszyć się, a także podziękować. To ostatnie wciąż przed nami.

Świętowanie na razie nam nie wychodzi. Może zapewnienie mu warunków do spokojnego, w miarę normalnego życia na sportowej emeryturze wyjdzie lepiej.

Komentarze: (38)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Prymitywne słowa. Mysli niewiel warte. Stuknicie sie w czoła. Jad niektórych już stęchł był. Cuchnie. Panie Adamie mam nadzieję, że nie podejmie Pan dalszej dyskusji. Luter musi mieć swoją godność.

zdradził trenera i zespół medyczny, z którymi odnosił pierwsze sukcesy, zdradził skoki - gra w piłkę z Tuskiem, zdradził Pocztę Polską i w końcu zdradził Lecha Kaczyńskiego a przecież w czasach Braci Kaczyńskich ostatni raz był pierwszy w klasyfikacji. Ale poparł opcję u koryta i bez problemu jest człowiekiem fair play.

Głupota nie zawsze czyni złym, złość zawsze czyni głupim.

– Zawsze bardzo ceniłem pana prezydenta Kaczyńskiego i jego małżonkę – mówi "Rz" Adam Małysz pytany o feralny wywiad. – Na pewno nie chciałem nikogo obrazić. Powiedziałem też, że współczuję Marcie Kaczyńskiej, że nie ma rodziców blisko siebie, nie może pójść na cmentarz, zapalić lampki, zanieść kwiatów. Nigdy nie byłem przeciwny pochowaniu pary prezydenckiej na Wawelu, nigdy się też w tej sprawie nie wypowiadałem. Pomyślałem tylko, że mnie byłoby przykro, gdybym nie miał najbliższych możliwie najbliżej siebie, i podzieliłem się swymi wątpliwościami.

Adam powiedział to co myśli,więc wg was postąpił źle bo pisomatoł uważa że można mówić tylko to co pisomatoł chce usłyszeć. Chociaż jeżeli o ten Wawel taka zadyma to ja nie do końca nie wiem czemu. Przeca kaczor leży tam gdzie jego miejsce czyli w przedsionku

wszyscy do urn i glosowac na kogokolwiek byle nie na Pis.

Nienawiść wylewa się z każdej wypowiedzi kaczystów

No cóż, Małysz powiedział prawdę, a ta w oczy kole. Wiadomo że PIS to partia związana z Kościołem i "zwykły góral z Wisły" nie bedzie mu wytykał. Ale ONI mogą wszystko, łącznie z transparentami antyrządowymi. To ludzie bezwzględni i złośliwi, im cel uświęca środki.

do oszi, teraz nie pisze się ból przez ó zamknięte, to było dawniej teraz jest nowa pisownia, tak pisze Pan Prezydent RP a wiadomo że to mądry facet. Teraz oszi ból pisz przez u otwarte czyli bul a i pamiętaj że wyraz "nadzieji" piszemy też po nowemu.

Ty jak zwykle udajesz że niczego nie kumasz i zawsze odwracasz przysłowiowego kota do góry nogami aby udowodnić, że jest to właściwa postawa i zachowanie. Wg ciebie, to ty należysz do "mądrej wiekszości społeczeństwa". Żyj w błogim do "bulu wg najnowszej ortografii Komorowskiego" przeswiadczeniu, że to prawda. Powodzenia.

W tym komentarzu wykazales sie wielka madroscia i na sczescie Malysz toba nie musi sie przejmowac . Innym zarzucasz skrajna postawe i stronniczosc a sam jestes EKSTREMISTA !!!!! szkoda dyskysji i nie obrazaj naszego narodowego bohatera .

No coz Adam powiedzial prawde do Kaczynskiego bo to jest polityczny warchoł i wcale nie chodzi mu o pamiec brata tylko o interes polityczny, nie rozumisz tego ....., no chyba nie rozumiesz ........!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Małysz dawniej kibicowałeś abyś leciał a teraz powiem spadaj. Zabierając taki głos w sprawie Smoleńska u mnie wszystko przegrałeś. Jesteś koleś zerem. Mam cie w .....

Adam: krótko, celnie, węzłowato. Brawo. Może dziwić jedynie nadwrażliwość PiS na uwagi. A nie dziwi sprowadzanie każdej wypowiedzi PiS-owca do Smoleńska. A nie dziwi sprowadzanie każdej wypowiedzi do jakiegoś "Tuska". Ani Premiera, ani Pana, ot "był sobie Tusk". czyż nie miał racji Andrzej L. gdy mówił: chamstwo, chamstwo, chamstwo. Czymże są słowa Pana Prezesa Jarosław, że "Biedronka" jest dla najbiedniejszych, gdy taki Cieszyn "Biedronkami" i im podobnymi stoi. Można podziwiać jednak dogłębną diagnozę Pana Prezesa sytuacji w Gminie Cieszyn.

Mieszanie kariery wielkiego sportowca z polityką , to haniebna próba podważenia osiągnięć Adama Małysza . Zamilczcie podli ludzie !

No tak, jak zwykle można poczytać komentarze sfrustrowanych nieudaczników, którym żal tyłki ściska, że niczego w życiu nie osiągnęli. Faktycznie, tak jest przecież najprościej - zgnoić Małysza. I jeszcze wątki polityczne tu wplatacie? W porządku, w takim razie ja też: za Małysza nigdy nie musieliśmy się wstydzić na świecie, wręcz przeciwnie, mogliśmy być z niego dumni. Czego nie można powiedzieć o Kaczyńskich (jednym i drugim), oszołomach z PiS-u, PO, SLD czy wszystkich innych frakcji politycznych.

Jolanto K. proponuję na urlop do Lichenia. Nie zawiedzie się Pani. I jest tam na co wydać pieniądze choć księża się modlą za darmo.

Pan Małysz nie posiada wiedzy,ani intelektualnej podstawy do wypowiadania się na tematy polityczne , dlatego też nie powinien wypowiadać się w tych tematach. Czekamy na dalsze zeszmacenie sie

No cóż Herr Adamie
nie skorzystałeś Pan ze wspaniałej okazji żeby siedzieć cicho,
Życie to sztuka podejmowania decyzji i PONOSZENIA KONSEKWENCJI TYCH DECYZJI

Małysz: Dlaczego Kaczyński nie składa kwiatków w Krakowie?
Adam Małysz słynie z tego, że nie owija w bawełnę i mówi to, co myśli. W rozmowie z "Przeglądem Sportowym" ostro skrytykował Jarosława Kaczyńskiego oraz córkę prezydenckiej pary, Martę.

Te prymitywne wypociny Adasia są obrazą dla narodu polskiego, Malisch obraził naród polski, obraził Polskę, obraził polskość

Jak MALYSZ wygrywal to bylo DobRzecz

Obaj politycy PiS, którzy występowali w programie są prawymi ludźmi. Wojciechowski regularnie występuje w Jaworowicz i możesz go posłuchać. Oboje pięknie odpierali ataki i bronili polaków przed oskarżeniami. Kiepskim obserwatorem rzeczywistości jesteś. Krytykujesz ludzi, których nie znasz.

To jak to sie stalo ze madry i inteligentny poprzednik Andrzej polegl a wybrano starego cwaniaka , czy mieszkancom rozumu brakuje czy moze tak chcą ...???

tu też ŻENADA !

w oczy. Zachowywali się jak na PIS-przystało !
ZGROZA i ulewa w środku zimy !

Pomimo nicku, nie dziwi mnie fakt, że władze Wisły nie wykorzystały okazji zareklamowania tej trochę zapyziałej "perły Beskidów" w Planicy, ale kto to miał zrobić? Pan burmistrz?! - to jest po prostu były celnik i jego jedynym problemem to jest trzymanie stołka- to pszenno-buraczany chłopek roztropek, któremu brakuje elementarnego pomyślunku na rozwój tej pięknej skąd inąd miejscowości.

i znów dyskusja zupełnie obok tematu... szkoda

aluzji nie zrozumiał?

nieco się nam władza zachłysnęła faktem, że para prezydencka chętnie bywa w Wiśle. O ile zeszłoroczny pomysł nadania Małyszowi tytuł Honorowego Obywatela Wisły był chory i słusznie skrytykowany przez władze, to teraz bierność ratusza razi

Pani Jolu trafiła Pani w punkt. Skowyt obrażonych w uczuciach do Bul - Komorowskiego napawa mnie radością.

Do Pani J.K. - Pani myślenie właściwe jest myśleniu ludziom urodzonym na Kołymie. Co Pani robi w Polsce ???

Bez obaw, podobno Michał Wiśniewski chce kupić wyciąg na Soszowie i Villę Almirę

ból, koleżanko...

MAŁYSZ TEŻ PEWNIE NIE CHCE CIE WIDZIEĆ W WIŚLE TAKŻE ZOSTAŃ W DOMU I NARZEKAJ DALEJ W CZTERACH ŚCIANACH

od zupełnego nic nierobienia do cyrku jest daleka droga...

A Świętować to my umiemy spoko! Podstawa to nie robić cyrku!

Czemu do kazdego tematu jak ten z zakresu zachowań spolecznych zawsze dodaje sie polityke ? Co ma z tym wspolnego że od razu jakaś tam Jolanta K. musi obrażać władze ktore zostaly demokreatycznie wybrane przez mądrą wiekszosc spoleczenstwa !!!!!!!!

Wisła, czego spodziewać sie po takiej mieścinie, gdzie wygrywają wybory w podskokach komuniści i Pełowcy. Ja na żadne imprezy do Wisły sie nie wybieram, jeżeli głównym gościem ma być nasz pożal się Boże pezydent to dostaję bulu głowy

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama