, wtorek 23 lipca 2024
Sport na weekend: Z myślą o rowerzystach
Strażnicy miejscy z Czeskiego Cieszyna zachęcają do udziału w profilaktycznej akcji dla rowerzystów, która ma uświadomić konieczność wykorzystywania kasków podczas jazdy na "dwóch kółkach". fot: mat. pras.Dodaj do Facebook

Sport na weekend: Z myślą o rowerzystach

Rozpoczęty w czwartek długi weekend zapowiada się bardzo ciekawie pod względem wydarzeń sportowo-rekreacyjnych jakie w tym czasie odbywać się będą w powiecie cieszyńskim. Szczegóły najciekawszych imprez znajdują się poniżej.

20 czerwca

Na basen w powiecie

Na terenie powiatu cieszyńskiego czynne są trzy miejskie kąpieliska, które czekają na spragnionych ochłodzenia mieszkańców oraz turystów. Jako pierwszy uruchomiony został basen w Czeskim Cieszynie, później otwarto kąpielisko w Strumieniu, a od zeszłego tygodnia czynny jest również basen w Cieszynie.Szczegółowe informacje na temat wszystkich kąpielisk na Śląsku Cieszyńskim można znaleźć tutaj.

Goleszowskie piątki ze sportem i turystyką

Gmina Goleszów serdecznie zaprasza dzieci i młodzież z terenu gminy Goleszów oraz pozostałych gmin członkowskich LGD "Cieszyńska Kraina" do udziału w cyklu 6. imprez sportowo-rekreacyjnych, które odbywać się będą pod hasłem "Goleszowskie piątki ze sportem i turystyką". Imprezy, mające na celu zachęcenie dzieci i młodzieży do czynnego spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu, organizowane będą przez gminę Goleszów na kompleksie "Moje Boisko-Orlik 2012" przy ul. Sportowej 2 w Goleszowie. Pierwsza z imprez w ramach "Goleszowskich piątków ze sportem i turystyką" będzie miała miejsce 20 czerwca w godz. 17.00 - 20.00. Szczegółowe informacje dostępne są tutaj.

II Tour de Kij

Wiślańskie Centrum Kultury serdecznie zaprasza na II Tour de Kij, które odbędą się w dniach 19-21 czerwca. W piątek, 20 czerwca odbędzie się Marsz na Soszów, trasą narciarską. Zapisy o godzinie 16.00 przy dolnej stacji wyciągu na Soszowie. Start o godzinie 17.00. Meta przy schronisku na Soszowie. W sobotę, 21 czerwca odbędzie się półmaraton (rajd integracyjny). Zapisy od godz. 9.00 w Ośrodku Sportowym Jonidło, ul. Wyzwolenia 67. Start o godzinie 10.00. Trasa: OS Jonidło - ul. Wyzwolenia - Zapora w Wiśle Czarne - ul. Nad Zaporą - ul. Słoneczna - Dolina Wisła Czarne - Stecówka - Przełęcz Kubalonka - Koźińce - Groń - OS Jonidło. Więcej na temat imprezy znajduje się tutaj.

21 czerwca

Parkrun Cieszyn

W najbliższą sobotę 21 czerwca o godz. 9.00 wzdłuż alejek Sport Parku, po raz kolejny pobiegną uczestnicy parkrun Cieszyn czyli biegu z pomiarem czasu. Aby rozpocząć przygodę z bieganiem w ramach parkrun należy dokonać bezpłatnej rejestracji, wydrukować nadany kod i przynieść go ze sobą na bieg. Dzięki rejestracji możliwe jest stałe monitorowanie swojej formy oraz postępów. Wyniki uzyskane w ramach każdego z biegów dostępne są w ramach tworzonego dla każdego uczestnika indywidualnego profilu.

Cieszyńska trasa parkrun zlokalizowana jest SportParku po polskiej i czeskiej stronie granicy. Start umiejscowiony jest przy bramie na stadion miejski w Cieszynie, skąd uczestnicy pobiegną aleją Łyska w stronę mostu sportowego, przez który wbiegną do Czeskiego Cieszyna, dalej w prawo po łuku i wzdłuż rzeki Olzy biegną w kierunku Mostu Wolności. Przed Mostem Wolności biegacze nawrócą i pobiegną z powrotem wzdłuż rzeki Olzy aż do Parku Sikory, dalej ścieżką wokół Parku Sikory (wewnątrz parku), mijając restaurację "Sikorak" przy wyjściu i ponownie wbiegną na most sportowy w stronę Polski. Za mostem uczestnicy skręcą w prawo po łuku do ścieżki wzdłuż rzeki Olzy w stronę boiska "Pod Wałką". Za boiskiem w lewo, ścieżką wokół miejsca piknikowego, a następnie powrót tą samą trasą w kierunku mostu sportowego, dalej aleją Łyska, aż do mety, która podobnie jak start zlokalizowana będzie przy boisku miejskim.


View Cieszyn parkrun in a larger map

Jubileusz koła PTTK "Ślimoki"

- Jesteśmy dość młodym kołem PTTK, gdyż w 2014 roku obchodzimy dopiero 10-cio lecie swej działalności. Mimo wszystko na przestrzeni tych 10 lat, udało nam się zorganizować przeszło 400 wycieczek i imprez turystycznych, w których udział wzięło prawie 11 tyś. osób. W tym Jubileuszowym roku chcemy uświetnić swą działalność w gronie tak zacnych ludzi jakimi są mieszkańcy gminy Goleszów oraz całego powiatu cieszyńskiego - opisują członkowie koła PTTK "Ślimoki" i zachęcają do udziału w obchodach 10-cio lecia, które odbędą w sobotę, 21 czerwca w gminnym ośrodku kultury w Goleszowie o godz. 14.00. W programie Jubileuszu: historia działalności Koła PTTK "ŚLIMOKI", wręczenie wyróżnień, posadzenie Drzewa Jubileuszowego, wystawa fotograficzna, występy artystyczne, zwiedzanie izby oświęcimskiej.

W drugim dniu obchodów tj. w niedzielę, 22 czerwca odbędzie się Zlot Jubileuszowy, w programie którego znajdą się: Rajd Górski oraz Rajd Rowerowy, - Uczestnicy otrzymają gratisowe foldery naszego koła. W ramach wpisowego, każdy uczestnik otrzyma pamiątkową odznakę i posiłek. Spotka Was możliwość poznania walorów turystycznych naszej gminy a także możliwość zdobycia nagrody w konkursie turystycznym na temat Beskidu Śląskiego i gminy Goleszów. Drużyny rodzinne otrzymają pamiątkowy Dyplom Jubileuszowy. Zapraszamy już dziś pobierając kartę zgłoszeniową ze strony koła PTTK ze strony www.pttk-slimoki.cba.pl w zakładce JUBILEUSZ - zachęcają organizatorzy.

Rowerem do Karwiny

Amatorska Grupa Rowerowa przy LKS Victoria-Polifarb w Hażlachu zaprasza wszystkich fanów "dwóch kółek" w sobotę, 21 czerwca na rodzinną wycieczkę rowerową do Karwiny. Wyjazd nastąpi o godzinie 9.00 sprzed Domu Ludowego w Hażlachu. Trasa stosunkowo łatwa i do pokonania nawet przez początkujących rowerzystów. Dystans około 40 km, planowany powrót na godz. 14.00. W planie zwiedzanie starówki, parku Boženy Němcovej, odwiedziny hodowli danieli, przejazd przez łaźnie w Darkovie i stary, zabytkowy most. Więcej informacji udziela kierownik AGR przy LKS Victoria-Polifarb:Jacek Tomczyk, tel. 602 705 280.

Tenisowy Turniej Retro

Wiślańskie Centrum Kultury zaprasza na trzecią edycję Tenisowego Turnieju Retro. Impreza jest częścią cyklu Fun Retro Wisła 2014. Impreza odbędzie się na kortach tenisowych "Jonidło" w Wiśle. Początek o godz. 9.00. Szczegółowe informacje dostępne są tutaj.

Na rowerze w kasku - akcja profilaktyczna

Strażnicy miejscy z Czeskiego Cieszyna zachęcają do udziału w profilaktycznej akcji dla rowerzystów, która ma uświadomić konieczność wykorzystywania kasków podczas jazdy na "dwóch kółkach". Akcja przebiegać będzie w sobotę i niedzielę w godz. od 13.00 do 15.00 na ścieżce rowerowej przy parku Adama Sikory. Strażnicy będą sprawdzać obowiązkowe wyposażenie rowerów oraz wyjaśniać konieczność używania kasków, tłumacząc przy tym czym należy kierować się przy zakupie kasku. Strażnicy podczas akcji będą również objaśniać przepisy ruchu drogowego obowiązujące wszystkich rowerzystów w Czechach.

Turniej Piłki Nożnej im. Stanisława Legierskiego

Turniej im. Stanisława Legierskiego zostanie rozegrany w sobotę, 21 czerwca na boisku "Orlik" przy Gimnazjum w Istebnej. W Turnieju weźmie udział max. 10 drużyn, które wcześniej mailowo potwierdziły swój udział w zawodach. System rozgrywek i czas gry zostanie ustalony w zależności od ilości zgłoszonych drużyn.

Wycieczka górska z przewodnikiem

Gmina Brenna zaprasza na wycieczkę górską z przewodnikiem, podczas której zdobywany będzie szczyt Grabowej oraz Kotarz. Trasa: przebiega: Brenna Centrum - dolina Hołcyna - Grabowa - Kotarz - Hala Jaworowa - Brenna Centrum Podczas wędrówki będzie można podziwiać takie atrakcje jak: kościół p.w. św. Jana Chrzciciela, przystań wodną Hołcyna, architekturę drewnianą oraz piękną panoramę na Beskidy. Start o godz. 9.00. Zbiórka w Brennej Centrum przed urzędem gminy Brenna. Zapisy w Informacji Turystycznej, ul. Wyzwolenia 77 (tel. 33 8586 971). Udział w wycieczce jest bezpłatny.

II Otwarty Turniej Szachowy o Puchar Żabiego Kraju

LKS Wisła Strumień oraz MGOK Strumień zapraszają na II Otwarty Turniej Szachowy o Puchar Żabiego Kraju, który odbędzie się w sobotę, 21 czerwca o godz. 10.45 w Miejskim Centrum Kultury i Rekreacji w Strumieniu (ul. Młyńska 14).

Gminne zawody pożarnictwa w Chybiu

W sobotę, 21 czerwca w Chybiu na stadionie sportowym RKS "Cukrownik" Chybie odbędą się gminne Zawody Pożarnicze. Impreza odbywa się w ramach imprezy Żabionalia 2014. Początek turnieju o godz. 9.00.

Super Sprint Puńców

Automobilklub Cieszyński zaprasza na III rundę Pucharu Automobilklubu Cieszyńskiego - Super Sprint Puńców, który odbędzie się w sobotę, 21 czerwca o godz. 10.00 na boisku LKS "Tempo" w Puńcowie (ul. Sportowa).

SZCZEGÓŁOWY PROGRAM:

- godz. 7.00-8.40 - Odbiór administracyjny
- godz. 7.10-9.00 - Badanie kontrolne BK 1
- godz. 9.10 - Pierwsze posiedzenie ZSS
- godz. 9.40 - Publikacja listy załóg dopuszczonych do startu
- godz. 9.50 - Odprawa uczestników
- godz. 10.00 - Start pierwszego zawodnika
- godz. 14.33 - Meta pierwszego zawodnika
- 30 minut po mecie ostatniej załogi - Opublikowanie końcowej klasyfikacji prowizorycznej
- 60 minut po mecie ostatniej załogi - Rozdanie nagród

Trening z Piotrem Kuryło w Brennej

W sobotę, 21 czerwca będzie miała miejsce w Brennej nie lada atrakcja dla wszystkich tych, którzy lubią biegać, zwłaszcza biegać po górach, a przede wszystkim chcieliby odbyć trening z polskim maratończykiem i ultramaratończykiem - Piotrem Kuryło, który jest prawdziwą megagwiazdą biegów na poziomie światowym. Laureat Kolosa 2011 za "wyczyn roku" - przebiegnięcie wokół kuli ziemskiej (przez Europę, Stany Zjednoczone, Rosję, łącznie ok. 20 tys. km). Bieg jest nieodpłatny, mogą w nim wziąć udział osoby, które w dniu 21 czerwca będą miały kończone 18 lat. Zapisy do biegu odbywają się od godz. 8.00 w Punkcie Informacji Turystycznej, która znajduje się w budynku urzędu gminy Brenna (na parterze). Zapisy wiążą się z podaniem imienia i nazwiska oraz nr pesel na "liście ubezpieczeniowej". Start biegu zaplanowany jest na godz. 9.00 z amfiteatru znajdującego się w Brennej Centrum. Szczegółowe informacje dostępne są tutaj.

22 czerwca

XII Międzynarodowy Turniej Szachowy

Gmina Goleszów, Gminny Ośrodek Kultury oraz LKS "Olimpia" Goleszów zapraszają na XII Międzynarodowy Turniej Szachowy, w ramach Grand Prix Gminy Goleszów 2014 (w każdym turnieju są oddzielne nagrody, zwycięzca cyklu otrzyma Puchar Gminy Goleszów). Turniej odbędzie się w Gminnym Ośrodku Kultury w Goleszowie (ul. Cieszyńska 25), od godz. 9.30. Przewidywane zakończenie 14.00-14.30. Turniej ma charakter otwarty. Ilość uczestników ograniczają warunki lokalowe, pewność udziału daje, przyjęte przez sędziego zawodów zgłoszenie na formularzu programu ChessArbiter, następnie wpłacenie wpisowego i potwierdzenie obecności na sali turniejowej w dniu zawodów do godz. 9.20. Po tej godzinie zapisywani do turnieju będą zawodnicy bez wcześniejszego zgłoszenia, możliwy jest udział zawodników od drugiej rundy. Obowiązuje opłata wpisowego, pobierana na sali turniejowej w dniu zawodów: 10 zł dla mieszkańców Goleszowa i zawodników dawnej "Olimpii" Goleszów oraz 20 zł pozostali.

Otwarcie Kompleksu Tras Nordic Walking

Gmina Strumień zaprasza na marsz Nordic Walking z okazji otwarcia Gminnego Kompleksu Tras Nordic Walking w Gminie Strumień. W każdym Kompleksie powstały 3 trasy, ze wspólnym startem. Łącznie mają ok. 30 km. Trasy są zróżnicowane, tak aby każdy mógł z nich skorzystać. Trzy trasy to: trasa łatwa - zielona (ok. 5 km), trasa trudniejsza - czerwona (ok. 10 km) oraz najtrudniejsza - czarna (ok. 15 km). Start marszu zaplanowano na niedzielę, 22 czerwca o godz. 15.00 na boisku w Drogomyślu. Do pokonania najkrótsza trasa ok. 5 km.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama